Уже в кіно: байопік «Учень. Історія Трампа» і Київський тиждень критики

Уже в кіно: байопік «Учень. Історія Трампа» і Київський тиждень критики

Стрічка про вплив талановитого наставника на майбутнього президента США та фестиваль нових стрічок, відібраних українськими кінокритиками

Уже в кіно: байопік «Учень. Історія Трампа» і Київський тиждень критики
Кадр зі стрічки «Учень. Історія Трампа».

Триває прокат художньої роботи про молодого Трампа та його вчителя, а також ще можна переглянути стрічки з різноманітних програм Київського тижня критики, що були показані на головних світових кінофестивалях цього року.

Докладніше – в огляді Mind.

«Учень. Історія Трампа»

Уже в кіно: байопік «Учень. Історія Трампа» і Київський Тиждень Критики

Сюжет. Нью-Йорк, 1970-80-ті роки. Дональд, амбітний син «короля нетрів» Френка Трампа, наймає одіозного адвоката Роя Кона. Молодий Трамп хоче не тільки врятувати імперію батька, а й побудувати власну. І містер Кон навчить свого учня «головним принципам» політичного життя: атакуй, нічого не визнавай і завжди перемагай за будь-яку ціну.

У ролях: Себастіан Стен, Джеремі Стронг, Марія Бакалова, Мартін Донован, Чарлі Каррік, Катрін МакНаллі.

В українському прокаті: з 17 жовтня 2024 року.

Бекграунд. Біографічна драма «Учень. Історія Трампа» у своєрідній сміливій манері розповідає про життя та становлення 45-го президента США. Режисер Алі Аббасі, данець іранського походження, не вперше знімає фільм на гостру тему. Попередні його проєкти були заборонені до показу в Ірані та росії.

Cтрічка спільного виробництва Канади, Данії, Ірландії та США. Співсценаристом виступив журналіст Гебріел Шерман, який брав інтерв’ю у Трампа ще з 1980-х.

Прем’єра фільму відбулася на Канському кінофестивалі. Творці зазнали тиску з боку юридичної команди Трампа.

Рейтинг стрічки на IMDb – 7,2 з 10.

Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити гостросоціальну стрічку з легким вайбом мок’юментарі про те, як амбіції та потрібні знайомства можуть вивести з тіні й зробити акулою сфери.

Вам не сподобається, якщо: ви не вірите, що в байопіках є місце правді, або вас не цікавлять обставини становлення скандальної особистості Трампа.

Головна причина подивитися: побачити шлях сходження до слави одіозного бізнесмена й політика, однак зважаючи на те, що це не документальний фільм, а художня робота, натхненна реальними подіями. 

Київський тиждень критики

Уже в кіно: байопік «Учень. Історія Трампа» і Київський Тиждень КритикиКадр зі стрічки «Емілія Перес». 

Програма містить: Міжнародну програму, програму «Фокус: Україна – Нідерланди», ретроспективну секцію «Дивніше за рай», присвячену незалежній сцені кіно США 1970–90-х років, українську ретроспективну секцію «Химерний час», присвячену напряму поетичного кіно і створена спільно з Довженко-Центром, українські ґала-прем’єри, спеціальний показ стрічки Паоло Соррентіно «Партенопа», спеціальний закритий показ для власників абонементів стрічки Жанни Озірної «Медовий місяць» та спеціальний прем’єрний показ документального фільму «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє».

В українському прокаті: до 23 жовтня 2024 року.

Бекграунд. Київський тиждень критики – це міжнародний кінофестиваль, створений із метою ознайомлення українських глядачів із відібраними новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. До програми фестивалю входять фільми з лайнапів головних світових кінофестивалів цього року, а також стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва.

Після кожного показу на глядачів чекає дискусія з кінокритиком.

У програму увійшли гіти Канн і Венеції, на фестивалі також проходять українські прем'єри нових фільмів Олега Сенцова, Жака Одіяра, Романа Бондарчука, Паоло Соррентіно та інших міжнародних і вітчизняних кінорежисерів.

Вам сподобається, якщо: ви хочете отримати доступ до авторського кіно й документальних стрічок, які не завжди демонструються у широкому прокаті.

Вам не сподобається, якщо: ви – фанат масового, а не артхаусного кіно, чий хронометраж іноді може сягати ледь не 4 годин, як-от «Бруталіст» з Міжнародної програми, а також якщо вас лякає емоційна незручність від важкої тематики певних стрічок.

Головна причина подивитися: зануритися в атмосферу якісного фестивального кіно, що змушує задумуватися про болючі й вічні теми, а також мати можливість обговорити переглянуте в колі однодумців і з професійними кінокритиками. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло