Прем'єра тижня: навіщо дивитися фільм «Джекі»

Прем'єра тижня: навіщо дивитися фільм «Джекі»

І наскільки Наталі Портман вдалося відтворити образ «першої вдови Америки»

Прем'єра тижня: навіщо дивитися фільм «Джекі»
«Джекі»
Фото: kinopoisk.ru

Сюжет. Після вбивства президента США Джона Кеннеді минув тиждень. Вдова президента вирішує розповісти свою версію подій, тож погоджується дати інтерв'ю журналу Life. Репортера вона одразу ставить перед фактом: або фінальна редактура статті буде за нею, або статті не буде. Втім, глядачам сценарист Ноа Оппенхайм ( «Той, що біжить лабіринтом») покаже дещо більше, ніж Джекі Кеннеді дозволила надрукувати у своєму інтерв'ю, – не лише її досягнення, як-от знятий для ТБ у 1961 році годинний тур Білим домом, а й її зриви, страхи, сумніви, сповнені протиріч бесіди зі священиком, болючі спогади, які лишилися у неї від подій 22 листопада 1963 року і урочистої церемонії поховання через кілька днів після убивства. А також – бажання створити і залишити у пам'яті людей надихаючий і величніший, ніж він навіть був насправді, образ Джона Кеннеді.

В українському прокаті: з 9 березня.

Бюджет: $9 млн.

Боксофіс: $23,1 млн.

Бекграунд. Ноа Оппенхайм, на рахунку якого – робота новинарем на NBC та сценарії для реаліті-шоу ( «Джекі» – його третій великий сценарій), чи не все доросле життя захоплювався сім'єю Кеннеді. «Я завжди вважав, що головна нерозказана історія про Джекі – про те, яку саме роль вона відіграла у створенні міфології навколо Джона Кеннеді і його президенства», – сказав він в одному з інтерв'ю напередодні виходу стрічки у прокат.

Саме про це Оппенхайм і написав сценарій, який зрештою потрапив до рук Даррена Аронофські. Той якраз випустив «Чорного лебедя» з Наталі Портман – і дав їй почитати історію про Джекі Кеннеді. Акторка спочатку злякалася відповідальності і думала відмовитися. Та Пабло Ларраін, якого Аронофські, сам виступивши продюсером, уже запросив на роль режисера, попросив Портман забути, що міссіс Кеннеді – ікона, і грати її як звичайну живу людину.

На таку інтерпретацію історії Ларраіна надихнула його мати. Аронофські побачив його фільм «Клуб» на Берлінському кінофестивалі й одразу зрозумів, що картину про Джекі Кеннеді має знімати саме Ларраін. Чилійський режисер, для якого «Джекі» стала першою англомовною стрічкою, сумнівався. Та його мати сказала: «Синку, іди і знімай. Адже вона була тією жінкою, до якої навіть я, хоч я – чилійка і була дуже далеко від неї, все одно відчувала таку близкість, яку не відчувала до багатьох людей, що були поруч».

Світова прем'єра «Джекі» відбулася на Венеційському кінофестивалі в минулому році, де стрічка брала участь в основному конкурсі, а Оппенхайм отримав приз за сценарій. Фестивальний сезон завершився для картини трьома номінаціями на «Оскар». «Джекі» лишилася без статуеток, що, однак, не вплинуло на успіх у глядачів: при бюджеті у $9 млн фільм уже зібрав у прокаті понад $23 млн.  

Вам сподобається, якщо: головне у фільмі для вас – це гра акторів. «Джекі» стала акторським бенефісом Наталі Портман, і вона грає блискуче: одним порухом брів акторка передає цілий букет емоцій, а одним жестом – наприклад, виймаючи сигарету з пачки – відіграє трагедію у трьох актах.

Вам не сподобається, якщо: ви чекаєте від історичного фільму портрету епохи, а від біографічної драми – оповіді про все життя героя. «Джекі» – це портрет головної героїні, причому зроблений у конкретний – хоча і вкрай важливий – момент її життя.

Головна причина подивитися: акторська гра Наталі Портман.


У тому ж дусі:


«Королева», 2006

Режисер Стівен Фрірз.

Хелен Міррен грає королеву Єлизавету ІІ у той момент, коли вона дізнається про загибель принцеси Діани.

Перша вдова Америки
«Королева»
Фото: kinopoisk.ru

«Залізна леді», 2011

Режисер Філліда Ллойд.

Меріл Стріп перевтілюється у Маргарет Тетчер. Картина розповідає про Тетчер у 2008 році і її боротьбу з деменцією, а також – про становлення політичної кар'єри Залізної леді і її дії під час кризових періодів у житті Великої Британії.

Перша вдова Америки
«Залізна леді», 2011
Фото: kinopoisk.ru

«Лавлейс», 2013

Режисери Роб Епштейн і Джеффрі Фрідман.

Аманда Сейфрід грає Лінду Лавлейс – зірку «Глибокої глотки», найвідомішої у світі порнострічки, яка стала класикою жанру і при цьому вийшла за його межі. Картина розповідає історію створення і успіху фільму, а також – історію самої Лінди, яка була зовсім не такою райдужною, якою здавалася глядачам.

Перша вдова Америки
«Лавлейс», 2013
Фото: kinopoisk.ru

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло