Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва

Куди податися зі столиці на чотири вихідні

Этот материал также доступен на русском языке
Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Дендропарк «Олександрія»
Фото: alexandria-park.com.ua

26-та річниця Незалежності України, що припадає на четвер, відпрацьована минулої суботи п’ятниця і два законні вихідні попереду дають надію на повноцінний відпочинок. Головне – правильно його спланувати. Mind віднайшов найцікавіші сімейні маршрути на будь-який смак. Усі вони – не більше, як за 100–160 км від Києва.

Романтика: «Олександрія» – Буки – Пархомівка

Дендропарк «Олександрія», що у Білій Церкві, годі обійти за день. Окрім рослин з усього світу, на 400-гектарній площі тут розміщено ще й кілька десятків архітектурних пам’ятників державного значення. Так граф Ксаверій Браницький висловив свою любов до дружини Олександри, племінниці Потьомкіна. З того часу відвідувачі цікавляться колонадою «Відлуння» з прекрасною акустикою: пошепки сказане на одному кінці споруди добре чути з протилежного боку.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Дендропарк «Олександрія»
Фото alexandria-park.com.ua

Про таємниці Китайського містка, Червоного будиночка, Руїн і Чортового моста можна довідатися на екскурсії, яка обійдеться у 50 грн (вхід у дендропарк коштує 20 грн). А можна спробувати розгадати їх самим, за 40 грн орендувавши велосипеди для катання під вітами 350-літніх дубів. Фото- та відеозйомка в «Олександрії» на увесь день коштують 200 грн, за в’їзд автівки на територію парку попросять ще 20 грн. Для активних сімей у дендропарку є канатний парк із ціною в 40–80 грн за проходження траси. Можуть організувати рафтинг-тур Південним Бугом за 900–1200 грн з людини.

У символічні 10 грн обійдеться екскурсія територією ландшафтного парку в сусідньому селі Буки. На території усі зазвичай шукають привезений із Ізраїлю Святий камінь. Його начебто привезли з місцини, де Ісус перетворював воду на вино.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Ландшафтний парк в селі Буки
Фото travel-diary.com.ua

Церква Покрови Пресвятої Богородиці в селі Пархомівка дещо руйнує уявлення про сільський православний храм. Зведена із мармуру, граніту, дерева й кераміки, за прикрасу в інтер’єрі вона має вогняне колесо – свастику. У внутрішньому оздобленні збереглися дві мозаїки художника-містика Миколи Реріха. Зупинитися можна в санаторії «Діброва», відомому радонієвими ваннами. Проживання тут обійдеться у 145–485 грн, за харчування треба буде віддати ще 165 грн. Вартість номера у готелі City Park Hotel у Білій Церкві – понад 1000 грн.

Екстрим: Коростишів – Дениші

Один з найгарніших маршрутів сімейного відпочинку й місце унікальних краєвидів знаходиться поблизу містечка Коростишів на Житомирщині. Краса цих місць – рукотворна, бо гранітні кар’єри – справа людських рук. Розробка родовищ гірської породи тут почалася з кінця 1850-х. Нині 18-метрові береги й «скандинавські» скелясті урвища оточують штучне озеро на місці затопленого кар’єру. З місцевих гранітних брил колись вибудували мавзолей на Красній площі. Нині сюди їдуть виключно порибалити і задля сімейних фотосесій.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Фото Oneks22/wikipedia

Мекка скелелазіння – 25-метрові скелі поблизу села Дениші. Здолати скелясті урвиська поспішають з усієї країни. За бажання можна замовити дводенний тур зі скелелазінням за 990 грн. А за 200 грн долати перші невеликі скелі навчать і малечу. Мальовнича річка Тетерів і руїни маєтку цукроварів Терещенків, що її в XIX столітті звів архітектор Голландський, зробили з цієї місцини сімейну локацію. Греблею можна легко дістатися іншого берега річки й відвідати Тригорський монастир з 500-літнім дубом.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
«Царів хутір» у селі Царівка
Фото tsariv-hutir.com.ua

Зупинитися найкраще у готелі сімейного комплексу «Царів хутір» у селі Царівка. Ціна питання – 450–800 грн за номер. Окремо оплачується риболовля на території. Гостей комплексу годують хлібом власного виробництва з печі та фірмовою рибою гарячого копчення. Місцевий бальнеологічний курорт «Дениші» має й свою пропозицію на вихідні. Триденний тур вихідного дня з ночівлею, лікувальною водичкою і харчуванням обійдеться у 934–2236 грн.

Історія: Переяслав-Хмельницький – Канів

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Переяслав-Хмельницький
Фото Анна Наконечна для mind.ua

Третє за величиною місто Київської Русі, історія якого нараховує 1100 років, називають містом-музеєм. У Переяславі-Хмельницькому – понад 30 музеїв. Серед них – музей-пошта і музей бджільництва. Але найвідоміший – Етнографічний музей національної архітектури і побуту Середнього Придніпров’я під відкритим небом. Якщо хочете відчути дух українського села, кращого місця годі шукати. Два десятки сільських хат, п’ять церков різних періодів, колекція старовинних млинів і земляні вали, що збереглися з часів Київської Русі, – у місті наочно можна вивчати історію.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Переяслав-Хмельницький
Фото Анна Наконечна для mind.ua

Зупинитися можна у готелі «Княжа гора», вартість номера тут починається від 1000 грн. У готелі допоможуть організувати прогулянку на катері до «пташиного базару» й третього за величиною поселення бакланів у Європі (600–1000 грн), подорож до Роженої криниці та Блакитного озера на Бучак на позашляховику (600 грн), екскурсію на археологічні розкопки в Межирічі або старовинне козацьке кладовище у Трахтемирові (450 і 650 грн). А можна на місці орендувати велосипеди за 150 грн/доба і самим дослідити Пилипенкову гору й екостежки в місцевому заповіднику.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Переяслав-Хмельницький
Фото Анна Наконечна для mind.ua

Хоча Тарас Шевченко і написав свій «Заповіт» у Переяславі, але найкраще пройнятися його творчістю в Каневі. Наприклад, героїчно подолавши 300 сходинок на Чернечу гору над Дніпром. Тут можна увімкнути уяву і подумки перенестися в Київ років на 150 назад: схили Канева над рікою поки такі ж незабудовані, як колись столичні.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Фото: pixabay.com

У Каневі можна оглянути макет бронепотяга, що охороняв залізницю біля канівської переправи за часів війни. Цікаво, що в самому Каневі залізниці немає. Відпочити можна на пісочному пляжі Дніпра у комплексі «Любокрай», що на 70-му км траси Київ – Черкаси. Готельний номер тут можна винайняти за 650 грн.

Містика: Ржищів – Українка – Трипілля

Затоплена церква біля Ржищева, що неподалік Канівського водосховища, зацікавить любителів містики і легенд. Цю територію із селом Гусинці затопили у 70-х роках минулого століття, а людей виселили. Найвищі пагорби, у тому числі й церква, залишилися над водою. Завдяки міцним цеглинам із додаванням гусячих яєць, храм не завалився під натиском води. Восени його часом підтоплює, навіть з’являються чутки, що з-під води видніються лише куполи. Але церква, до якої проклали акуратний місток, тримається. Утім, місцеві рибалки знають не одну затоплену церкву на водосховищі. У негоду й на великі свята з-під води часом лунають дзвони. Не варто шкодувати ніг, аби піднятися на Іван-гору, до розкопок слов’янського поселення. Це своєрідне місце сили, тож можна серйозно говорити про загадування бажань і відновлення.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Затоплена церква біля Ржищева
Фото ua.igotoworld.com

Заїхавши на ферму осетрових у селі Українка, можна долучитися до незасекреченої частини виробництва. Воно розміщене на березі каналу електростанції. Оскільки температура води в каналі зимою вища, російські й сибірські осетри та стерлядь тут розмножуються особливо інтенсивно. До слова, на фермі можна пригоститися чорною ікрою вартістю $1 за 1 грам, а також купити свіжу рибу за 170 грн/кг.

Навіть якщо ви не надто любите музеї, завітайте до приватного історико-археологічного музею «Давня Аратта – Україна». Він знаходиться в Трипіллі – селі, біля якого бився з половцями князь Святополк. Нині поселення відоме археологічними знахідками, котрим по тисячі років, і які дозволяють потримати в руках.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
«Давня Аратта – Україна»
Фото facebook.com/Aratta.Ukraine

Ще одне енергетично сильне місце – містична Лиса гора, яку з часів Київської Русі облюбували для обрядів жерці. Однак будьте обережні – сюди часто влучають блискавки.

Урізноманітнити відпочинок допоможуть карпатські чани комплексу «Чанок» поблизу Обухова. Оренда котеджу з лазнею обійдеться у 1200 грн/день, дві години у чані з карпатськими травами коштують 500 грн. Зупинитися можна також у «Зеленій горі» за 30 км від Києва, ніч обійдеться у 280 грн.

Гастрономія: Коростень – Радомишль

Далеко не єдине місце, де смачно готують, але одне з небагатьох, де годі відмовитися від частування – житомирський Коростень. На кожного місцевого тут припадає рекордна кількість закладів харчування. Тут люблять влаштовувати гастрономічні фестивалі, а дерунові навіть поставили пам’ятник.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Коростень
Фото korosten.in.ua

Столиця древлян давно забула образи і встановила посеред паркової зони елегантний пам’ятник княгині Ользі, яка спалила цю місцину вщент. Тепер тут – купальні київської княгині в заплаві річки Уж із вербами, а нагорі – пам’ятник князю Малу. Оскільки в древньому Іскоростені люблять князів й усіляко нагадують про 1300-річний вік міста, то й пам’ятники князю Володимиру і Добрині Микитовичу теж звели. 

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
Фото funtime.kiev.ua

Зовсім поряд розміщений бункер «Скеля», в якому, ймовірно, у випадку військової загрози мали б переховуватися місцеві. Кажуть, що в 30-х роках минулого сторіччя бункер був надсекретним, бо його начебто зводили для генсеків. Принаймні стверджують, що телефонний зв'язок із Москвою тут точно є. Вхід до бункеру коштує 20 грн.

Ночівля у готельно-відпочинковому комплексі «Колиба» поблизу Коростеня коштуватиме від 300 до 600 грн. Ночувати тут можна у старовинних хатах, максимально наближених до автентичних, а можна на печі або горищі з сіном.

Шляхами незалежності: 5 сімейних маршрутів поблизу Києва
«Замок Радомисль»
Фото funtime.kiev.ua

Після Коростеня – прямий шлях до історико-культурного комплексу «Замок Радомисль» поблизу Радомишля. Це приватний музейний комплекс із єдиним в Європі музеєм домашньої української ікони та старожитностей «Душа України». Екскурсія музеєм обійдеться у 150 грн з людини, сімейний квиток коштує 320 грн. За 120 грн вас навчать виготовляти папір, а за 50 грн – стріляти з арбалета. А ще в замку можна замовити катання на човнах за 150 грн. Обід у трапезній «Замку Радомисль» – окреме дійство, бо середньовічні страви тут готують у 60-літровому казані на вогнищі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло