Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія

Яких традицій кіноакадеміки дотрималися, а які наважилися порушити

Этот текст также доступен на русском
Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
Джиммі Кіммел
Фото Shutterstock

Рівненько, акуратно, чистенько. Приблизно так цьогоріч пройшла церемонія вручення «Оскара». Ті, хто не спав усю ніч, чекаючи сенсацій, заснули обдуреними. Ніхто з тих, хто робив ставки, не зірвав куш – усе роздали згідно з однаковими прогнозами і з найменшими коефіцієнтами. І лише традиційні жарти ведучого Джиммі Кіммела, який вдруге став господарем сцени, були варті того, аби провести цю ніч не заплющивши очей.

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
«Форма води»
Фото imdb

Єдиною нагородою, за яку в соцмережах точаться мляві баталії, став, власне, головний «Оскар» за кращий фільм. Абсолютна більшість прогнозів сходилися на тому, що режисеру «Форми води» дадуть почесну статуетку за режисуру, і тим вшанують метра. А фільмом року все ж стане «Три білборди біля Еббінга. Міссурі». Та ні. Кіноакадеміки цього року були сентиментальні. І видали золотого ідола картині про любов глухої дівчини і прибульця. Минулорічний «Ла-ла-ленд», який жорстоко прокотили, видряпавши «Оскара» прямо з рук уже на сцені, розраховував на ті самі емоції, і в цьому місці скрегоче зубами. А мережа оперативно відреагувала колажем з трьох білбордів з написами «Яка» «Нафіг» «Форма води».

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
Гільєрмо дель Торо
Фото Shutterstock

Режисером року, як поблажливо і прогнозували критики, став Гільєрмо дель Торо. За «Форму води». Хто ж знав, що він потім зніме і вершки? Втім, сам дель Торо до останнього сумнівався і перевірив ще конверт на сцені, щоб переконатися, що цього разу організатори не стратили, як в минулому році.

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
Френсіс Макдорманд
Фото threebillboardsfyc.com

«Оскар» за кращу жіночу роль вийшла оголосити Дженніфер Лоуренс. Вона славиться дотепністю, а тому від неї завжди чекають жартів. Не підвела. Перш ніж розкрити конверт, вона уточнила, чому ж Джоді Фостер на милицях. Та відповідає «Strip!» (або вона стриптиз танцювала своїм домашнім, або просто смуга невезіння). Але в залі – Меріл Стріп. Лоуренс відповідає: «Хм, а на вигляд така мила жінка». Меріл Стріп жарт розвеселив більше за інших. Її майже щороку номінують на «Оскар», і ведучі вже навіть втомилися жартувати з цього приводу. А тут – свіжа тема. Сама ж статуетка йде зовсім передбачувано Френсіс Макдорманд за «Три білборди...». Френсіс піднімає зі своїх місць усіх суперниць, говорить про фемінізм і заявляє, що кожна з цих жінок розповіла найважливішу історію.

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
Гаррі Олдмен, «Оскар» за кращу чоловічу роль
Фото twitter.com/BazBam

«Оскар» за кращу чоловічу роль вручати торішньому переможцю, Кейсі Афлеку, не довірили. Очевидно, потрапляння до пулу «кривдників жінок» зменшило його шанси блищати на сцені церемонії. Статуетку отримує Гаррі Олдмен. А ми так і думали. Бо Деніелу Дей Льюїсу «не можна бути на світі красивим таким» – четвертий «Оскар» було б просто непристойно йому віддавати, коли в цьому ж залі є Олдмен без єдиної статуетки. А ще одному претенденту, юному 22-річному Тімоті Шаламі, що зіграв хлопчика-гея у фільмі «Назви мене своїм ім'ям», Джиммі Кіммел повідомив, що вже пізно, і пора йти додому дивитися мультики. Сам же Олдмен подякував за нагороду і, користуючись нагодою, у мікрофон передав привіт матері, попросивши її ставити чайник, бо до чаю він несе додому «Оскар».

Кращу жіночу роль другого плану цього року зіграла Еллісон Дженні у фільмі «Я, Тоня». Образ суворої матусі чемпіонки актриса відіграла і на сцені, заявивши, що нікому, власне, спасибі говорити не буде, бо «все це» вона «зробила сама».

Краща чоловіча роль другого плану була зіграна Семом Роквеллом у «Трьох білбордах...». Ніхто, власне, і не сумнівався.

Іноземний фільм вийшла оголосити 86-річна Рита Морено. Медіа сьогодні присвячують їй окремі матеріали. Бо вона одягла на церемонію ту саму сукню, що і в 1962 році на таку саму церемонію. Нагороду отримує «Фантастична жінка» – чилійське кіно про офіціантку Марину.

З епізодів церемонії, що запам'яталися, варто відзначити момент, коли оголошувати кращий короткометражний анімаційний фільм вийшли актори «Зоряних воєн» зі справжнім аналогом R2D2 – роботом BB-8. Вони вибачилися і повідомили, що жоден дизайнер не захотів одягати робота. «Тільки б не «Ла-ла-ленд», – бурчать актори, розкриваючи конверт. Нагорода дістається стрічці «Дорогий баскетбол». Оскільки в її основі – історія баскетболіста Кобі Брайанта, то тепер у спортсмена є «Оскар». Ну а що – співакові ж Нобелівську за літературу дали. Тепер і баскетболістові «Оскар» можна.

У повному анімаційному метрі знову ніхто не промазав з прогнозом. Взагалі не було жодної таємниці в тому, що «Таємниця Коко» стане оскароносною.

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
«Таємниця Коко»
Фото Disney/Pixar/imdb

Тема нечуючих та нерозмовляючих, до речі, на цьогорічній церемонії була в топі. Бо не тільки в кращому фільмі року головна героїня розмовляє мовою жестів. Але і найкраща ігрова короткометражка«Німа дитина» – розповідає про німу 4-річну дівчинку.

Фільм «Назви мене своїм ім'ям» отримав приз за кращий адаптований сценарій. Хоча в нинішньому році гомосексуальна тема не в моді – цього разу кіноакадеміки на боці жінок.

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
«Назви мене своїм ім'ям»
Фото Sony Pictures Classics

Та й афроамериканців у 2018-му знову забули – головні статуетки дісталися білим. Добре б запитати у Вілла Сміта, що він з цього приводу думає. Втім, для тих, хто стежить за політкоректністю, а саме – за тим, щоб не кривдили чорну Америку, виділили один збірний «Оскар». За кращий оригінальний сценарій статуетку отримав Джордан Піл, автор картини «Пастка» – історії про те, як сучасне біле сімейство гіпнозом перетворювало чорношкірих на своїх рабів.

Ну а Джиммі Кіммелу варто було б видати премію за одноосібний підігрів інтересу до абсолютно передбачуваної церемонії. Під час вручення призу за кращий документальний фільм картині виробництва Netflix «Ікар» (про допінг у російському спорті) Кіммел висловив упевненість, що вже в цей-то вибір Путін точно не втрутився.

Післясмак «Оскара»: чим здивувала, спантеличила і повеселила нинішня церемонія
«Ікар»
Фото Netflix/imdb

Той, хто стежить за вечірнім шоу Джиммі Кіммела або хоча б пам'ятає торішні жарти Кіммела про Метта Деймона, знає, що ці двоє ніколи не пропускають нагоди підколоти одне одного. Цього разу ведучому знову вдалося штрикнути Деймона. Під час демонстрації ролика-нарізки фільмів, присвячених військовим, він вибачився перед американськими солдатами за те, що в цьому ролику промайнув і Метт. А перед самим Деймоном – традиційно – за те, що на нього в шоу вже не вистачає часу.

Повний список переможців у всіх номінаціях на «Оскар» – в матеріалі Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло