«Гірська жінка: На війні»: чим цікава трагікомедія про боротьбу із системою
Диригентка, що мріє про спасіння природи Ісландії та особисте щастя
Сюжет. Диригентці Хатлі – 50 років, вона має сестру-близнючку, яка займається йогою і хоче поїхати до Індії. Обидві певний час тому подавали заявки на усиновлення дитини. Та вже майже не чекають на відповідь від служб, оскільки поринули у власні турботи. Зокрема, Хатла бореться із місцевим алюмінієвим заводом, який забруднює довкілля.
Жінка ризикує власною безпекою та роботою, аби захистити ісландські передгір'я. Поки одного дня їй не надходить лист-підтвердження щодо удочеріння маленької Ніки – дівчинки з України, що втратила батьків.
В українському прокаті: з 16 серпня
Бекґраунд. Стрічку знято у копродукції Франції, Ісландії та України. Зйомки зайняли два місяці. Серед локацій – Україна та Ісландія. «Гірська жінка: На війні» була показана вперше українській публіці на цьогорічному Одеському міжнародному кінофестивалі.
Світова прем'єра відбулася у рамках «Тижня критики» в Каннах, де фільм завоював глядацький приз, а також державну премію Grand Rail d’Or та призи від асоціації Cinécole та SACD за музичне оформлення від консорціуму письменників і композиторів.
Ісландський режисер Бенедикт Ерлінгссон відомий перш за все як театральний постановник. Режисерський дебют Ерлінгссона в ігровому кіно під назвою «Про коней і людей» отримав більше двадцяти світових нагород.
У «Жінці на війні» зіграли українські акторки Олена Лавренюк та Маргарита Хільська. У кінокартині взяли участь учасниці жіночого хору Ірина Данилейко, Галина Гончаренко і Сусанна Карпенко. А Ірина Клименко як керівник Лабораторії етномузикології Національної музичної академії адаптувала тексти пісень, що звучать у фільмі, разом з режисером.
Копродюсером від України виступив Сергій Лавренюк.
Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити стрічку про боротьбу з вітряками, коли одна людина намагається побороти потужну систему, ставлячи під загрозу власні інтереси та щастя й життя близьких.
Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте від стрічки надмірної серйозності – «Жінка на війні» знята з тонким гумором і стильним етносупроводом, говорячи про важливі соціальні теми.
Головна причина подивитися: отримати естетичне задоволення від ісландських пейзажів і ефект присутності в екстремальних умовах, в яких опиняються герої фільму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].