Музичні канікули: чим відволікти школярів від мобілок і планшетів

Музичні канікули: чим відволікти школярів від мобілок і планшетів

Куди сходити з дітьми, щоб прищепити їм любов до класичної музики

Этот текст также доступен на русском
Музичні канікули: чим відволікти школярів від мобілок і планшетів
Фото: pixabay

Від завтрашнього дня для більшості школярів розпочнуться перші в цьому навчальному році шкільні канікули, які триватимуть до 4 листопада. За прогнозами синоптиків, осінь повільно, але впевнено входить в свої права, і погода не завжди є прихильною до тривалих прогулянок і походів. Чим зайняти дітей, щоб відвернути від надмірного захоплення комп'ютерними іграми і «зависання» в інтернеті? Mind проаналізував канікулярні афіші провідних музичних театрів і концертних залів столиці, і пропонує читачам обрати собі сімейну програму до душі.

Вечорами в Колонному залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України завжди грає захоплююча музика. Доступним для дитячого сприйняття буде концерт «Мелодії джазу» пам'яті видатного українського джазового музикознавця Володимира Симоненка, автора збірки джазових стандартів з тією ж назвою. У виконанні біг-бенду (джазової групи) Національного духового оркестру 27 жовтня прозвучать твори Дюка Еллінгтона і популярні мелодії з репертуару його легендарного оркестру. Солістка – співачка Маргарита Мелешко, диригент – Олексій Вікулов.

Наступного вечора, 28 жовтня, там же відбудеться церемонія нагородження переможців молодшої (14–17 років) та старшої (18–32) вікової груп та заключний концерт Другого Міжнародного конкурсу піаністів «Київ», у якому під акомпанемент Національного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка виступлять його лауреати.

4 листопада, о 12:00 тут же стартує Абонемент № 1 «Велика музика для маленьких слухачів». Дуже досвідчена і захоплива своїми розповідями про музику для філармонійних відвідувачів різного віку ведуча Світлана Корецька проведе лекцію-концерт «Вічна краса природи». Прозвучить цикл скрипкових концертів великого італійського композитора епохи бароко Антоніо Вівальді «Пори року». Дітлахи зможуть долучитися до вічних музичних цінностей, їх познайомлять з інструментами камерного (невеликого) оркестру. Вони почують звучання чудового київського струнного колективу, який нещодавно очолила диригент Наталія Пономарчук.

Музичні канікули: чим відволікти школярів від мобілок і планшетів
Київський камерний оркестр

Якщо ви цікавитеся по-справжньому гарною, серйозною, живою музикою, то завжди знайдете програму до душі на сайті філармонії.

27 жовтня в Національній опері ім. Т. Шевченка дітям середнього та старшого шкільного віку буде цікаво подивитися балет про кохання на музику Людвіга Мінкуса «Баядерка», а 30 жовтня«Снігову королеву» в постановці Аніко Рехвіашвілі. В інсценуванні казки Г.Х. Андерсена балетмейстер, як тепер повсюдно прийнято, використовувала музику кількох композиторів-романтиків, фрагменти творів П.І. Чайковського, А.К. Лядова, А.Г. Рубінштейна, Едварда Гріга і Жюля Массне. Початок обох вистав – о 19:00.

4 листопада на денній виставі (12:00) буде показаний балет для дітей «Буратіно» сучасного українського композитора Юрія Шевченка.

Музичні канікули: чим відволікти школярів від мобілок і планшетів
Буратіно – Віталій Нетруненко, Мальвіна – Юлія Кулик
Фото О. Путрова

На Подолі вже 36-й сезон працює Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва. Під час осінніх канікул будуть і ранкові, і вечірні вистави для малят і слухачів старшого віку. Серед них – прем'єра 27 жовтня і 2 листопада (о 12:00) опери Юрія Шевченка «Король Дроздобород».

28 жовтня о 12:00 і 15:00 – дві балетні вистави «Бармалей і Айболить» того ж автора. 30 жовтня – вистава на музику Володимира Назарова «Жив-був пес...». Як сказано в афіші, це «потужний мюзикл на дві дії за мотивами української народної казки».

31 жовтня на денному показі можна буде побачити мюзикл-казку Ігоря Поклада «Як козаки змія приборкували»;

1 листопада покажуть балет «Лялька. Нова історія Коппелія» Лео Деліба;

3 листопада, теж удень, – балет П.І. Чайковського «Спляча красуня»;

4 листопада – мюзикл Жанни і Левка Колодуба «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Сайт театру із зазначенням репертуару і афіша тут.

Чимало цікавого дітям приготував Національний театр оперети.

27 жовтня в 12:00 у приміщенні оперної студії консерваторії (НМАУ) на Майдані Незалежності театр покаже п'єсу на музику Володимира Домшинського «Білосніжка і семеро гномів».

4 листопада там же, теж удень, прозвучить музична казка «Чарівна лампа Аладдіна» на музику Сергія Бедусенка.

27 жовтня в Будинку актора буде виконаний знаменитий вокальний цикл Франца Шуберта «Зимовий шлях». Вхід вільний, початок о 19:00. Виконавці: Майнхард Новак – баритон (Австрія, Відень) і Павло Качнов – фортепіано (Київ, Відень). Павло – молодий український піаніст, лауреат міжнародних конкурсів, професор Віденської консерваторії. А також художній керівник Міжнародного конкурсу піаністів «Київ», про який йдеться вище.

28 жовтня о 12:00 можна відвідати Національний український драматичний театр ім. І. Франка, де покажуть знамениту оперу Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» в осучасненому варіанті Олега Скрипки. А 4 листопада о 12:00 там же прозвучить мюзикл композиторів Вікторії Васалатій та Юрія Кондратюка «Попелюшка» за п'єсою Євгена Шварца.

У театрі для дітей на Липках усі вистави хороші, але музичні – особливо. Як зазначено в афіші, у суботу, 27 жовтня, о 12:00 на великій сцені театру покажуть музичний спектакль «Чарівна Пеппі».

Там же 28 жовтня о 12:00 можна буде побачити мюзикл «Котячий будинок», а о 18:00 – дитячий музичний хоррор «Привид замку Кентервіль».

31 жовтня вдень – музичну казку «Казкові мандри».

Музичні канікули: чим відволікти школярів від мобілок і планшетів
Сцена з вистави «Казкові мандри»

Цікавими будуть і вистави листопада, про які можна дізнатися за посиланням.

Крім перерахованих заходів, у місті працюють два театри ляльок (на схилі над Європейською площею і на Лівому березі Дніпра). Неподалік від Майдану Незалежності на Михайлівській вулиці, 22/24 працює дитяча трупа «Сонечко», де батьки можуть, залишивши дітей, подивитися іншу, «дорослу», виставу в окремому залі. Це не музичні театри, але в них теж звучить багато дитячої музики.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло