Майте на увазі: головні події 9–17 березня

Майте на увазі: головні події 9–17 березня

Фарс «ГолохвастОFF», дегустація грузинських вин, прем’єра стрічки «Гарний хлопчик» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Этот текст также доступен на русском

У понеділок, 11 березня, в IZONE«Архітектура КПІ. Та сама лекція». 11 березня відбудеться повтор лекції Семена Широчина про архітектуру КПІ, яка спровокувала досить гучний скандал в інституті. Але що саме було в цій лекції такого зневажливого та образливого? Як одна лекція спроможна «зіпсувати репутацію КПІ»? Під час події стали відомі факти з історії забудови інституту.

Чого ж ми не знаємо про КПІ? Корпуси інституту добре відомі, їх можна досить легко впізнати. Дехто порівнює за архітектою КПІ з Сорбонною, інші – з Оксфордом. Але основна увага приділяється корпусам імперського періоду, натомість радянський період залишається в тіні. Але інститут невпинно розбудовувався, зводилися нові корпуси та гуртожитки. КПІ розширювався під час першої та другої п'ятирічки, у повоєнні роки та особливо – в 1970–1980-ті. Хто його будував та проектував? Які організації були з цим пов'язані? Для широкої аудиторії це і сьогодні залишається «білою плямою».

Під час лекції дізнаємося, за яких обставин та коли зводили корпуси, хто та в якій послідовності формував сучасний архітектурний ансамбль інституту. Неодмінно будуть унікальні фотографії та ескізи маловідомих будівель.

А також ми спробуємо зазирнути в КПІ, якого не було. Подивимося на проекти, що розроблялися в 1991 році як генеральний план розвитку інституту, але так і не були втілені в життя. Натомість з'явилася комерційна забудова там, де мали б бути гуртожитки, спортивні секції та корпуси.

Спікер – Семен Широчин, дослідник архітектури Києва радянського періоду, випускник факультету прикладної математики КПІ, доктор філософії технічних наук, вчений та викладач КПІ в 3-му поколінні.

Майте на увазі: головні події 9 – 17 березня
Фото: офіційна facebook-сторінка події

Початок о 19:30. Вхід – donation.


Майте на увазі: головні події 9 – 17 березня

У вівторок, 12 березня, у Caribbean Club Concert Hall (вулиця Симона Петлюри, 4) пройде концерт Наталії Пічкур – фіналістки телепроекту «Голос країни». Організатори шоу пропонують гостям поринути у французьку музичну казку під назвою «Paris. Chanson. Accordeon».

Цього вечора у виконанні української співачки пролунають пісні Едіт Піаф, Міррей Матьє, Іва Монтана, ZAZ, Джо Дассена. Концерт поєднає у собі потужний вокал, шарм французького шансону та акордеону. 

Початок о 20:00. Вартість квитків 150–590 грн.


У середу, 13 березня, у «МАМА МАНАНА Південна» (Георгія Кірпи, 5б) відбудеться дегустація грузинських вин у Манани на дачі. Разом із сомельє можна буде обрати для вечора п'ять грузинських вин і до кожного приготувати з родиною фудпейрінг – сири, закуски, хачапурі.

Майте на увазі: головні події 9 – 17 березня
Фото: офіційна facebook-сторінка події

Кількість місць за дегустаційним столом обмежена для комфорту до 12 учасників, тому бажано зареєструватися за номером 068 722 00 77 або в Messenger.

Початок о 19:00. Вартість дегустації 300 грн.


У четвер, 14 березня, у кінотеатрі «Київ» – українська прем’єра стрічки «Гарний хлопчик». У фільмі з новою силою розкрився талановитий молодий актор Тімоті Шаламе («Назви мене своїм ім’ям», «Спекотні літні ночі»), а роль наркозалежного сина принесла йому номінацію на «Золотий глобус». Продюсером стрічки став Бред Пітт, а головним саундтреком до стрічки – пісні легендарного гурту Nirvana.

Журналіст Девід Шефф завжди був у дружніх стосунках із сином Ніком. Але коли тому виповнилося 18, Девід зрозумів, що взагалі не знає сина: він не зловживає марихуаною, як думав батько, а серйозно підсів на амфетамін. З наркотичною залежністю Ніка намагаються боротися усі навколо: він сам, найкращі місцеві лікарі, його мати, що давно живе у Лос-Анджелесі, друга дружина Девіда та найбільше за всіх – батько. Девід готовий на все, аби допомогти врятуватися сину від залежності.

«Гарний хлопчик» став американським дебютом Фелікса Ван Грунінгена, відомого за стрічкою «Розімкнене коло», що принесла автору номінацію на «Оскар». Фільм заснований на мемуарах популярного журналіста Девіда Шеффа та його сина Ніка Шеффа, які було опубліковано у The New York Times.

Майте на увазі: головні події 9 – 17 березня
Фото: офіційна facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Вартість квитків 90–120 грн.


У п’ятницю, 15 березня, – концерт «ЦеШо» у клубі Atlas. «ЦеШо» – соціальний рейв-бенд, дзеркало сучасного дня, голос молодої України, банда культурних камікадзе або хор світлого майбутнього.

П'ятеро акторів через поєднання музики та театру досліджують, хто ми, де та як живемо, говорять про проблеми сучасної людини. У руках музикантів – віолончель, контрабас, акордеон, мелодика, саксофон, ксилофон та перкусії. Зі сцени буде розкрито 15 композицій, сплетені в один безперервний перформанс.

Майте на увазі: головні події 9 – 17 березня
Фото: офіційна facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Вартість квитків 300–500 грн.


У суботу, 16 березня, у Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра – фарс на дві дії «ГолохвастОFF» за мотивами п’єси «За двома зайцями» у постановці Анастасії Осмоловської.

Барбершопи – замість цирулень, біткойни – замість кредитних розписок, ді-джеї замінили таперів... Геть усе навколо стало іншим! Йому вже сорок: і голова гола, і безліч «хвостів»… Мабуть, треба схаменутися, не брехати, повернути борги, закохатися. Чи може ні?..  

Майте на увазі: головні події 9 – 17 березня
Фото: офіційна facebook-сторінка події

 Початок о 19:00. Вартість квитків 120–300 грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло