Майте на увазі: головні події 14 – 21 квітня

Майте на увазі: головні події 14 – 21 квітня

Програма короткого метра в рамках «Тижня австрійського кіно», виставка «Дюрер. Гравюри» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Цей матеріал також доступний російською

У неділю, 14 квітня у кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19) в рамках «Тижня австрійського кіно» відбудеться показ Програми короткого метра ARS ELECTRONICA-2018. Колекція короткометражок представляє анімаційні стрічки, відеоарт, найкращі документальні та ігрові фільми австрійського фестивалю Ars Electronica 2018, який вже 8-й рік є партнером Тижня австрійського кіно в Україні. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології.

Майте на увазі: головні події 14 – 21 квітня
Фото: Arthouse Traffic

Початок о 19:00. Вартість квитків 100 грн.


У середу, 17 квітня можна відвідати виставку «Дюрер. Гравюри» у Музеї Богдана і Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17). Вперше у Києві пройде виставка гравюр Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею: понад 60 творів генія німецького Відродження та його послідовників можна буде побачити у залах Музею Ханенків.

Альбрехт Дюрер (1471-1528) – видатний німецький художник епохи Відродження, геніальний живописець та майстер гравюри. Його значення для національної культури Німеччини настільки велике, що початок XVI століття знавці називають «епохою Дюрера». Дюрер був першим митцем, який працював одночасно у двох техніках гравюри – на дереві і на міді, впровадивши кардинальні технічні й художні новації. А також першим, хто втілив у гравюрі такі глибокі філософські ідеї, спонукав глядача до таких складних роздумів, зумів передати красу оточуючого світу та охопив своєю творчістю таке розмаїття фантастичних сюжетів.

На виставці творів Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею буде, зокрема, представлено: ксилографії з циклу «Життя Марії» і копії сучасника Дюрера – Маркантоніо Раймонді, виконані у техніці гравюри різцем, титульний аркуш циклу «Апокаліпсис», рідкісні різцеві гравюри, що належать до раннього періоду творчості митця: «Морське чудовисько», загадкові «Чотири відьми» та «Прогулянка», серію «Малі Страсті», портрети інтелектуалів, які належать до пізнього періоду його творчості.

Однією з родзинок виставки є можливість порівняти ксилографії з поетичного циклу «Життя Марії» із копіями Маркантоніо Раймонді – адже конфлікт Дюрера та Раймонді був першим в історії судом за авторське право. Раймонді заборонили ставити монограму Дюрера, але копіювати не заборонили.

Майте на увазі: головні події 14 – 21 квітня
Фото: http://khanenkomuseum.kiev.ua

Початок о 10:30. Вартість квитків 80 грн для дорослих, 40 грн для студентів, 20 грн для пенсіонерів та школярів.


У п’ятницю, 19 квітня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) – вистава «Концерт для двох клоунів» в рамках «Французької весни-2019». У програмі: Вівальді, Штраус, Бах… А музикантами виступають клоуни, точніше «поети в дії» за визначенням Генрі Міллера. Вони одягають на нас крила, щоб пролетіти разом з ними частинку шляху людства. Ці клоуни не виконують комедійну виставу, бо попри те, що у них червоний ніс чи білий грим на обличчі та екстравагантний одяг, вони відкриваються перед глядачами сповна.

Пантоміма, акробатика, музика, майже без жодного слова – «Мандрівні королі» спілкуються універсальною мовою. І старенький філософ, і малеча, і дорослі будуть захоплені, зачаровані, схвильовані, звеселені запропонованим дійством.

Вистава отримала приз глядацьких симпатій на Авіньйонському фестивалі (програма Off).

Майте на увазі: головні події 14 – 21 квітня
Фото: http://theatreonpodol.com

Початок о 19:00. Вартість квитків 350-800 грн  


У неділю, 21 квітня у Малій Опері (вул. Дегтярівська, 5) вистава «Король Убю», жорсткий та безкомпромісний твір, можливість стати свідком яскравого перформансу та енергетичного вибуху.

Невже театр не повинен бути дзеркалом суспільства? Сюжет вистави розкривається шар за шаром, але не тільки через репліки акторів. Коли виступає «Мізантроп», у хід йдуть усі засоби: пластика людського тіла, голос і навіть коливання енергії, якою діляться актори. «Король Убю» поставлений за мотивами творчості А. Жаррі – пророка, якого весь світ вважав божевільним. Втім, навіть будучи його затятим шанувальником, ви відзначите, що режисер суттєво змінив п'єсу, представивши на ваш розсуд власне трактування.

Майте на увазі: головні події 14 – 21 квітня
Фото: https://www.facebook.com/Misanthrope.theatre/

Початок о 19:00. Вартість квитків 99-419 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті