ОМКФ-2019: що подивитися із програми фестивалю
Фестивальні хіти, які згодом вийдуть у прокат

10-й Одеський кінофестиваль пройде в Одесі з 12 до 20 липня. У добірці Mind – прем’єрні стрічки, які відвідувачі фестивалю зможуть побачити першими в Україні. А ті, хто не потрапляє на ОМКФ, можуть занотувати фільми, що зацікавили, оскільки протягом року вони вийдуть у вітчизняний прокат.
«Паразити»

Трагікомічний трилер Пон Джун Хо, який отримав «Золоту пальмову гілку» в Каннах, покажуть у рамках програми «Фестиваль фестивалів» ОМКФ. В український прокат фільм виходить 1 серпня. Нова робота корейського режисера, автора стрічок «Спогади про вбивство» і «Снігобур» – гостросюжетна трагікомедія про сім'ю безробітних, які придумують незвичний план з вирішення своїх фінансових проблем, опинившись у будинку багатіїв.
«Портрет дівчини у вогні»

Теж фільм із програми Каннського кінофестивалю, із Адель Енель в одній з головних ролей. Історична мелодрама Селін Сьямма побудована навколо любові двох жінок у Бретані кінця XVIII століття. На Лазуровому березі мелодрама отримала нагороду за найкращий сценарій і Queer Palm, яка присуджується найкращим фільмам на ЛГБТ-тематику.
«Вас не було на місці»

Серед гала-прем'єр Одеського кінофестивалю – драма від класика європейського кіно, дворазового лауреата «Золотої пальмової гілки» Кена Лоуча. У центрі сюжету – традиційна для Лоуча критика соціального устрою Великої Британії на прикладі родини простого кур'єра.
«Вайнштейн»

Ця документальна стрічка Урсули Макфарлейн розповідає про зліт і падіння голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна, обвинуваченого у десятках випадків сексуальних домагань. Колишні колеги, друзі по коледжу і журналісти докладно описують безжальні спроби Вайнштейна придушити рух #MeToo і зберегти свій вплив. Фільм вийде в український прокат 22 серпня.
«Золота рукавичка»

Прем'єра нової роботи Фатіха Акіна відбулася в рамках конкурсної програми Берлінського кінофестивалю, де шокуючий трилер претендував на «Золотого ведмедя». Фільм розповідає про серійного убивцю Фріца Гонку, який жив у Гамбурзі і знаходив собі жертв серед повій біля однойменного місцевого пабу. За словами кінопреси, стрічка Акіна «закриває тему серійних убивць у кіно».
«Робота без авторства»

Драма Флоріана Генкеля фон Доннерсмарка, заснована на біографії німецького художника Герхарда Ріхтера. Дитинство Ріхтера припало на нацистські роки, що вплинуло не лише на його життя, але і на творчість. Стрічка була вперше показана у конкурсній програмі Венеціанського кінофестивалю, де отримала премію молодіжного журі. Фільм номіновано на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою і найкращу операторську роботу.
«Золота рукавичка» і «Робота без авторства» будуть також представлені на щорічному фестивалі «Тиждень німецького кіно» у жовтні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].