Майте на увазі: головні події 3–11 липня

Майте на увазі: головні події 3–11 липня

Виступ авторів хіта «August» Intelligency на Atlas Weekend, Літо на ВДНГ, прем'єра нової документалки Леоніда Парфьонова IN QVEVRI VERITAS та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 3 липня на території ВДНГ (проспект Академіка Глушкова, 1) відбудеться серія мистецьких ініціатив, у яких художники й художниці розмірковуватимуть про минуле, сучасне та майбутнє Експоцентру.

12 митців, серед яких Анатолій Бєлов, Катерина Бучацька, Богдан Бунчак, Ксенія Гнилицька, Аліса Колодуб, Дана Косміна, Катерина Лісовенко, Богдан Мороз, Данііл Немировський, Анна Самар, Олена Сіятовська та Дарія Чечушкова, створили тематичні артпостери про знакові локації ВДНГ: павільйони, ліс, яблуневий сад та фонтан. Роботи розмістили на головній алеї біля центрального входу.

Також на території будуть тимчасово експоновані роботи художниць Жанни Кадирової та Ксенії Гнилицької, які в попередні роки надихалися естетикою ВДНГ у своїх творчих практиках. Так, наприклад, проєкт «Реканонізація» 2017 року Жанни Кадирової можна буде побачити на вхідній групі павільйону №2, а всередині оранжереї, де наразі завершується реконструкція – розмістять «Сон П'єра Мічелі або пам'ятник перемоги сапротрофів», роботу 2019 року Ксенії Гнилицької.

Протягом теплого сезону на ВДНГ також працюватиме Шатер натхнення, що розмістився у Пікнік Саду. Там відбуватимуться різноманітні культурні події – концерти, літературні читання та лекції. Загалом мистецькі роботи з’являтимуться на ВДНГ поступово, продовжуючи та доповнюючи одна одну.

Традиційно тут можна буде знайти місця для корисного, веселого, а головне – безпечного дозвілля. Адже більшість із них знаходиться просто неба, що дозволяє уникнути скупчень. 

Майте на увазі: головні події 3–11 липня
Фото: https://vdng.ua/

Початок о 10:00. Вхід вільний. 


У суботу, 3 липня на території Національного заповідника «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24) можна відвідати Оглядову екскурсію по Софійському собору. 

Чудова нагода відвідати Софійський собор – символ могутності та суверенітету Русі-України. Як головний храм держави, він відігравав роль її духовного, політичного та культурного центру. Під склепіннями Святої Софії відбувалися урочисті «посадження» на великокняжий престол, церковні собори, посвячення у митрополити, прийоми послів, затвердження політичних угод. До Софії кияни сходилися на віче. При соборі було створено першу відому на території Русі-України бібліотеку, тут велося літописання і перекладалися книжки «від грек на слов’янське письмо». 

Майте на увазі: головні події 3–11 липня
Фото: https://www.facebook.com/SophiaKyiv/

Початок о 12:00. Вартість квитків 150 грн. 


У неділю, 4 липня у кінотеатрі «Київська Русь» (вул. Січових Стрільців, 93)  – прем'єра нового документального фільму IN QVEVRI VERITAS від Леоніда Парфьонова. Автор веде свій фільм зсередини величезних винних глечиків, давлячи виноград босоніж, пояснює, як грузинське вино ось уже 8000 років підкорює світ.

Леонід відомий своєю любов’ю до вина, особливо до помаранчевого (amber wine) – білого, настояного на шкірці та кісточках.

Класичний метод витримки вина в амфорах поширився на весь античний світ – від Атлантики до Чорного моря. Потім основною технологією стала витримка в бочках. І тільки Грузія століттями зберігала традицію дозрівання вина в амфорах – квеврі.

Леонід Парфьонов – автор і ведучий проєкту «Намедни», головний законодавець мод на телебаченні, чий фірмовий стиль та манера триматися у кадрі стала новим стандартом журналістики. 

Майте на увазі: головні події 3–11 липня

Початок о 19:00. Вартість квитків 400–2350 грн. 


У четвер, 8 липня на сцені Сирецького парку (вул. Парково-Сирецька) пройде кінопоказ «Антон і червона химера» режисера Зази Урушадзе. 

Історична драма Зази Урушадзе знята за мотивами книги канадського письменника Дейла Еслера «Антон, його друг і російська революція» і оповідає реальну історію дружби єврейського та німецького хлопчиків в період більшовицької окупації України і Голодомору.

Дія стрічки розгортається у 1919-му, у німецькій колонії Гільдендорф неподалік від Одеси. У селищі мешкає німецька родина – Ніколас, Христина та їхні діти: Антон, Йохан і Емма. Однак, мирне життя порушують більшовики. Вони влаштовують погром у німецькому поселенні і десятирічний Антон разом зі своїм другом Яшею мимоволі стають свідками великих історичних подій – збройного повстання селян проти більшовиків. Це протистояння діти сприймають як цікаву гру, а їхню дружбу не зможуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані інші трагічні події ХХ століття.

Заза Урушадзе – грузинський режисер, автор фільмів «Три будинки», «Сповідь», а також стрічки «Мандарини», яка отримала численні міжнародні нагороди, головну премію Варшавського кінофестивалю та була номінована на «Оскар» і «Золотий глобус».

Майте на увазі: головні події 3–11 липня

Початок о 21:00. Вхід вільний за попередньої реєстрації


У суботу, 10 липня на East Stage фестивалю Atlas Weekend виступить білоруський гурт Intelligency, який став популярним завдяки треку «August». 

Ви точно чули цю композицію по радіо, в TikTok, Instagram чи інших соцмережах. Пісня побила рекорди Shazam і Youtube після появи в мережі відео, на якому під неї танцює актор Бенедикт Камбербетч. Згодом гурт зняв кліп із найпопулярнішими тікток-блогерами та підписав контракт з одним із найбільших світових лейблів. 

Intelligency не раз виступали в Україні, але цього літа дадуть концерт уже в новому статусі популярного гурту. 

Розклад та вартість квитків варто уточнювати на сайті фестивалю за посиланням.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло