Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Марафон поблизу лінії фронту, презентація збірки берестейською говіркою, Дні Вишеградського кіно та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У неділю, 7 листопада, у Музеї історії Києва (вул. Б.Хмельницького, 7) можна відвідати виставку предметів сучасного словенського дизайну «The Future of Living»/«Майбутнє життя». Тут представлені дизайнерські вироби місцевого походження, виконані з дотриманням принципів сталого розвитку.

Виставку організовано у співпраці Центру креативності Республіки Словенія з Посольством Республіки Словенія в Києві та Музеєм історії міста Києва. Вона є одним з промоційних заходів, реалізованих у рамках головування Словенії у Раді ЄС з липня до кінця грудня 2021 року, який у Словенії оголошено роком креативної економіки.

Експонати – 26 із 90 зразків предметів інтер’єру та побуту, які протягом останніх двох років отримали відзнаку якості «Made in Slovenia». Дизайнери спробували спрогнозувати у своїх роботах наше майбутнє життя. За нестачі сировинних матеріалів виникне необхідність в раціоналізації способів виробництва та ефективному використанні людських ресурсів. При цьому предмети інтер’єру та побуту будуть адаптуватися до потреб нового покоління користувачів, які вимагатимуть індивідуальних рішень. Виробники та дизайнери мають поєднати у цих рішеннях  прогресивні та інноваційні технології виробництва з любов’ю до життя і природи.

Проєкт фінансується Європейським Союзом (Європейський фонд регіонального розвитку) та Республікою Словенія.

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Виставка триватиме до 15 листопада. Вартість квитків – від 80 грн.


У неділю, 7 листопада, у день знаменитого на весь світ Нью-йоркського марафону, в українському селищі Нью-Йорку Донецької області, всього в кілометрі від лінії фронту, пройде ще один забіг. Акція має назву «Марафон, який ніхто не хоче бігти».  Його пробіжуть військовий, волонтерка, медик, журналіст та переселенка. Цим проєктом організатори закликають людей у всьому світі приєднатись та подолати бігову дистанцію, щоб нагадати про війну на сході України.

Пробігти можна будь-де та будь-коли, будь-яку відстань. Кожен, хто зареєструється на марафон  на сайті marathonnoonewantstorun.org, отримає стартовий набір бігуна. Він міститиме стартовий номер з фактами про війну на сході України та листівки зі світлинами відомого українського фотографа Олександра Чекменьова, зробленими в українському Нью-Йорку. А згодом, окремо від стартового набору, учасники отримають медаль, яка містить частинку використаної гільзи зі сходу України. Медаль – подяка кожному, хто підтримує українців у їх щоденному марафоні за життя та свободу. Участь у забігу безкоштовна, а підтримка учасників – безцінна.


У вівторок, 9 листопада в Києві за підтримки Українського культурного фонду відбудеться допрем’єрний показ-презентація мультимедійної містерії «Salome tech» Бентежна опера.  Це нова сценічна постановка на основі опери Ріхарда Штрауса «Саломея» за п’єсою Оскара Вайлда. Тут об'єднаються класичний оперний вокал, електронна музика, відеомеппінг та світлове шоу. Разом вони створять надзвичайний ефект повного занурення у дійство. 

Це перша постановка опери «Саломея» в історії нашої країни. У радянські часи її було заборонено. Дебютна прем'єра відбулася в Дрездені 1905 року, але імперська Росія до 1917 року також забороняла її через ідеологічні питання. Ба більше, українка Соломія Крушельницька була однією з перших виконавець головної партії, але, на жаль, не на вітчизняній сцені. 

Для авторської команди проєкт є символом культурної свободи та розвинутості нашої країни, яка прагне яскраво реалізувати свій культурний потенціал у спільному просторі європейської культури. Вперше у музичній історії бентежна опера німецького композитора Ріхарда Штрауса виконається класичними вокалістами наживо під оригінальну музику в електронному реміксі. 

Переглянути її можна у двох варіантах. Перший – онлайн (у зв’язку з карантинними обмеженнями). Трансляція буде відбуватися тут. Другий – в концертній залі Дитячої школи мистецтв №2 ім. М. Вериківського (м. Київ, вул. Бульварно-кудрявська, 2).

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 19:30. Вхід вільний у разі реєстрації за посиланням. Також обов'язкова наявність зеленого COVID-паспорту або ПЛР-тесту на COVID-19/експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години.


У середу, 10 листопада, у Кнайп-клубі «Купідон» (вул. Пушкінська, 1-3/5) відбудеться презентація (за участі автора) книги Олексія Диковицького «Оньдэ» – збірки віршів та оповідань берестейською говіркою.

Олексій Диковицький народився у Пінську (Берестейщина), але частину життя провів у домі бабусі і дідуся на Пінському Поліссі, де перейняв їхню говірку. Олексій живе у Варшаві, працює заступником директора телеканалу «Белсат» (білоруськомовний телеканал, створений з ініціативи й за підтримки МЗС Польщі та громадського Польського телебачення). Кілька років тому у Олексія виникла ідея писати вірші та бувальщини говіркою рідного Полісся. Збірка «Оньдэ» писалася три роки і побачила світ у Варшаві восени 2021 р. Книгу вже презентували у Варшаві, Вільнюсі, Празі та на Підляшші. В Білорусі автор поки не має змоги презентувати «Оньдэ».

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 18:00. Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією та за обов’язковою наявністю сертифікату про вакцинацію від COVID-19.


У четвер, 11 листопада, у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) стартує фестиваль «Дні Вишеградського кіно». Це вже третій такий фест, що проходить на території України. Цьогоріч географія проведення цієї культурної події розширилася. Вперше фестиваль також пройде і у Чернівцях (18-21 листопада у Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука). На українських екранах транслюватимуться стрічки «Шість перетворень Яна Пищика», «Зграя», «Закохана Емма», Post Mortem, «Аматори», «Чоловік із заячими вухами», «Не лишай слідів», «Доповідь про Аушвіц», тощо.

Cучасні фільми з регіону Вишеградської Групи – угрупування чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини. Проєкт фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом, а також співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти від Міжнародного Вишеградського фонду / International Visegrad Fund. Місія фонду полягає у просуванні ідей щодо сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

«Міжнародний кінофестиваль «Молодість» організовує Дні Вишеградського Кіно в Києві, демонструючи кінострічки із кожної країни Вишеградської четвірки. Програмна добірка фестивалю створена за сприяння Польського інституту кіно / The Polish Film Institute, Словацького інституту кінематографії / Slovak Film Institute, Чеського кінофонду / Czech Film Center та Угорського національного кінофонду / The Hungarian National Film Fund.

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

11 листопада початок сеансу о 19:00. Вартість квитків 105 грн.


У четвер, 11 листопада, у Київському театрі опери та балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2) відбудеться вистава Раду Поклітару «Кармен. TV» у виконанні Kyiv Modern-Ballet. Ця постановка приваблює, насамперед, незвичайним поєднанням прогресивних ідей та класики, розкриваючи тонкий зв'язок між сучасністю та духом епохи Іспанії ХІХ століття.

Балет «Кармен. TV» отримав у 2007 році «Київську пектораль» у номінаціях «Найкраща робота балетмейстера» та «Найкраща постановка року».

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 19:00. Вартість квитків 150 – 600 грн.


У п’ятницю, 12 листопада, у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20Б), стартує українська частина «MTI’s All together now! Усі разом!» – всесвітнього гала-концерту, присвяченого відродженню музичного театру після пандемії COVID-19. Захід проходитиме в період з 12 по 15 листопада одночасно у 44 країнах.

«Мета All Together Now! – повернути до театру глядачів, акторів та музикантів. У проєкті представлені пісні з найвідоміших у світі мюзиклів, тож кожному точно знайдеться щось до вподоби», – зазначає Дрю Коен, президент та генеральний директор МТІ.

У гала-концерті All Together Now! візьмуть участь талановиті діти та викладачі Broadway Kids Studio, а також українські артисти театральної та джазової сцени – Іван Заврогодній, Лаура Марті, ManSound, Season Band, Вікторія Вєннікова, Ірина Рибчук та хореографічний колектив «Фламінго». Мова вистави – англійська.

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 19:00. Вартість квитків 200-700 грн.


У п’ятницю, 12 листопада, у Палаці «Україна» (вул. Велика Васильківська, 103) можна буде відвідати концерт міжнародного оперного квартету Il Divo. Його виступи – це майстерне поєднання  поп-музики та класичного оперного репертуару. У 2006 році колектив занесений до книги рекордів Гіннеса як найбільш комерційно успішний міжнародний проєкт у своєму жанрі: на рахунку Il Divo 160 золотих та платинових нагород у 35 країнах світу, чотири світові турне та 30 млн проданих альбомів.

Девід Міллер – тенор зі США, консерваторський магістр спеціальності «оперний співак»; Урс Бюлер – тенор зі Швейцарії, почав співати на публіці в 17 років, у групі, яка грала хард-рок у його рідному місті Люцерні; Карлос Марін – баритон з Іспанії, найдоросліший учасник колективу; Себастьєн Ізамбар – родом із Франції, єдиний без вокальної освіти у групі – проте він відбувся як композитор, грає на гітарі та піаніно.

Наразі Il Divo записали 8 студійних альбомів. З останнім із них, Timeless, випущеним у 2018 році, колектив здійснює світове турне, в рамках якого і відвідає Україну. До альбому Timeless увійшли пісні про кохання та романтичні саундтреки з фільмів від 30-х років до наших днів.

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 19:00. Вартість квитків 699-6999 грн.


У п’ятницю, 12 листопада, у МЦКМ «Жовтневий палац» (алея Героїв Небесної Сотні, 1) відбудеться концерт Metallica Symphonic Tribute.

Metallica Show S&M Tribute – це єдиний офіційний тріб’ют- колектив, визнаний у світі та власне групою Metallica. Це 100% живий звук та 100 артистів оркестру, які не імітують живе виконання. Організатори обіцяють глядачам захоплююче мультимедійне шоу, карколомний звук, вокал і майстерну гру класичних та рок-музикантів, яка не залишить байдужими шанувальників гурту Metallica, року та музики загалом.

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 19:30. Вартість квитків 350 – 1650 грн.


У суботу, 13 листопада, музей Михайла Булгакова в Києві (вул. Андріївський узвіз, 13) організує мистецький вечір «Журфікс у Булгакових. Музика трьох століть». Мета заходу, як повідомляють організатори, «відкрити для себе по-новому музику епохи бароко та віденської класичної школи, читати листи Михайла Булгакова, насолоджуватися спілкуванням у затишній атмосфері музею».

У програмі концерту – твори Жана Батіста Люллі, Жана Філіпа Рамо, Франсуа Куперена, І.С.Баха, Йозефа Гайдна, Людвига ван Бетховена, Й.А.Моцарта та інших. Виконавиці: Каріна Мікаєлян, Людмила Антонюк, Катерина Каганович.

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 19:00. Вартість квитків – 300 грн.


У неділю, 14 листопада, у Національному музеї мистецтв ім. Ханенків (вул. Терещенківська, 15) пройде вечірня екскурсія-концерт «Голоси епох». Під час заходу прозвучать рідкісні твори старовинної європейської, класичної духовної та світської музики, близько пов'язаної з цінними творами європейської колекції Музею Ханенків. Оксана Олійник, старший науковий співробітник музею, розповість про цікаві зв'язки музики та художньої культури різних історичних епох.

Можна буде почути григоріанський хорал, твори Георга Фрідріха Генделя, Антоніо Вівальді, Жана Батіста Люллі, Жюля Массне та інших видатних композиторів, виконані найкращими вокалістами ансамблю «Благовість».

Майте на увазі: головні події 7–14 листопада

Початок о 18:00. Вартість квитків 200 – 300 грн. Обов'язковим є попереднє бронювання квитків за тел.: 044-235-32-90 та 099-667-49-06.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло