Зібрали самі: як виготовляються моделі українських 3D-пазлів

Зібрали самі: як виготовляються моделі українських 3D-пазлів

Як виготовляються моделі для самостійного збирання UGEARS, і чому вони користуються великим попитом у світі

У рамках рубрики «Детально» Mind продовжує публікувати історії становлення цікавих бізнес-кейсів, започаткованих нашими співвітчизниками.

У травні 2014 року Геннадій Шестак навідався на «Битву проектів» – влаштований інвестиційною Платформою Startup.Network захід для презентації цікавих стартапів. Там дизайнер Денис Охріменко, який саме в той час надумав запускати лінійку сувенірної продукції з українською символікою, показав зібрану з фанерних деталей скриньку. Сам Шестак тоді ж розмірковував над виробництвом дитячих 3D-пазлів. У результаті обидві ідеї трансформувалися – і з’явилися моделі для самостійного збирання UGEARS. «Це і не сувеніри, і не дитячі пазли, це продукт з сегменту «хобі», – пояснює Геннадій Шестак, нині співзасновник і директор компанії UGEARS.

Зібрали самі
Денис Охріменко (ліворуч) і Геннадій Шестак роблять 3D-пазли, з яких збираються оригінальні працюючі механізми
Фото Володимир Герасимов для mind.ua

Виробництво почалося з одного верстата і двох моделей: модифікованої скриньки та театру. Зробивши 120 пробних екземплярів, засновники UGEARS у серпні 2014-го вирушили до Одеси, на книжковий ярмарок «Зелена хвиля». «Продали все, навіть зразки і один поламаний екземпляр, за півтора дні. А ярмарок тривав чотири, і весь час до нас підходили і питали про наші моделі», – згадує Шестак. Згодом з’явився другий верстат і третя модель – трамвай, а інвестиції в UGEARS досягли $120 000.

Наприкінці 2015 року компанія UGEARS вирушила на міжнародну краудфандингову платформу Kickstarter – і за 35 днів зібрала $405 000. «Проект закривався 29 чи 30 грудня, і з Kickstarter нам надійшов лист з пропозицією продовжити проект – бо виявилося, що через свята не всі бажаючі встигли зробити замовлення», – розповідає Геннадій Шестак. У січні 2016-го за тиждень UGEARS зібрала ще $45 000.

Крім Kickstarter, компанія виходила й на інші краудфандингові платформи, зокрема Indiegogo та Startnext ­– і загалом зібрала близько $900 000.

Утім, краудфандинг зараз – це не збір пожертвувань для того, аби запустити виробництво, вважає Шестак. «До того як ми вийшли на Kickstarter, у нас уже все працювало – і ми це показували у нашому відео, щоб завоювати довіру замовників. Якби у нас була лише ідея, а не колектив, потужності, випуск продукції, ми б таку касу не зібрали, бо проект – український, через що – дуже високий ступінь недовіри», – пояснює він. І називає головні плюси подібних платформ: по-перше, це продаж замовлень наперед, а по-друге, якісне маркетингове дослідження зарубіжного ринку і потенційного його інтересу до нового товару.

Зібрали самі
Фото Володимир Герасимов для mind.ua

У UGEARS з інтересом зарубіжних покупців все виявилося добре: за результатами кампанії на Kickstarter, 62% замовників було з США, 5% – з Канади, ще 5% – з Великої Британії, 18% – з країн ЄС. Зараз українські моделі для збирання продаються у 68 країнах світу. Розширювати географію Шестак буде, однак згодом. Зараз не вистачить потужностей. За два з половиною роки роботи стартап перетворився на повноцінне виробництво: на фабриці під Києвом і дистанційно в компанії працює 150 осіб. На місяць UGEARS випускає понад 50 000 одиниць конструкторів, частина з них – це нещодавно запущені моделі-розмальовки для дітей віком від трьох років.

Зібрали самі
Фото Володимир Герасимов для mind.ua

«У чому секрет успіху UGEARS? По-перше, новизна, плюс – цікавий дизайн, механіка моделей і висока якість, – перераховує Геннадій Шестак. – Ну, і це також можливість разом проводити час усією сім’єю». Ще на старті компанія отримала листа від споживача: його синові знайомі подарували на день народження конструктор, який вони вдвох почали збирати одразу після завершення вечірки. Сину так сподобалося робити щось разом з батьком, що він зізнався – це був найкращий день народження в його житті.

Подібні листи в компанії отримують і досі – й досі уважно читають кожний, особливо якщо у ньому є критика. «Не потрібно нічого вигадувати, достатньо уважно слухати, що говорять покупці. І робити з цього висновки», – формулює своє бізнес-кредо Геннадій Шестак.

Зібрали самі
Фото Володимир Герасимов для mind.ua

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло