Гайда у космос: кого можуть зацікавити ресурси небесних тіл
Через чотири роки розпочнеться промислове освоєння астероїда
У 2022 році має стартувати місія NASA щодо освоєння астероїда Психея, йдеться у матеріалі Forbes. Чому це може стати початком ери промислового освоєння астероїдів – розповідає Mind.
Психея приблизно на 95% складається з металів і містить реній, іридій, а також платину. Причому в обсягах більших, ніж будь-коли видобувалися на Землі. При вартості місії в $450 млн без урахування запуску, вартість вмісту самого астероїда може доходити до 10 квінтильйонів, і це при тому, що ВВП в усьому світі в 2016 році склав близько $75 млрд.
Втім, промислове освоєння астероїдів може зустрітися з рядом труднощів. Так, видобуток ресурсів обійдеться дешевше, якщо астероїд знаходиться поблизу нашої планети.
Загалом місія із «захоплення» і «доставки» на орбіту Місяця астероїда масою 500 тонн, згідно із попередніми розрахунками, може коштувати до $2,6 млрд. Та все ж комерційне освоєння цих небесних тіл вважається перспективним напрямком. Адже, за найсміливішими оцінками, вартість мінеральної сировини у поясі астероїдів між Марсом і Юпітером може досягати $700 квінтильйонів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].