«Прямі іноземні інвестиції — головний індикатор стану справ в економіці України», — Іван Компан

«Прямі іноземні інвестиції — головний індикатор стану справ в економіці України», — Іван Компан

Представники «Делойт», Cisco, Schneider Electric, Філіп Морріс та SAPience обговорили важливість FDI

Найкращим індикатором справ в економіці України є рівень прямих іноземних інвестицій (Foreign direct investment, FDI). Таку думку висловив директор Академії «Делойт» в Україні та викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан, модеруючи панельну дискусію «Міжнародний бізнес в Україні: досвід, виклики та переваги». Обговорення відбулося в межах конференції Mind Invest Summit 2024.

«Чому FDI такий важливий? На моє переконання, якби обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну був більшим, ніж він є на сьогодні, якби країна була «всіяна» американськими, китайськими, турецькими компаніями, то може, не було б і війни. Не гарантую, але ймовірність війни була б набагато меншою», – поділився думкою Іван Компан.

Учасниками дискусії про важливість прямих іноземних інвестицій для повоєнного відновлення та розвитку України також стали:

  • Сергій Мартинчук, генеральний директор Cisco Україна;
  • Михайло Бубнов, генеральний директор Schneider Electric Україна;
  • Юлія Ліповецька, екс-директорка компанії великої четвірки, засновниця та СЕО компанії SAPience;
  • Олександр Прохорович, менеджер з питань фіскального регулювання Філіп Морріс Україна.

Учасники панелі обговорили інвестиційну привабливість України, чим наша держава може бути цікава великому міжнародному бізнесу навіть під час повномасштабної війни, поділились кейсами та планами своїх компаній за останні два роки, а також порозмірковували разом про те, як змінити стан справ в економіці України та залучити закордонних інвесторів.


Ось кілька цитат експертів.

Сергій Мартинчук, гендиректор Cisco Україна:

«Ми продовжуємо вірити у великий потенціал цього ринку. Зміни в населенні, зростання ВВП на душу населення – це все впливає на наші рішення. Наше завдання зараз – зберегти населення та сприяти його зростанню. Як велика компанія, ми розуміємо нашу відповідальність за рівень цифровізації та розвиток цифрових послуг».

Юлія Ліповецька, ексдиректорка компанії великої четвірки, засновниця та СЕО компанії SAPience:

«Міжнародні партнери приходять в Україну за нашим інтелектом. Інтелектуальний потенціал, – це цінність нашого менталітету, надзвичайно важлива, особливо в умовах змінних економічних і геополітичних факторів. Навіть в умовах війни Україна залишається великим інтелектуальним ринком з населенням у понад 30 мільйонів людей. Цінність нашого менталітету дійсно непорівнянна для багатьох країн».

Олександр Прохорович, менеджер з питань фіскального регулювання «Філіп Морріс Україна»:

«Наша основна фабрика розташована дуже близько до лінії фронту в Харківській області. Тож коли почалося повномасштабне вторгнення росії, ми зупинили її роботу. Харківська фабрика повністю покривала потреби українського ринку, а також забезпечувала експорт до 20 країн, зокрема Японію. З війною ми почали залежати від імпорту, але це ускладнювало логістику та суттєво здорожувало собівартість продукції. Тож Філіп Морріс інвестувала $30 млн і у травні цього року відкрила другу фабрику на Львівщині, де до кінця року будуть працювати 250 співробітників. Ці робочі місця запропонували першочергово нашим харківським працівникам, 150 зі них уже зголосилися на переїзд у Львівську область».

Повна дискусія експертів – у нашому відео.


Нагадаємо, що протягом 28–29 червня у Львові відбувся Mind Invest Summit – конференція для інвесторів, підприємців, команд стартапів і всіх, хто серйозно розглядає Україну та її активи як об’єкти інвестування. Захід виявився справді цінним, оскільки зібрав в одному місці збалансований склад спікерів, які своїми виступами, судженнями, переконаннями й думками прямо або опосередковано впливають на інвестиційну привабливість країни.

***

Більше цікавої інформації шукайте на наших платформах:

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло