Shell веде переговори про продаж заправок у Малайзії, другої за величиною мережі у країні, компанії Saudi Aramco

Shell веде переговори про продаж заправок у Малайзії, другої за величиною мережі у країні, компанії Saudi Aramco

Компанія повністю володіє близько 950 АЗС по всій Південно-Східній Азії, і лише малайзійська державна компанія Petronas має більшу мережу АЗС

Shell веде переговори про продаж заправок у Малайзії, другої за величиною мережі у країні, компанії Saudi Aramco

Енергетичний гігант Shell веде перемовини з державною компанією Саудівської Аравії Saudi Aramco про продаж свого бізнесу автозаправних станцій у Малайзії, другої за величиною мережі у країні, сума угоди може становити майже $1 млрд.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що переговори почалися наприкінці 2023 року, і угода може бути завершена найближчим часом. Два поінформованих джерела оцінили потенційну суму угоди приблизно в 4–5 млрд рингітів ($844 млн – $1,06 млрд).

Окрім заправних станцій, Shell продає промислові мастила, видобуває сиру нафту і природний газ на шельфі штатів Саравак і Сабах, а також є партнером у двох спільних підприємствах зі зрідженого природного газу (ЗПГ).

Продаж є частиною зусиль генерального директора Ваеля Савана, спрямованих на те, щоб зосередити діяльність компанії на найбільш прибуткових напрямах. Shell заявила, що планує продати 500 автозаправних станцій цього й наступного року. Зараз вона – у процесі продажу свого сингапурського нафтопереробного й нафтохімічного комплексу.

За словами одного з джерел, зусилля Shell із продажу своїх малайзійських АЗС узгоджуються з продажем нафтопереробного заводу на острові Буком у Сингапурі, який постачає пальне для мережі.

Saudi Aramco не має АЗС у Малайзії, хоча володіє 50% нафтопереробного заводу Pengerang у Джохорі потужністю 300 000 барелів на добу у спільному підприємстві з Petronas, яке продає паливо на внутрішньому ринку та на експорт.

Aramco володіє автозаправними станціями в Саудівській Аравії, а також експлуатує АЗС в інших країнах у спільних підприємствах із французькою TotalEnergies і південнокорейською S-Oil Corp.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що компанія Shell покинула енергетичні ринки Китаю в рамках прагнення генерального директора Ваеля Савана зосередитися на більш прибуткових операціях, зокрема газовому й нафтовому бізнесах.

Shell вирішила вийти з енергетичного ланцюга в Китаї, який включає виробництво електроенергії, торгівлю та маркетинг, йдеться в заяві компанії. Рішення набуває чинності з кінця 2023 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло