Shell веде переговори про продаж заправок у Малайзії, другої за величиною мережі у країні, компанії Saudi Aramco
Компанія повністю володіє близько 950 АЗС по всій Південно-Східній Азії, і лише малайзійська державна компанія Petronas має більшу мережу АЗС

Енергетичний гігант Shell веде перемовини з державною компанією Саудівської Аравії Saudi Aramco про продаж свого бізнесу автозаправних станцій у Малайзії, другої за величиною мережі у країні, сума угоди може становити майже $1 млрд.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що переговори почалися наприкінці 2023 року, і угода може бути завершена найближчим часом. Два поінформованих джерела оцінили потенційну суму угоди приблизно в 4–5 млрд рингітів ($844 млн – $1,06 млрд).
Окрім заправних станцій, Shell продає промислові мастила, видобуває сиру нафту і природний газ на шельфі штатів Саравак і Сабах, а також є партнером у двох спільних підприємствах зі зрідженого природного газу (ЗПГ).
Продаж є частиною зусиль генерального директора Ваеля Савана, спрямованих на те, щоб зосередити діяльність компанії на найбільш прибуткових напрямах. Shell заявила, що планує продати 500 автозаправних станцій цього й наступного року. Зараз вона – у процесі продажу свого сингапурського нафтопереробного й нафтохімічного комплексу.
За словами одного з джерел, зусилля Shell із продажу своїх малайзійських АЗС узгоджуються з продажем нафтопереробного заводу на острові Буком у Сингапурі, який постачає пальне для мережі.
Saudi Aramco не має АЗС у Малайзії, хоча володіє 50% нафтопереробного заводу Pengerang у Джохорі потужністю 300 000 барелів на добу у спільному підприємстві з Petronas, яке продає паливо на внутрішньому ринку та на експорт.
Aramco володіє автозаправними станціями в Саудівській Аравії, а також експлуатує АЗС в інших країнах у спільних підприємствах із французькою TotalEnergies і південнокорейською S-Oil Corp.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що компанія Shell покинула енергетичні ринки Китаю в рамках прагнення генерального директора Ваеля Савана зосередитися на більш прибуткових операціях, зокрема газовому й нафтовому бізнесах.
Shell вирішила вийти з енергетичного ланцюга в Китаї, який включає виробництво електроенергії, торгівлю та маркетинг, йдеться в заяві компанії. Рішення набуває чинності з кінця 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].