Кіберзагрози для бізнесу: нові тренди та способи захиститись від атак
Чи можна «вакцинуватись» від хакерських атак, під час дискусії в межах Mind WinTech Summit 2025 розповіли представники ISSP, МХП, Seeton та Nova Digital
Що з’явилося нового в кіберзагрозах за останні три роки і до чого готуватися бізнесу? Які нові вектори кібератак? Чому їхня кількість зростає і як злочинці використовують у своїх цілях штучний інтелект? Чи можна «вакцинуватись» від хакерських атак та на 100% захисти себе і бізнес від небезпеки? Як врешті обрати надійну компанію, яка допоможе уникнути кіберзагроз?
Про це та багато іншого спікери Mind WinTech Summit 2025 розповіли в рамках дискусії з CyberTech «Кібербезпека: тренди у загрозах і як з ними боротись».
Учасниками обговорення стали:
- Олег Полігенько, Chief Information Security Officer Nova Digital
- Роман Сологуб, директор та співзасновник ISSP
- Сергій Приньов, Acting CEO у Seeton
Модератором дискусії виступив Тарас Гошовський, директор з інформаційних та діджитал технологій МХП.
Ось кілька цитат спікерів.
Олег Полігенько, Chief Information Security Officer Nova Digital:
«Кібербезпека – не одноразовий проєкт. Це постійний процес: робота зі співробітниками, інформаційними активами, системами. І цей процес має бути безперервним, тому що ландшафт загроз змінюється буквально щодня».
«Зараз кіберзлочинці активно використовують штучний інтелект – зокрема для таргетованого фішингу. Раніше зловмисники намагалися скомпрометувати компанію, а зараз переходять на персоналії».
Роман Сологуб, директор та співзасновник ISSP:
«Із появою кіберзагроз зла у світі не стало більше. Просто сам злочин переходить в інший простір – цифровий».
«Було б чудово, якби це працювало як з вакцинацією від грипу. Наприклад, «цього року очікуються ось такі атаки – зробіть щеплення, і все буде добре». Але, на жаль, це так не працює. Тут усе накопичується – динаміка зростає і не зменшується».
Сергій Приньов, Acting CEO у Seeton:
«Завжди існує фактор невідомого. Прикладом є історії моїх друзів, які стикнулися з тим, що ми сьогодні обговорюємо – так звані атаки Zero-Day – загрози, до яких практично неможливо бути готовим. Ні виробники, ні компанії (навіть із найбільшими бюджетами) не можуть передбачити те, чого ще ніхто не виявив».
Повна версія обговорення – у нашому відео.
Нагадаємо, що 17 квітня у Києві відбувся Mind WinTech Summit 2025 – конференція-діалог між бізнесом та технологічною спільнотою про те, як інновації відкривають нові можливості для підприємців.
***
Більше цікавої інформації шукайте на наших платформах:
в Instagram: https://www.instagram.com/mind_ua/
у TikTok: https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz
в Telegram: https://t.me/mindUA
у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind
в X (formerly Twitter): https://x.com/Mind_UA
у Threads: https://www.threads.net/@mind_ua
в LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/mindua/
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].