Українська біржа оголосила про відновлення торгів
Рішення суду дозволяє УБ відновити діяльність попри санкції та обмеження з боку регулятора

Українська біржа (УБ) зупинила торги з 8 липня після набуття чинності постанови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) про анулювання ліцензії. Проте найближчим часом біржа анонсувала відновлення торгів завдяки рішенням апеляційного суду про призупинення дії постанови НКЦПФР як заходу забезпечення.
Про це йдеться в повідомленні УБ на її сайті.
«Це рішення суду дозволяє біржі відновити свою діяльність під час розгляду справи. Ми вже розпочали процес запуску торгів і незабаром повернемося до звичного режиму роботи», – йдеться в повідомленні.
Біржа також повідомила, що продовжує оскаржувати постанову НКЦПФР у судовому порядку для вирішення справи по суті.
Постанова апеляційного суду набула законної сили з 24 вересня. «Про точну дату відновлення торгів буде повідомлено додатково на нашому сайті», – зазначили в УБ.
Нагадаємо: НКЦПФР 6 липня оголосила про набуття чинності постанови, ухваленої 5 червня, щодо анулювання ліцензій УБ через санкції, накладені на одного з власників істотної участі. Найбільшим акціонером УБ на кінець квітня цього року була Freedom Holding із часткою 24,27%. Власник 71,08% акцій компанії, Тимур Турлов, внесений до українських санкційних списків з осені 2022 року. Біржа просила Freedom Holding передати свій пакет акцій Україні, щоб уникнути рішення НКЦПФР.
Серед інших акціонерів УБ – голова правління Артемій Єршов, директор із розвитку бізнесу Олексій Сухоруков та ексміністр фінансів Юрій Колобов.
Українська біржа була заснована 15 травня 2008 року провідними учасниками ринку цінних паперів в Україні у співпраці з російською фондовою біржею РТС. УБ стала першою біржею, яка запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг і розрахунки через центрального контрагента.
На початку цього року НКЦПФР попередила учасників ринку про можливість втрати ліцензій двома з трьох українських фондових бірж – ПФТС та УБ – через порушення ліцензійних умов. Влада України розглядає можливість створення нової фондової біржі для забезпечення безперебійного функціонування вторинного ринку державних облігацій, оскільки ПФТС недостатньо капіталізована.
Очікувалося, що плани щодо створення нової біржі будуть оголошені в серпні, але цього не сталося, і НКЦПФР надала ПФТС можливість до 28 лютого 2025 року виконати норматив ліквідності.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКЦПФР уклала угоду з АТ «Фондова біржа ПФТС» про врегулювання наслідків вчинення порушення профільного законодавства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].