Sky Towers
Найбільший в Україні (потенційно), але недобудований хмарочос Sky Towers, який у разі завершення будівництва сягне висоти 214 м. Дві вежі на 47 та 34 поверхи (зараз є 28), офісні та торгові приміщення, 8-рівневий підземний паркінг на 841 машино-місце. Комплекс розташовано на розі проспекту Перемоги. На додаток - проектна документація та 60 земельних ділянок загальною площею понад 80 га, у межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської обл.
Під час редукційну початкову ціну лоту може бути зменшено з 5,58 млрд грн до 0,83 млрд грн.

Місцезнаходження: м. Київ, пр. Перемоги, 13
Розташування: мапа
Виставляється перший раз: ні
Замовник аукціону: Укрексімбанк
Що виставлено на продаж: забезпечення за договорами:
-
Майно за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, перетин просп. Перемоги та вул. Борщагівської:
- 2.1. Сам Sky Towers - об’єкт незавершеного будівництва, громадського центру, на стадії готовності 51% загальної площею 51,3 тис кв.м.
- 2.2. Земельна ділянка, загальною площею 0,7400 га, цільове призначення: будівництво, експлуатація та обслуговування громадського центру.
- Проектно-тендерна та проектно-кошторисна документація із відповідними супроводжуючими документами на будівництво громадського центру на вул. Шолуденка, перетин просп. Перемоги та вул. Борщагівської у Шевченківському районні міста Києва.
- Частка в статутному капіталі ТОВ у розмірі 100%.
- 60 земельних ділянок загальною площею понад 80,35 га, що розташовані в межах Зазимської сільської ради Броварського району Київської області.
За планом комплекс Sky Tower складається з двох веж на 47 і 34 поверхи, офісних і торгових приміщень, фітнес-центру, конференц-залу, 8-рівневого підземного паркінгу на 903 машиномісця, будівництво яких здійснювалося на земельній ділянці загальною площею 0,74 га по вулиці Шолуденка поряд із центральним столичним РАЦСом.
Загальна площа забудови – 223 тис. 394 кв. м.
Площа офісних приміщень у Sky Tower склала б 124 тис. 776 кв. м, торгових – 10 тис. 156 кв. м. Наразі змонтовано підземний паркінг, 2-поверхову будівлю, по 26 поверхів в обох вежах, частково змонтовано фасад, інженерні системи, котли, ескалатори тощо.
Ділянка під хмарочосами також передана в іпотеку.
Аналіз Mind
Один з найяскравіших лотів цього року, а можливо й кількох років – потенційно найбільший в Україні хмарочос Sky Towers на Берестейському проспекті (проспект Перемоги) за найбільшу в цьому році стартову ціну лоту у 5,58 млрд. Більше - 8,3 млрд, за останні роки хотіли тільки за Дніпровський металургійний комбінат, який продали за 9,1 Дніпровьскому коксохіму у 2021 році.
Лот ризикує стати «атракціоном небаченої щедрості» (або відчуття сьогоднішніх реалій ринку), оскільки на банк готовий знизити ціну на аукціоні до 0,83 млрд грн. Ще один аспект - у листопаді 2021 року банк вже виставляв цей актив на продаж зі стартовою ціною 7,15 млрд грн., однак покупець так і не з’явився.
Загальне зниження ціни може досягти 8,6 раз.
Укрексімбанк у своєму повідомленні банку наголошує, що ця пропозиція "для амбітного інвестора, готового поставити крапку в епопеї одного з найвідоміших довгобудів міста. Цей багатофункціональний комплекс мав стати найвищим в Україні.
Sky Towers – один з найвідоміших довгобудів країни. Будівництво йде вже понад 15 років. З тих пір проект міняв володарів та підрядників. Наразі збудовано 28 поверхів з запланованих 47.
Історія лоту
Sky Towers – задумано як багатофункціональний комплекс. Проектом передбачено дві вежі висотою від 34 до 47 поверхів і двоповерхову будівлю банку. Загальна площа комплексу становитиме приблизно 225 тис. кв. Також передбачено восьмиповерховий підземний паркінг площею приблизно 51,6 тис м.кв. з 841 паркувальним місцем. Під торгову площу відводилося близько 1594 квадратних метрів.
Планувалося, що після завершення будівництва 47-поверхова офісна вежа стане найвищою будівлею в Україні. За задумами авторів, проєктна висота верхньої вежі БЦ складала 214 м. Найвищі будівлі України на цей момент – київські ЖК «Кловський» (168 м) і бізнес-центри «Гулівер» (141 м) і «Парус» (133 м) – значно поступаються Sky Towers.
Проект будівлі був розроблений e 2005 році бюро DLN з Гонконгу та адаптований для України Віталієм Васягіним та його бюро Vivas. Завершити будівництво планувалося в 2012 році.
Через складності і брак грошей будівництво розпочалося лише у 2009 році. Головним підрядником проекту стала турецька компанія Ant Yapi.
Забудовником виступила KDD - Kyiv Donbas Development Group, свого часу одного з найбільших девелоперів в Україні. У 2007 було укладено Кредитний договір на фінансування проєкту з Укрексімбанком.
У 2011 році повідомлялося, що стратегічним інвестором KDD Group став Андрій Веревський (агрохолдинг «Кернел»), придбавши 68,2% акцій за 16 млн дол.
У травні 2012 року KDD Group, яка потрапила в складне фінансове становище, уклала угоду про продаж за $202,4 млн. Sky Towers і житлового комплексу Зазим’я американській Cimbrorum Holdings LLC. Хто сам стоїть за нею так і залишилось невідомим. CH LLC була заснована у Нью-Йорку 11 березня 2011 року – за 2 мысяцы до придбання комплексу. Цікаво, що ще за 2 місяці компанія майже з такою назвою - Cimbrorum Holdings LTD була зареєстрована на Кіпрі, але з’ясувати щось про неї нам також не вдалося.
З отриманої від CH LLC суми KDD мала отримати грошовими коштами $12 млн, тоді як решту сум складали зобов’язання, зокрема $168,4 млн перед Укрексімбанком. Саме тоді банк збільшив кредитну лінію для добудови Sky Towers до $193 млн, позичальником виступало «Агентство офісного будівництва».
Будівництво пішло швидше. Єдиною перепоною стала обмеження на 11 поверхі у контракті Ant Yapi, але проблему вирішили. 100 метрову висоту було подолано у березні 2014, а сам будинок сягнув 27 поверхів.
2 серпня 2015 року забудовник будинку KDD Group збанкрутував, не спромігшись сплатити всі борги перед Укрексімбанком.
У 2017 з’явилися нові плани керівництва столиці. У КМДА заговорили про можливість розмістити всі департаменти в одному місці, і одним із варіантів був Sky Towers. У 2018 році директор Київського інвестиційного агентства Олег Містюк заявив, що вони вийшли на фінальну стадію переговорів про фінансування будівництва будинку і потребують підряду від уряду. Однак далі цих планів не пішло.
На початку 2021 року Укрексімбанк відсудив 5,9 млрд грн у компанії «Агентство офісного будівництва», формального власника Sky Towers. Проте грошима фірма не спромоглася б розрахуватися за кредитом, тому банк спробує отримати кошти, продаючи майно боржника.
У 2021 році Укрексімбанк вирішив продати Sky Towers з аукціону OpenMarket за 7 млрд грн, однак покупця знайти не вдалося. І ось – його знову виставили на продаж, з можливістю придбання за значно меншою ціною.
Переваги
- Амбітний проект – рекордсмен, який у разі реалізації принесе не тільки гроші, а й престижний статус володаря найвищого хмарочосу країни.
- Велика площа із офісами, торгівельними площадками та паркінгами.
- Вигідне розташування: Sky Towers збудовано одному з головних транспортних шляхів Києва – Берестейскому проспекті (просп..Перемоги), який є частиною магістралі М-06, яка у свою чергу частина міжнародної траси E40.
- Можливе зниження ціни більш ніж у 8 разів.
Недоліки
- Проект потребує значних капіталовкладень - у добудову необхідно вкласти понад $370 млн (оцінка Mind 2019 р.)
- Час до введення об’єкту в експлуатацію
- Нестабільність економічної ситуації в країні
Додаткова інформація
У квітні 2023 Укрексімбанк виставив на продаж активи ТОВ «Айс Термінал» на Київщині.
Як писав Mind, у лютому цього року Ощадбанк та Укрексімбанк очолили рейтинг найзбитковіших банків НБУ.
У «Рейтингу життєздатності банків Mind – 2023» Укрексімбанк посів 17 місце із чистими активами 132048 млн грн., миттєвою ліквідністю 7,2% та майже 50% проблемних кредитів.
За підсумками 11 місяців минулого року Укрексімбанк став найзбитковішим банком України, отримавши 7,7 млрд грн збитків. Потребу у докапіталізації його голова Сергій Єрмаков оцінив щонайменше у 5-6 млрд грн.
Цей рік також почався для нього складно. Прибуток за січень був 623 млн грн, а вже у лютому 2022 він зафіксував збиток 204,8 млн грн.