100% статутного капіталу ТОВ «ІНВЕСТАГРО» (повторно)

100% статутного капіталу ТОВ «ІНВЕСТАГРО» (повторно)

100% статутного капіталу ТОВ «ІНВЕСТАГРО» (повторно)
Коли
18 серпня 2023
Стартова ціна
27,49 млн грн (було 54,99 млн грн. )+ борг 17,18 млн грн
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Тип торгів
Англійський аукціон

Що продається: Санкційний російський актив - аграрна компанія «Інвестагро». 25 зареєстрованих одиниць нерухомого майна та інфраструктури (виробничі, складські, адміністративні будівлі та споруди тощо) загальною площею 6222,2 кв. м.

У її власності значаться 25 об'єктів нерухомості та 12 транспортних засобів.

Діюче підприємство. Основний вид діяльності - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Основна номенклатура продукції: кукурудза, соняшник, просо, ріпак, пшениця, ячмінь.

Товариство має у власності основні засоби для ведення господарської діяльності, в тому числі сільськогосподарську техніку.

Середньооблікова кількість працівників на 31.03.2023 – 27 чоловік.

Земля:

Відомості про земельні ділянки під об’єктами нерухомості: 2 зареєстровані земельні ділянки загальною площею 4,5761 га.

Відомості про земельні ділянки, які орендує ТОВ «ІНВЕСТАГРО»: 204 зареєстровані земельні ділянки загальною площею 1325,8527 га.

Транспортні засоби: 12 одиниць транспортних засобів та спеціальної техніки.

Важливе уточнення. Землі “Інвестагро” займають половину території Вовчанського родовища титано-цирконієвих руд, відзначає Аргумент. Відтак, половина сировинного майданчика рідкоземельних металів продається за ціною невеличкої агрофірми, відзначає ЗМІ.

Запаси сировини в родовищі 5 млн тонн при бортовому вмісті важких мінералів 9%: 2,3 млн тонн ільменіту, 700 тис. тонн рутилу, 200 тис. тонн циркону. Родовище розробляє ТОВ Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат, - найбільший у світі виробник титану для аерокосмічної промисловості, також конфіскований у росіянина Шелкова.
За даними Mind, підприємство вже відновило роботу. Цьогоріч ФДМ планує виставити на приватизацію Демуринський ГЗК окремим лотом. Але без частини сировинної бази буде представляти меншу вартість та зацікавить менше коло потенційних покупців.

Проте, у самому ФДМУ не вважають за потрібне об’єднати «Інвестагро» з сусіднім Демурінським ГЗК. На думку фахівців Фонду «Інвестагро» «знаходиться поруч з Вовчанським родовищем титано-цірконієвих руд, яке розробляє Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат на підставі відповідних дозволів. 

Зараз комбінат орендує 44 земельні ділянки загальною площею 333,8 га зі строком дії до 29 липня 2031 року (з правом пролонгації). Наявних земельних ділянок цілком достатньо для здійснення у довгостроковому періоді видобутку корисних копалин. Тому менеджмент Демурінського гірничо-збагачувального комбінату вважає об’єднання активів з «Інвестагро» безперспективним, оскільки останнє немає у своїй власності жодних земельних ділянок».

У Фонді також відкидають звинувачення у тому, що продають перспективний актив для видобутку титанової сировини не під виглядом аграрної компанії. «Якщо в майбутньому хто-небудь отримає від держави спеціальний дозвіл на користування надрами, які розташовані на земельних ділянках, які використовує «Інвестагро» в своїй діяльності, то він отримає першочергове право і на користування цими ділянками. Це відбудеться шляхом встановлення спеціального законодавчого механізму – земельних сервітутів. Згідно ст. 66 Земельного кодексу України, власникам спеціальних дозволів на користування надрами надаються земельні ділянки усіх форм власності та категорій в межах ліцензійної площі спеціального дозволу шляхом встановлення земельних сервітутів.

Отже, у разі виробничої необхідності, Демурінський ГЗК зможе укласти земельні сервітути з власниками земельних ділянок, які зараз орендує «Інвестагро». Це в перспективі дозволить забезпечити ритмічну роботу ГЗК згідно встановленої проєктної потужності», відзначають у ФДМУ. 

Аспекти. У липні Фонд держмайна оголосив старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. 10 серпня ФДМУ проведе на Prozorro.Продажі відкрити торги з продажу аграрної компанії «Інвестагро», яка раніше належала російському мільярдеру, акціонеру титанової корпорації ВСМПО-Авісма Михайлу Шелкову. 

За підсумками 2022 року «Інвестагро» отримала 3,7 млн грн чистого прибутку, I півріччя 2023 року - 7 млн грн збитку.

24 лютого 2023 року Кабінет Міністрів передав в управління Фонду держмайна вилучені активи Михайла Шелкова. Серед них 100% ТОВ «Інвестагро».

Уряд прийняв своє розпорядження на підставі рішення ВАКС від 23 січня 2023 року і постанови Апеляційної палати цього ж суду від 3 лютого 2023 року. Суд застосував санкції щодо російського мільярдера через те, що він сприяв збройній агресії рф проти України. Його корпорація ВСМПО-Авісма постачала титанову продукцію підприємствам військово-оборонної промисловості рф, у тому числі в рамках контрактів на виконання державного оборонного замовлення.

У жовтні 2022 року РНБОУ ухвалила рішення про блокування українських активів Михайла Шелкова. Він є основним акціонером металургійної компанії «ВСМПО-Авісма», найбільшого світового постачальника титану і титанових сплавів.

У російському списку Forbes Шелков посідає 59-те місце зі статком 1,5 мільярда доларів. За даними Transparency International Ukraine, раніше він очолював інвестиційний підрозділ держкорпорації «Ростех», яка контролювала військових підрядників у РФ.

Місцезнаходження: Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н, с. Новоандріївка, вул. Щаслива (Гагаріна), 2а, вул. Шкільна, 17; вул. Східна (Щорса), 21

Розташування: мапа

Лот виставляється вперше: ні.

Контакт: Темченко Сергій Вікторович Телефон: 067 740 8274 E-mail: [email protected]

В робочі дні за місцем його розташування: с. Новоандріївка, Синельниківського району, Дніпропетровської області, вул. Щаслива (Гагаріна), 2-а, з 09.00 до 16:00

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло