Лот: Фотосалон з житловими кімнатами загальною площею 101,70 кв.м., житловою площею 31,8 кв.м., який знаходиться за адресою: Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, смт. Чемерівці, вул. Центральна, 28а

Ціна: 0,9 млн грн
Коли: 25 вересня 2023 р., 09:00
Що продається: будинок, який поєднує житлові та нежитлові приміщення загальною площею 101 кв.м.
Розмір житлової площі будинку, м.кв. 31.8
Pозмір нежитлової площі будинку, м.кв. 69.9
Кількість кімнат 12
Кількість поверхів будинку 2
Земля: ділянка не виділена
Місцезнаходження: Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, смт. Чемерівці, вул. Центральна, 28а
Розташування: мапа
Лот виставляється вперше: ні
Опис. Будинок розташовано Чемерівцях, охайному та доглянутому містечку із великою історією у під Кам’янець-Подільськом, у 40 км від туристичної принади країни.
Відео про сучасний стан Чемерівців.
Історія Чемерівців
Тут народилася Роксолана? За польськими літописами відомо, що близько 1518 року дочка православного священника Лісовського з Чемерівців Анастасія Лісовська, відома потім всьому світу під іменем Роксолана, була забрана в полон з Чемеровець татарами. Продана в гарем, вона стала дружиною турецького султана Сулеймана і відіграла велику роль у політичному житті тодішньої Османської імперії, вирішуючи долю бранців Поділля та України.
Польський поет Маурицій Гославський у своїй поемі „Поділля” (1826) згадує Роксолану і вказує тут, що за давніми народними переказами Роксолана є донькою пароха Лісовського з містечка Чемеровець.

І подумайте про цю Роксоланку,
Що трясла цілим Сходом?
То була наша, подолянка,
З Чемерівців родом.
(Переклад із польської
Олександра Ківільші).
Про походження Роксолани з цього містечка писав священик і краєзнавець Михайло Орлов-ський в історичній повісті «Роксолана, чи Анастасія Лісовсь-ка», опублікованій 1880 року в «Подільських єпархіальних відомостях».
З історії міста. На території селища Чемерівці та околиць зафіксовані рештки поселень раннього залізного віку , трипільської та черняхівської культури. За одними джерелами, перша письмова згадка про Чемерівці датується 1565 роком.
Є й версія про більш давню історію. Історичні документи Львівського державного історичного архіву стверджують, що в документі від 3 жовтня 1389 року король Владислав Ягайло пожертвував село Чемеринці Миколі з Гологор, про що засвідчено у Львівських земських актах. За це він зобов’язаний був служити у війську під час війни разом з одним копійником та чотирма лучниками.
31 грудня 1450 року король Казимир IV надав привілей для тодішнього дідича села Чемерівці Павлу Щуковському, на те, щоб перевести це село в статус міста на магдебурзькому праві.
У люстрації 1469 року вказано, що королівські маєтності Чемерівці, Балина, Залєше і Лищовче були в управлінні Домаратка Фурмановського та Дороти і Петра Сбикловських.
З 1565 року Чемерівці належать В. Ч. Поляновському, була церква.
2 червня 1588 р. через село Жердя, місто Чемерівці (Чеморовіце), Сатанів проїжджав Еріх Лясота фон Стеблан.
З XVI і до кінця XVIII ст. Чемерівці вже в статусі містечка належали магнату Калиновському. У XVIII-на початку XIX ст. Чемерівці переходять у володіння до польських магнатів Матушевичів, пізніше власниками стають Чайковський, Парушевський, Дметрович, Прейс.
За доби Речі Посполитої містечко мало власну печатку з «називним» гербом: у картуші — напис у три рядки польською мовою: «MIASTO / CZEME / ROWCE». Цікаво, що ця печатка побутувала в діловодстві міщанської громади й пізніше (до середини ХІХ ст.), вже за часів перебування Чемерівців під владою Російської імперії.
Після другого поділу Польщі у 1793 році містечко Чемерівці разом з іншими районами Правобережної України увійшло до складу Росії і стало містечком Кам'янець-Подільського повіту новоутвореної Подільської губернії.
В містечку на той час числилось 166 ремісників та 265 міщан-євреїв, було 2134 власних, 174 найманих дворів та 48 лавок. Крім того функціонували винокурний завод та водяний млин.
У лютому 1917 року на Поділля ввійшли австро-німецькі війська.
10 липня 1919 року їх було вигнано, але на зміну їм прийшли польські інтервенти..
В серпні 1919 року під натиском Російської армії поляків було вигнано, але на початку 1920 року в зв'язку з організацією третього походу Антанти знову ними було захоплено містечко.
Чемеровецька місцева рада утворена в 1921 році.
Фотомагазинчик у будинку
Відомості про обтяження майна: Постанова про арешт майна боржника від 07.03.2023 року Чемеровецьким ВДВС у Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області ЦМУМЮ (м.Київ) №69869701
Умови приватизації: з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації покупець зобов’язаний забезпечити збереження профілю діяльності протягом п’яти років.
Лот виставляється вперше: ні.
Організатор торгів: Setam
Переваги
- Розташування – доглянуте невелике містечко із багатою історією
- Охайний будинок, у якому можна працювати та жити
- Наявність
- 12 кімнат
- Наявність міні магазину та фотостудії
- 41 км до Кам’янець-Подільського
- Місцяни зебезпечені роботою. Тут є Маслоробний завод та Солодовий завод ЗАТ «Оболонь».
Недоліки
- Невелика площа будинку
- Відсутність земельної ділянки

