Будівлі Збаразького сирзаводу (Торги не відбулися)

Будівлі Збаразького сирзаводу (Торги не відбулися)

Будівлі Збаразького сирзаводу (Торги не відбулися)
Коли
16 жовтня 2023
Стартова ціна
2,63 млн грн.
Організатор торгів
ДП «СЕТАМ»
Тип торгів
Англійський аукціон

Лот: Будівля сирзаводу з 2 прибудовами, підвалом та 2 вхідними площадками літ"Я", заг. пл. 887.2 кв.м., дизельної підстанції "Б" пл. 32,6 кв.м. та матеріального складу "В" пл. 48 кв.м.

Що продається: Будівля Збаразького сирзаводу з 2-ма прибудовами, підвалом та 2-ма вхідними площадками, загальна площа (кв.м): 887.2 кв.м.

Коли: 16 Жовтня 2023 09:00

Ціна: 2,63 млн грн.

Місцезнаходження: Тернопільська обл., м.Збараж, вул. Грушевського, 145а

Розташування: мапа

Опис: Нежитлова будівля з 2-ма прибудовами, підвалом та 2-ма вхідними площадками. Загальна площа (кв.м): 887.2 кв.м.

Будівля влаштована на залізобетонному стрічковому фундаменті з цегляними та залізобетонними стінами, з цегляними перегородками з залізобетонним міжповерховим перекриттям та скатним покриттям азбестоцементних листів.

Вікна - дерев’яні та металопластикові.

Двері - дерев’яні та металеві.

Внутрішні інженерні мережі - електроосвітлення, водопровід, каналізація, опалення, Підлога - керамічна плитка, стяжка, лінолеум. Внутрішнє оздоблення - штукатурка, побілка вапняним розчином. Стан конструктивних елементів будівлі — задовільний.

Має окремий вхід з вулиці, зручний заїзд, територія огороджена.

Власником самовільно добудовано нежитлові споруди на які відсутні правовстановлюючі документи:

Нежитлова споруда дизельної підстанції, на плані під літ. "Б", загальною площею 32,6 кв.м.

Будівля влаштована на фундаменті з металевих стійок, стіни і перегородка - метало-профіль. Перекриття - металеві конструкції, дах - металопрофіль. Двері металеві, наявне електропостачання.  

Нежитлова споруда матеріального складу, загальною площею 48,0 кв.м. Будівля влаштована на фундаменті з металевих стійок, стіни і перегородка - метало-профіль. Перекриття - металеві конструкції, дах - металопрофіль. Двері металеві, наявне електропостачання.

Майно належить боржнику на підставі свідоцтва про право власності ЯЯЯ№324465 виданого 03.04.2007 Збаразькою міською радою на підставі рішення виконавчого комітету №124 від 29.03.2007 року.

Предмет іпотеки: так

Номер запису про іпотеку 24517200, підстава виникнення обтяження: договір про внесення змін до іпотечного договору, серія та номер: 5292, виданий 23.09.2008, видавник: Приватний нотаріус Джула О.М.; договір іпотеки, серія та номер: 188, виданий 16.01.2008, видавник: приватний нотаріус Джула Оксана Максимівна, Збаразький районний нотаріальний округ, Тернопільська область.

Земля: не вказано

Місцева рада у 2016 році поновила договір на аренду землі заводом терміном на 49 років.

За даними business-guide зараз на заводі працює 1 працівник.

Торгові марки заводу: Збаражчанка.


Плюси та мінуси. Короткий аналіз стану сироварної галузі

Молочна галузь України є однією з провідних в агропромисловому комплексі, а виробництво сиру є її вагомою складовою. В структурі молокопереробної галузі країни виробництво сиру складає близько 10 %, відзначається в аналізі Pro-consulting.
Український ринок сирів сьогодні є одним з основних сегментів українського харчового ринку, який динамічно змінюється. Виробництвом сирів в країні займаються більше ніж 150 підприємств, 2/3 із яких виробляють тверді сичужні сири, решта – м’які та перероблені (плавлені).

На українському ринку сирів спостерігається не тільки висока конкуренція, але й очевидна тенденція до консолідації ринку – великі виробники витісняють середні й малі підприємства, оскільки в останніх недостатньо фінансових засобів для удосконалення і модернізації виробництва.

Початок війни негативно вплинув на виробництво сиру в Україні. Найважчим періодом для ринку сиру був березень 2022 року, оскільки об’єм виробництва всіх видів сиру зменшився майже в два рази.
За даними MilkUA український ринок сиру дещо пожвавішав. На вересень 2023 провідні сировари підняли ціни на сири як в очікуванні підвищеного попиту, так і через зростання вартості сировини. Не виключено, що виробники спробують і далі збільшувати ціни на сир, адже окремі з них вирішили, що уже зараз можуть собі дозволити закуповувати сировину навіть по 13 грн/кг. Така політика виглядає помилковою. Суттєве зростання вартості точно не дозволить нарощувати продажі з огляду на нинішню платоспроможність українців.

За рахунок диверсифікованої цінової політики поки що вдається експортувати значні обсяги сиру, при цьому слід зазначити, що 15% обсягу було відвантажено в ЄС. Це досить незвично для поточного року.

Імпорт сиру менший навіть в порівнянні з минулим роком. У серпні 2023 сиру завезено на 20% менше за показник аналогічного місяця 2022 року. Така слабка активність постачальників європейських сирів трохи дивує, адже сир в поточному році в ЄС дешевший ніж торік, а споживання в Україні зросло. Але ситуація може змінитися на користь імпортерів через наміри українських сироварів збільшувати ціни.

З зовнішніми продажами справжнього сиру ситуація виглядає непогано, вказує ІНФАГРО, хоча, немає впевненості, що це надовго.

Як і по сирних продуктах, основним імпортером українських сирів виступає Казахстан, на ринок якого дуже хочуть заходити російські та білоруські виробники з більш дешевою продукцією. Але поки що український експорт сиру в першому кварталі 2023 р навіть значно більший за показники аналогічних періодів минулих років.

Частка Казахстану в експорті українського сиру (з урахуванням сирного продукту) становить 50%, продажі до Молдови 35%.

Як негативний фактор виступає рост ціна на електроенергію, і як наслідок збільшення собівартості і ціни продукту.  Незважаючи на заплановане до початку осені збільшення цін одразу на 5%, виробники не сумніваються у тому, що продаж продукції злетить, відзначає Agronews. Однак немає повної впевненості у тому, що серед споживачів зросте попит. Експерти прогнозують, що більшу частину сиру восени доведеться продавати за акцією.

“Справа в тому, що в Європі сир особливо не подорожчав, і після підвищення цін вітчизняними виробниками мережі можуть ухвалити рішення про більш значні закупівлі європейського сиру. Нормальний брендовий сир у Польщі чи Голландії обійдеться імпортеру на 20% дешевше сиру типу Тільзит (колись “Російський”, тепер “Український” або “Традиційний”), який їм пропонують вітчизняні виробники. І вибір мереж може виявитися не на користь вітчизняного виробника”, – розповіли аналітики.

Погоджується із такою думкою і голова Наглядової ради ГК «Молочний альянс» Сергій Вовченко.

“У нас немає можливості експортувати нашу продукцію, адже ми програємо за вартістю. Сьогодні світові ціни на основні біржові товари — масло, сири, сухе знежирене молоко, суху сироватку — нижчі, ніж в Україні собівартість виробництва цієї продукції”, - наголошує Сергій Вовченко.

За його словами, на початку повномасштабної війни перші півроку був спад виробництва і експорту, а от у другому півріччі минулого року за рахунок того, що в Європі суттєво зросли ціни на сировину і на готову продукцію, продукція «Молочного альянсу» стала конкурентною за цінами.

Компанія успішно продавала в країни ЄС сухе знежирене молоко, суху сироватку, тверді сири й вершкове масло.

“Вже у першому півріччі поточного року в Європі ціни знизились, і ми стали неконкурентними. Окрім того, ми зазнали зниження експорту продукції до Казахстану. Ця країна була нашим основним партнером із закупівлі сирного продукту. Наразі частину цього ринку забрала собі росія, оскільки їм до Казахстану, як я кажу, «через поле переїхати, і вони вже там». А нам, якщо суходолом (а зараз тільки так), то треба везти продукцію через 5 країн. І фактично, за рахунок логістики, ціна на нашу продукцію зростає майже на $1 на кілограмі. Зрозуміло, що виграти тільки за рахунок того, що наша продукція якісніша, ніж країни-агресора, ми не можемо. Адже в Казахстані споживач також орієнтується на ціну”.

Порядок ознайомлення з майном:
Жила Павло Броніславович, +380675632182

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло