Двоповерхова будівля під готель із ділянкою в 0,9 га поруч із лісом на Закарпатті. Селище Великий Березний (Продано, 160 тис грн)

Двоповерхова будівля під готель із ділянкою в 0,9 га поруч із лісом на Закарпатті. Селище Великий Березний (Продано, 160 тис грн)

Двоповерхова будівля під готель із ділянкою в 0,9 га поруч із лісом на Закарпатті. Селище Великий Березний (Продано, 160 тис грн)
Коли
13 грудня 2023
Стартова ціна
160 тис грн.
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Тип торгів
Англійський аукціон

Коротко. Двоповерхова будівля, розташована в гірській місцевості Лемківщини, про яку писав і де гуляв автор «Капітана Немо» Жюль Верн. Тут серед карпатських лісів, які є спадщиною ЮНЕСКО, впав найбільший у Європі метеорит. Зараз перевалами їдуть туристи – подивитися на мальовничу природу та водоспади, побувати в печерах або просто позбирати карпатських грибів. Досить велику окрему ділянку в 0,9 га, розташовану поруч із лісом та річкою Уж, можна перетворити на яскраву принаду потенційного готелю.

Вид на с.Великий Березний, фото Google Map

Що продається: окремо розташована двоповерхова будівля загальною площею 471,2 кв. м.

Ціна: 160 тис. грн.

Де: вул. Партизанська, 54, смт Великий Березний, Закарпатська область

Розташування: мапа

Земля: ділянка – 0,9009 га. Кадастровий номер земельної ділянки: 2120855100:04:001:0001.

Подальше набуття прав на земельну ділянку, на якій розташоване майно, запропоноване до продажу, здійснюється переможцем аукціону самостійно відповідно до Земельного кодексу України, інших нормативних актів.

Бонуси: частиною лоту є пожежний резервуар — підземна конструкція об’ємом 191,0 куб. м.

Опис: окремо розташована двоповерхова будівля загальною площею 471,2 кв. м.

Фундамент – з/б блоки, стіни – цегляні, вікна та двері – демонтовані, стіни та перегородки – частково демонтовані, дах – зруйнований.

Комунікації: електричні мережі підведені до території.

Стан об’єкту: нижче середнього. Будинок стоїть без даху, відсутні двері та вікна. Стіни потребують ремонту.

Об’єкт виставляється на продаж перший раз: ні. Два роки тому, у серпні  2021-го, його вже виставляли на аукціон за ціною 55 тис. грн як об'єкт малої приватизації. Під час торгів ціна збільшилася на третину. Лот було куплено за 85 тис. грн. Зараз, попри війну, його продають по стартовій ціні, яка збільшилася вдвічі, до 160 тис. грн.

Аналіз. Ціни в західних областях України, віддалених від бойових дій, продовжують зростати. Це стосується як землі сільськогосподарського призначення, так і цін на нерухомість. За даними Mind, тільки за перші пів року війни ( з лютого до вересня 2022 року) ціни на житло в західних областях України зросли від 10% до 80% залежно від ринку та міста.

Серед причин – переселенці та «відпадіння» регіонів, які останніми роками відзначалися бумом на нерухомість, – Одеський та Київський.

У 2024 році ціни та попит на нерухомість на заході країни тільки зростатимуть, за даними експертів РБК.

Лот – як об'єкт інвестицій виглядає досить привабливо за умови його відновлення та перетворення на житловий, комерційний або готельний комплекс.

З переваг треба зазначити туристичний регіон і велику ділянку, яка межує з лісом, що створює приємний краєвид. Звісно, саму землю треба облагороджувати, а будівлю – ремонтувати, що потребує значних вкладень у проєкт.

Однак це може бути досить вигідно. Так, за будинок у с. Великий Березний «з великою земельною ділянкою» 18 соток хочуть 1 млн 312 тис. грн.

До речі, на ОЛХ цей лот продають за $9000, або 330 тис. грн, що вдвічі перевищує ціну лоту.

Окремим бонусом лоту є наявність пожежного резервуару 190 кв. м, який залежно від форми можна перетворити на декоративний ставок, використовувати для розведення риби, як приміщення для вирощування грибів чи інших потреб.

Переваги:

  • Ціна на сьогодні
  • Потенційно – зростанні цін на нерухомість у регіоні в майбутньому
  • Велика ділянка поруч із лісом
  • Мальовнича місцевість з охоронним статусом ЮНЕСКО, історичні та природні пам’ятники
  • Наявність туристичних маршрутів і «магнитів»
  • Через селище проходять автотраса та залізниця Ужгород – Львів.
  • Підведені комунікації
  • Додатковий бонус – пожежний резервуар, який можна використати в різний спосіб

Недоліки:

  • Стан об’єкту, необхідність ремонту та додаткових вкладень
  • Необхідність розкрутки об’єкту як туристичного
  • Бажано встановлення паркану
  • Туристичні подорожі місцевістю частково обмежені через військовий час

Великий Березний – селище міського типу на території Лемківщини. Розташований на правому березі річки Уж. Адміністративний центр Великоберезнянського району Закарпатської області.

Біля підніжжя гір через Великий Березний проходять автомобільна дорога та залізниця Ужгород – Львів.

Великий Березний розташований приблизно в 40 км від Ужгорода. Села, які «розкидані» поруч у гірських долинах. Перше, незвичайне й дивовижне на Великоберезнянщині – це те, що майже половина її території – це Ужанський національний парк площею 40 тис. га, який є частиною міжнародного біосферного заповідника «Східні Карпати». Його букові ліси – світова спадщина ЮНЕСКО, багаті на гриби. У парку 6 гір висотою понад 1000 метрів, найвища з яких Кінчик Буковський (1251 м). Поруч, у селі Стужиця, ростуть тисячолітні дуби, найстаріші в Україні. Найдавніший із них має своє ім’я – Чемпіон, йому майже 1300 років, обхват стовбуру – майже 10 метрів.

У селах поблизу зберіглося багато старовинних дерев’яних церков.

За 1 км від Ужоцького перевалу знаходиться витік річки Сян. Це саме та річка, про яку згадується в гімні України. Сян є найбільшою карпатською притокою польської Вісли. Річка наповнює собою басейн холодного Балтійського моря.

Великоберезнянський район сповнений несподіванок і сюрпризів для гостей: саме тут, у далекому 1866 році на околицях сіл Сіль і Княгиня впав великий метеорит, осколки якого знаходяться в музеях світу, а також в обласному краєзнавчому музеї. Саме його Жюль Верн згадує у своєму романі «Замок у Карпатах» (Le Château des Carpathes). Він сам відвідав Закарпаття 1892 року й побував в епіцентрі падіння метеорита.

Зараз біля території падіння йде популярний маршрут крізь урочище Чорні Млаки.

Поруч із селом Княгиня (14 км від Великого Бережного) є карстова печера, площа якої 1,5 га.

Старовинний парк-арборетум у Великому Березному – пам'ятка садово-паркового мистецтва, закладена понад півтора століття тому – у 1866 році.

Повний перелік заказників, парків і пам’яток природи, які розташовуються на території Великоберезнянського району можна подивитися тут.

Ліс поблизу с. Велиикий Березний. Фото Google map

Відео про Великий Березний можна подивитися тут та тут.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло