50% +1 акція ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод». (Повторно, 13 спроба продажу)

50% +1 акція ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод». (Повторно, 13 спроба продажу)

50% +1 акція ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод». (Повторно, 13 спроба продажу)
Коли
18 грудня 2024
Стартова ціна
121,558 млн грн + борг 18,501 млн грн
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Продавець
Фонд Державного Майна
Тип торгів
Трираундовий англійський аукціон

Що продається: Державний пакет акцій банкрута ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод». 7 будівель загальною площею 68 795,00 кв. м.

Коли: 18.12.2024, 11:20

Місцезнаходження: м. Рівне, вул. Данила Галицького, 25

Розташування: мапа

Земля: земельна ділянка загальною площею 11,3834 га. Кадастровий номер 5610100000:01:037:0080. Цільове призначенням 11.02 «Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, що перебуває в комунальній власності».

Лот виставляється вперше: ні. Це вже 13 спроба продажу заводу. До прикладу: 11 березня 2024 року він виставлявся на аукціон за 121,588 млн грн, 19 березня 2024 року за 60,77 млн грн. Вперше його виставили на 07.11.2023 року.

Підприємство: ПАТ «Рівненський радіотехнічний завод» не здійснювало господарської діяльності з 2013 року та було визнано банкрутом.

Однак фінансова звітність протягом процедури банкрутства не формувалася та не подавалася через те, що ліквідатор не отримав від попереднього керівництва первинних бухгалтерських і фінансових документів товариства.

Основний вид економічної діяльності за КВЕД: 26.30 «Виробництво обладнання зв'язку».

Аспекти:

  • На земельній ділянці розміщується розплідник собак (тибетських мастифів), який належав колишньому керівнику ПАТ Юрію Бойко.
  • На земельній ділянці також розташовані об’єкти нерухомості, що перебувають у власності третіх осіб.
  • На балансі підприємства перебувають активи, що не підлягають приватизації, а саме: сховище загальною площею 2555,5 кв. м. Об’єкт цивільної оборони є підвальним приміщенням корпусу №2 «літ.- Ю-6».

Ціна в ретроспективі. У 2016 році 7 виробничих приміщень оцінювалися в 40 млн грн. при курсі 26,2668 грн/$ ($1,5 млн)

Про розплідник собак на території заводу. Розплідник тибетських мастифів на території ВАТ «Рівненський радіотехнічний завод» уже 9 років знаходиться незаконно.

Земельну ділянку на вулиці Данила Галицького, 25 у Рівному самовільно зайняв екскерівник цього товариства Юрій Бойко (повний однофамілець міністра енергетики та вугільної промисловості України часів Януковича). Договір оренди, за даними сайту «Судова влада України», закінчився ще 27 листопада 2014 року.

Відтоді утримувач розплідника користується територією незаконно, без погодження з Рівненською міською радою.

Повна історія виглядає так.

19 січня 2018 року Апеляційний суд Рівненської області залишив заочне рішення Рівненського міського суду від 20 жовтня 2017 року без змін. Згідно з ним, утримувачеві розплідника тибетських мастифів необхідно було звільнити самовільно зайняту земельну ділянку.

2 квітня 2018 року Рівненський міський суд залишив без задоволення заяву Юрія Бойка про визнання виконавчого листа від 5 березня 2018 року про зобов’язання звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на вулиці Данила Галицького, 25, у Рівному, шляхом знесення розплідника собак.

Бойко оскаржив ухвалу. Але Апеляційний суд ухвалу Рівненського міського суду від 2 квітня 2018 року залишив без змін, апеляційну скаргу — без задоволення.

Того ж року справа попала до Верховного Суду України, який підтримав рішення попередників.

Втім на фактичний стан справ ухвала суду вплинула мало. За даними місцевого видання «Горинь», Юрій Бойко протягом двох років ігнорував рішення про знесення вольєрів. За це  місцева прокуратура влітку 2020 року відкрила кримінальне провадження за ст. 382 Кримінального кодексу України «Невиконання судового рішення».

У прокуратурі вважали, що пан Бойко свідомо й цинічно не виконує рішення суду, натомість затягує процес із метою уникнення покарання. Бойко від суду переховувався.

Пікантності справі додало те, що місцева поліція примус теж не виконала.

На одному з брифінгів представник поліції Іван Теліга на запитання журналістів, чому примус не виконано, відповів, що такою інформацією не володіє.

Цинізм Бойка, пише «Горинь» доходила до того, «що останнього разу він сам себе відправив на лікарняний, підписавши відповідні документи як роботодавець». Потерпілою стороною у так званій справі «собак Бойка» є Рівненська міська рада, а де-факто – рівненська громада, у якої вкрали землю. і всіляко її тероризують.

У ЗМІ неодноразово з’являлися новини про те, що тибетські  мастифи, яких, за даними Міністерства юстиції України, в Бойка приблизно 400, періодично тікають зі своїх кліток і нападають на мешканців мікрорайону «Радіозавод».

Місцеві активісти зверталися до представників Рівненської ОДА, органів місцевого самоврядування, народних депутатів, національної поліції, перекривали проїжджу частину, але це не дало жодного результату. Активно в цю боротьбу включився також ректорат і студентство місцевого університету МЕГУ, яке звернулося вже до президента Зеленського, «однак навіть гарант Конституції не зміг вплинути на ситуацію», пише «Горинь».

За даними ФДМУ розплідник собак все ще «розміщується» на цій земельній ділянці.

Як пише місцеве видання РадіоТрек, там також нелегально фасують арахіс у пакування фірми «Чіп і Дейл».

Відеосюжет Суспільного про ситуацію із розплідником.

Розплідник мастифів. Фото: Горинь інфо

З історії приватизації заводу. Рівненський радіозавод став приватним 2007 року після продажу державного пакета акцій (50%+1 акція) компанії «Енергоінвест» за 25,6 млн грн. Відтоді  почалися спроби ліквідації підприємства.

За даними Рівненської прокуратури власник не виконував умов договору щодо нарощування обсягів виробництва продукції, внесення інвестицій, зменшив більш ніж удвічі чисельність робітників заводу, оснащення підприємства поступово різалося та вивозилося на металобрухт.

З вересня 2013 року Регіональне відділення Фонду держмайна почало оскаржувати договір продажу пакету акцій ВАТ «Рівненський радіотехнічний завод».

Рішенням господарського суду Рівненської області від 27 червня 2014 року договір було розірвано.

Справу про банкрутство проти Рівненського радіотехнічного заводу порушено у 2013–2014 роках.

Докладніше про аспекти приватизації заводу можна прочитати тут.

Умови продажу:  погашення боргів із заробітної плати та перед бюджетом протягом 6 місяців.

Переваги:

  • Велика площа приміщень та земельної ділянки
  • Розташування у віддаленому від війни районі

Недоліки:

  • Підприємство не працює 9 років
  • Занедбаний стан заводу
  • Потенційні проблеми з місцевою владою, екскерівництвом заводу, поліцією та собаками з розплідника. На території підприємства знаходиться розплідник мастифів, якій належить ексдиректору Юрію Бойко. Собаки з розплідника тікають, тероризуючи, за даними ЗМІ, місцевих мешканців. Але попри рішення суду поліція ігнорує процес виселення.
  • Можливість стати фігурантом скандалу, якщо проблему з розплідником собак не буде вирішено
  • Немає інформації щодо можливості викупу земельної ділянки.

Контакт: Час і місце проведення огляду: у робочі дні з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45. Телефон: 0362-68-40-07, e-mail: [email protected].

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло