Лот: будинок відпочинку загальною площею 141,2 кв. м за адресою: Закарпатська область, Берегівський район, м. Виноградів, урочище Виннички, 26

Що продається: досить великий будинок у зеленій зоні на Закарпатті в не дуже відомому широкому загалу туристичному містечку Виноградів. Зелена зона, урочище Виннички. Потенційно – невеликий готель або база для екстрим-туризму.
Коли: 29.11.2023, 11:10
Ціна: 6487 грн
Місцезнаходження: Закарпатська область, Берегівський район, м. Виноградів, урочище Виннички, 26
Розташування: мапа
Лот виставляється вперше: ні

Опис: об’єкт приватизації – будинок відпочинку 1980 року побудови загальною площею 141,2 кв. м, у тому числі приміщення цокольного поверху площею 62,2 кв. м та приміщення першого поверху площею 69,0 кв. м.
Характеристика конструктиву будівлі:
- фундамент – бутобетонний;
- стіни – цегляні;
- перекриття – залізобетонне, дерев’яне;
- покрівля – шиферна;
- підлога – паркет.
Короткий аналіз. Маєток 141 кв. м, у реакреаціній зоні колишнього «королівського» містечка Виноградів. Поруч Хуст, Іршава, 93 км дорогами до Ужгорода.
Окремий позитивний аспект – сусідство Виноградова з трьома європейськими державами: Угорщина – 20 км, Румунія – 20 км, Словаччина – 110 км.
Торги за лот починаються зі смішної ціни у $175, але сам будинок потребує значного, капітального ремонту. Проте реконструкція може стати досить вдалим вкладенням, зважаючи на туристичні аспекти м. Виноградова.
Тут уже працює декілька готелів, туристичних садиб, центрів розваг і санаторіїв. Ціни в місцевому готелі Виноградів від 850 до 2650 грн за ніч. Загалом у самому Виноградові та поруч працює мінімум туристичних комплексів. Перевагою лоту є його розташування не в самому місті, а в зеленій зоні поблизу урочища Виннички.
Виноградів також облюбували любителі адреналіну – тут діють декілька екстрім-баз і проводять «покатушки» та змагання на квадроциклах і мотоциклах ендуро.


Гостей чекатиме незаймана природа, гори, ліси й водоспади, потаємні тропи та місця для гонок – де кожен знайде розваги до душі.
Поруч річка Тиса, якою організують сплави на каяках і катамаранах. Знайдеться місце і любителям риболовлі – у Тисі ловлять головня та жереха.
Загальна площа будівлі 141,2 кв. м. Два поверхи дають змогу організувати невеличку базу традиційного туристичного або екстрім-спрямування. Проте стан будинку залишає бажати кращого й потребує капітального ремонту.

Навесні у Виноградові цвітуть сакури. Фото: Виноградівська міська рада
Виноградів розмістився біля підніжжя мальовничої Чорної гори, під вулканічним поясом Східних Карпат. Севлюш, або Угоча – це його старовинні назви – вперше згадується 1262 року, коли герцог Штирії та король Угорщини Іштван V надав містечку статус вільного королівського міста.
У 1329 році монархи Угорського королівства підтвердили і надали місту Магдебурзьке право.
Сама ж назва «Севлюш» з'явилася в XV столітті, що в перекладі з угорської означає «виноградний».
Назва обумовлена теплим і м’яким кліматом та родючими ґрунтами – ідеальним місцем для закарпатських виноградників, що до цього дня вважаються візитною карткою краю.
Через Севлюш проходив легендарний Соляний шлях. Сіль в ті часи була на вагу золота й важливою торгово-промисловою сировиною краю. Її добували в копанках села Солотвино, а потім на возах і човнах транспортували до Європи річкою Тисою. Соляний шлях ретельно охороняли чимало фортець, одна з яких розмістилася на терасі знаменитої Чорної гори у Виноградові.
1946 року Севлюш перейменований у Виноградів.
У Виноградові і передмісті збереглося багато історичних пам’ятників. Костьол Вознесіння ХІV ст., що був центром громадського життя городян, свідком бурхливих історичних подій часів реформації і контрреформації, змін цілих епох.
Монастир і костьол францисканців (1516 р.) пережив кількаразові руйнування і відновлення.
Палац Баронів Перені ХVІІ ст. – родове гніздо місцевого феодала Перені, який одержав від короля в дарунок місто Севлюш за відвагу, виявлену в битвах. В архітектурному ансамблі міста палацу належить особливе місце, оскільки він є одним із найстаріших пам’яток архітектури подібного типу Підкарпатської Руси.
Замок «Канків» ХІІІ ст. Руїни замка на Чорній горі видніються на тлі неба.
Пам’ятники Виноградова
Чорна гора та замок Канків. 565-метрова Чорна гора колись була діючим вулканом – про це, за словами вчених, свідчить, власне, сама форма місцевості, а також згаслі кратери і величезні вулканічні камені, розкидані тут всюди. Сьогодні це ботанічний заповідник загальнодержавного значення, який приваблює туристів. Саме тут розташований середньовічний замок Канків – перше укріплення, яке побудували в XI ст. угорці на місці слов’янського городища з метою оборони й контролю Соляного шляху по Тисі.
Сьогодні від фортеці залишилися тільки руїни.

Палац баронського роду Перені. Зачаровує одна з архітектурних перлин Виноградова – Палац баронського роду Перені. Побудований в XVI–XVIII ст., був спочатку частиною міського укріплення, а потім перебудований у резиденцію в стилі бароко. Сьогодні будівля вражає своїми граціозними силуетами, фресками, гербом роду Перені. У дивовижному парку, який прилягає до палацу, де росте чимало екзотичних дерев.
Особливу увагу привертає кляштор францисканців, відомий ще з 1516 року. Це цілий монастирський комплекс, до якого входять готична базиліка, 2-поверховий корпус келій і залишки монастирського саду. У стіні монастиря ви побачите унікальну каплицю Святого Франциска, тут також збереглися оригінальні розписи XIX ст.
Костел Вознесіння XIII ст. Кам’яний храм вирізняється своєю високою 3-ярусної дзвіницею, яка колись виконувала функцію сторожової вежі. Крім того, у храмі збереглися кам’яна різьба XV ст. й оригінальні фрескові розписи. У Вознесенському римо-католицькому костелі досі проходять богослужіння.
Також серед пам'яток Виноградова – Греко-католицька церква (1796 р.), будівля колишньої синагоги XIX ст., Пам’ятки виноробу і дівчині, яка чавить виноград.
По дорозі до Виноградова варто прогулятися в дендропарку з екзотичними деревами, а також зупинитися в знаменитому селі Велика Копаня, де знаходиться легендарне «джерело близнюків».
Палац Перені у Виноградові. Фото: Prokarpaty-tour
Переваги:
- Ціна
- Розташування у зеленій рекреаційній зоні на Закарпатті
- Можливість вибору напрямку розвитку турбаз несу
- Клімат
- Місце вже відоме серед екстремалів
- Історична та туристична місцевість
- Наявність туристичних принад і маршрутів
- Виноробствояк неодмінна частину туризму в Закарпатті
Недоліки:
- Стан будинку та необхідність вкладень у ремонт
- Конкуренція з боку вже наявних готелів
- Немає інформації про комунікації
- Земля не є предметом торгів

Технічний стан будинку – незадовільнений.
Контакт: Ознайомитися з об’єктом приватизації можна в робочі дні з 8-00 до 17-00, у п’ятницю з 8-00 до 15-45 за місцем розташування об’єкта за адресою: Закарпатська область, Берегівський район, м. Виноградів, урочище Виннички, 26