Офіційна назва лоту: Нежитлова будівля загальною площею 1382,1 кв. м (індекси приміщень I-41 та I-XXVI) за адресою: Львівська обл, м. Львів, просп. Т.Шевченка, 9. Потенційно – престижний готель або офісний простір, ресторан тощо.

Потенційно – престижний готель або ресторан, заклад освіти, офісний простір тощо.
Коли: 19 грудня 2023 року. 12:30
Ціна: 11,77 млн грн. + ПДВ
Місцезнаходження: м. Львів, проспект Т.Шевченка, 9
Розташування: мапа
Земля: 0,0623 га. Ділянка 4610136600:06:004:0006, цільове призначення «Обслуговування будівель навчального закладу».
Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ № 179643 від 28.12.2010 (користувач – колишній балансоутримувач майна – Університет банківської справи Національного банку України).
На підставі акту приймання передачі нерухомого майна, затвердженого наказом
Міністерства освіти і науки України від 23.09.22 №853, об’єкт нерухомого майна передано на баланс Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" (ЄДРПОУ 39736985).
Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ № 179643 від 28.12.2010 (користувач – колишній балансоутримувач майна – Університет банківської справи Національного банку України).
На підставі акту приймання передачі нерухомого майна, затвердженого наказом
Міністерства освіти і науки України від 23.09.22 №853, об’єкт нерухомого майна передано на баланс Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" (ЄДРПОУ 39736985).
Будинок, архітектура та планування. Будинок колишніх Інституту банківської справи та гімназії королеви Ядвіги розташований у центральній частині міста на території колишнього Галицького передмістя, включеного наприкінці XVIII ст. до міської території.
Будівля є інтегральною частиною архітектурного ансамблю проспекту Шевченка (колишньої вул. Академічної). Як компонент східного тракту забудови проспекту, вона формує її торець на півночі.
Будинок мурований з цегли, триповерховий, прямокутний в плані, з трьома фасадами. З боку вул. Нижанківського – виступи ризалітів з заокругленими кутами і пристінками. Перекритий двосхилим дахом.
В оздобленні фасадів використані ренесансні елементи. Нижній ярус суцільно оздоблений рустом; вище, на рівні третього поверху, переважає вертикальний ритм аркових віконних прорізів, фланкованих пілястрами. Композицію зовнішнього вистрою завершує карниз на подвійних консолях. У центрі північного фасаду акцентовано ліпний картуш з гербом міста.
Планувальна структура – коридорного типу з одностороннім розташуванням кабінетів та аудиторій. Сходова клітка з тримаршовими парадними сходами розміщена у блоці центрального ризаліту. З півдня перед сходами розташовано вестибюль, до якого веде головний вхід з вул. Нижанківського.
Історія лоту. Перший триповерховий будинок на місці майбутнього навчального корпусу інституту банківської справи звели у 1849 р. на ділянці двох давніших одноповерхових споруд (позначених на плані 1844 р.). Його власниками були пп. Станіслав Кєльбінський (Kielbiński) та Ґреґор Барон (Baron). У другій половині ХІХ ст. тут розмістили жіночу школу. У 1888 р.на замовлення нового власника – Владислава Теренкочі (Terenkoczy) – був розроблений проект перебудови авторства архітектора Й. Кшижановського (Krzyżanowski), зазначає Lviv Center.
Цього ж року новобудова була відкуплена містом для розміщення тут жіночої гімназії імені королеви Ядвіги. У результаті реконструкції будинок розширив бік вулиці Нижанківського (стара назва – вул. Крива). До основного корпусу добудували два крила. З’явилися нові фасади – східний (тильний)та північний, змінилося внутрішнє планування – нові фойє та парадна сходова клітка. Чільний фасад став одинадцятиосьовим (замість десятиосьового). Зовнішній вистрій став значно багатшим. Гімназія ім. королеви Ядвіґи знаходилася в будинку до 1934 р. Тоді архітектор Роман Леваковський (Lewakowski) розробив проект перепланування з пристосуванням приміщень гімназії під офіси.
Об’єкт має охоронний № 399-М (Лв) як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення (рішення сесії Львівського облвиконкому № 381 від 5 липня 1985 р.).
Аспекти: будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, охоронний № 5698-Лв (наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 18.01.2021 № 14).
Зазначена будівля не внесена до Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженого Законом України від 23.09.2008 № 574-VI "Про перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації" (із змінами).
Аспекти: Будівлю від 2018 року орендує ТОВ «АйКю Холдинг», за даними Daily Lviv. За інформацією Youcontrol, стовідсотковим власником «АйКю Холдинг», у статутний фонд якого внесено 15 млн грн, є Зіновій Козицький. Керівник «АйКю Холдинг» Андрій Матолич є позаштатним радником начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, сина Зіновія Козицького.
Відповідно до вимог п.8 ст.20 Закону України "Про оренду державного і комунального майна" у разі зміни власника майна, переданого в оренду, до нового власника переходять пр.
Опис:
- Технологія будівництва: Цегла
- Номер поверху або поверхів: 3
- Технічний стан об'єкта: задовільний
- Чи приєднаний об'єкт до електромережі: Так
- Потужність електромережі, кВт:220,0
- Водозабезпечення присутнє: Так
- Каналізація присутня: Так
- Газифікація присутня: Так
- Централізоване опалення присутнє: Так
- Телефонізація присутня: Так
Умови приватизації:
Покупець Об’єкта приватизації зобов’язаний: не пізніше ніж через місяць від дати переходу права власності на Об’єкт приватизації укласти охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини з відповідним органом охорони культурної спадщини (п.2 Порядку укладання охоронних договорів на пам’ятку культурної спадщини, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2001 № 1768);
погоджувати з відповідним органом охорони культурної спадщини подальшу передачу у володіння, користування чи управління пам’ятку культурної спадщини (стаття 23 Закону України "Про охорону культурної спадщини").
Плюси:
- Велика окрема будівля у самому центрі Львова
- Історичний будинок, престижне місце
- Широкий спектр використанні – від готелю із рестораном в центрі міста до офісного простору чи закладу освіти
- Велика площа приміщень
- Окрема ділянка землі
- Задовільний стан приміщень
- Всі комунікації у наявності
Мінуси:
- Необхідність укладення договору на пам’ятку культурної спадщини з відповідним органом охорони культурної спадщини
- Бажаний ремонт у приміщеннях
- Необхідність зміни цільового призначення ділянки, якщо буде змінено профіль використання будинку з закладу освіти на будь який інший.
- Будинок у оренді

Вулиця Академічна включно із будинком № 6 на поштовій листівці,
початок XX ст. Фото з сайту photo-lviv.in.ua.
Контакт:
Дідик Оксана Степанівна, телефон для довідок: (032) 261-62-14, адреса ел.пошти: [email protected].