Цілісний майновий комплекс ПАТ "Затисянський хімічний завод"

Цілісний майновий комплекс ПАТ "Затисянський хімічний завод"

Цілісний майновий комплекс ПАТ
Коли
10 лютого - 3 березня 2023
Стартова ціна
29 078 829.41 грн
Організатор торгів
Prozorro. Продажі
Продавець
Арбітражний керуючий

Резюме mind

Зруйнований та розкрадений на 70% майновий комплекс, але із родовищем бентонітових глин, потенційно на 100 млн грн, що у 3 рази більше ціни аукціону. Глину можна використовувати для створення курорту, але її доведеться буде вивозити, оскільки поруч із заводом розташоване місцеве сміттєзвалище.

Опис

Підприємство: ЄДРПОУ 05792908, заходиться в стані припинення

Виставляється перший раз: ні

Ціни у минулому:  

38 771 772.54 грн
64 619 620,91 грн  

Розташування

Податковий борг на 01.01.2022 — 522 158.26 грн

Основний напрями діяльності заводу під час роботи: 08.12 Добування піску, гравію, глин і каоліну

Що виставлено на продаж:

  • Великий комплекс будівель хімзаводу у Закарпатській області, загальною площею більш ніж 10 тис м2. Повний опис будівель.
  • Горбське родовище бентонітових глин Північно-Західна ділянка. величина запасів середня, від 3000 до 20000 тис. т.

Технічний стан:  Стан усіх наявних об'єктів нерухомості – аварійний, понад 70% з яких розкрадено, непридатний для подальшої експлуатації, демонтовані металеві каркаси стін і перегородок, відсутні покрівлі даху, двері, вікна та інженерні мережі, зокрема: системи електропостачання (електрозабезпечення), мережі, обладнання та прилади опалення, водопостачання, водовідведення тощо.

Земля: площа 41,7199 га, в тому числі в межах населеного пункту 25,4199 га, з яких: на території Веряцької сільської ради 25,4199 га, на території Чернявської сільської ради 16,3 га. 

Статус землі: будівлі розташовані на землях, наданих ПАТ «Затисянський хімічний завод» в постійне користування (ДержАкт на право постійного користування землею ІІ - ЗК №001524)

(!): Право постійного користування землею зазвичай мають державні або комунальні організації та підприємства. При перепродажі майна право постійного користування землею не передається. І землю в оренду треба буде оформлювати окремо.

(!): із ділянкою, яка належить ПАТ ЗХЗ граничить міське звалище. 

Зв'язки контрагента:  За даними YouControl має відношення до Фінансово-промислової групи "Фінанси та кредит" К.Жеваго

Історія лоту

Засновником юридичної особи ПАТ «ЗАТИСЯНСЬКИЙ ХІМІЧНИЙ ЗАВОД» у с. Горбки є Гріга Микола (Партія регіонів до 2014, партія Народний фронт з 2015, дані не повні). За даними ЗМІ він в минулому організував схеми з розкрадання виробничих ліній, дорогоцінних металів та іншої господарської техніки та майна заводу.

Ще у 2000 році територію заводу керівництво Закарпатської РДА планувало перетворити на масштабне сміттєзвалище. Скандал викликало відсутність громадських слухань.

В 2015 році прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо безпідставної невиплати працівникам ПАТ «Затисянський хімічний завод» заробітної плати в сумі 243,3 тис. гривень.
Після повного розкрадання майна та грошей підприємства, правління заводу запустило процес визнання заводу банкрутом.


В квітні 2016 року, Господарський суд Закарпатської області таки визнав банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру щодо ПАТ. 
Станом на сьогодні юридична особа ПАТ «Затисянський хімічний завод» досі знаходиться в стані припинення.

У 2020 році мова йшла про викуп або взяття в платну оренду Виноградівською РДА або ОДА землі хімзаводу. 

Історія заводу. В селі Горбки були великі поклади вугілля, до 70-х рр. ХХ ст. тут працювали шахти, але їх закрили, а виробництво перенесли. На базі шахти створили Затисянський хімзавод з переробки бентоніту.

  • Рік заснування     1950
  • Кількість співробітників на 2015 р  185 чел.
  • Дата реєстрації    24.09.1996

Аспекти. Поряд із селом розташована одна з найстаріших нині відомих стоянок первісної людини в Європі – Королівська. Розкопки ведуть у Малій Копані.

Аналіз Mind

Переваги

Родовище бентонітової глини, запаси можна оцінити у 100 млн грн., що у 3 рази перевищує ціну лоту.

Довідка та розрахунки:

Бентонітова глина. На території України виявлено близько 110 родовищ і проявів бентонітових глин усіх генетичних типів. 

Сорбційні властивості глин широко використовуються для знебарвлення й очищення олій і жирів у харчовій, нафтовій, текстильній промисловості, для виготовлення ліків, очищення води, сорбції радіонуклідів, важких металів, пестицидів тощо. Каталітична активність бентонітових глин обумовила їхнє використання як каталізаторів у ряді хімічних виробництв, синтезі каучуку, крекінгу нафти.

Вартість 1 т бентонітової глини складає 11 760  грн/т

Якщо виходити з середньої оцінки запасів бентонітової глини у родовищі у 10 тис т, вартість запасів може скласти понад 100 млн грн.

Закарпаття – курортна зона України. Глину з родовища можна використовувати для створення курорту із грязевими басейнами. Але її потрібно буде вивозити, оскільки поруч із заводом розташоване місцеве сміттєзвалище.

Дане родовище знаходиться на відстані 4 км від ст. Королево. Поруч дубові ліси першої категорії, а також свердловина із чистою і прісною водою. На розкритому і залишеному кар'єрі бентонітів можна організувати грязьові басейни.

Вчені із обласного університету готові розробити методику лікування глиною найрізноманітніших хвороб.
До 2012 року підприємство було лідером у своїй галузі, відомим виробником гігієнічних наповнювачів для домашніх кішок. Продукцію активно купували в тому числі й за межами України — в Польщі, Білорусі, Словаччині, країнах Прибалтики. Фірма «Санімакс» співпрацювала ексклюзивно тільки з закарпатським підприємством, реалізуючи наповнювачі «для охайних котів».

Розташування у Закарпатській області, далеко від лінії фронту.

Проблеми

Завод закритий вже 10 років, з 2013 року, що створює очевидні проблеми при організації виробництва.

Обладнання заводу розкрадене.

Стан землі після роботи на ній хімічного заводу, вірогідно, непридатний для подальшої експлуатації під СГ або будівництво нового підприємства. Свого часу тут мили золото, виробляли хімічні добрива.

Ділянка розташована поруч із міським звалищем, що накладає зрозумілі проблеми.

Місцева влада мала плани перетворити територію заводу на сміттєзвалище. Зараз це постійна проблема на Закарпатті.

Підприємство має борги.

Відновлення робот підприємства можливе, але ускладнено боргами, ідеями влади побудувати на його території сміттєзвалище та вірогідно настроями місцевих жителів.

Проблеми заводу, за даними його керівництва, почалися у 2005-11 роках після підвищення цін на газ, який у великій кількості використовується на виробництві.

Тоді ж бентоніт у великій кількості почали завозиться в Україну конкурентами з Греції й Туреччини, де його переробляють без застосування газу, клімат дозволяє використовувати сонячне тепло. Навіть після транспортування імпортована сировина обходиться дешевше, ніж закарпатський бентоніт, висушений газом. 

Відсутність залізничної колії, якою колись вивозили продукцію. ЇЇ збудували у 1970х, але у 2017 році залізничний насип, який вів до Затисянського хімзаводу, залишився без колії. 5 кілометрів металевих прольотів зникло невідомо куди.

За даними ЗМІ, завод було збанкручено, а пізніше розкрадено фірмою, яка перебуває під контролем Костянтина Жеваго.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло