Майно колишнього ДП «Ізмаїльський винзавод», повторно
(Єдиний майновий комплекс структурного підрозділу Одеської філії Державного підприємства Управління справами Фонду державного майна України)
Перший аукціон відбувся 19 квітня. В ході торгів ціна на актив зросла в 11,2 рази до 200 млн гривень (початкова ціна торгів становила 17,8 млн гривень без ПДВ). Переможцем торгів стало ТОВ “Вега агро трейд плюс”, але тоді покупець не зміг оплатити лот.
Загалом, за актив змагалися 3 учасники: ТОВ “Електронні торгівельні технології” з остаточною пропозицією 17 869 915 грн, ТОВ «Комфортні метри» – 30 000 100 грн, ТОВ “Вега агро трейд плюс” – 200 000 000 грн, ТОВ “Фінінвест груп п” з остаточною пропозицією 200 000 000 грн. Остання надала пропозицію на три хвилини раніше за свого конкурента, який запропонував аналогічні кошти за підприємство.
Коротке резюме
Лот: Шанс стати виноробом, поповнити «компанію» барона Ротшильда, Руперта Мердока, Мадонни та Ліонеля Мессі та передати престижний бізнес дітям у спадок.
Завод із повним циклом виробництва продукції у серці українського виноробства, де кліматичні умови спів ставляють із зонами Бордо, Тоскана і Ріохою.
У складі лоту база відпочинку у с. Приморське.
Опис:
Юридична адреса: Одеська область, Ізмаїльський район, смт Суворове, вул. Лиманська, 18
Розташування: мапа
Виставляється перший раз: ні
Активи: 35,8 млн
Поточна дебіторська заборгованість: 323 тис грн
Що виставлено на продаж: Майно повернутого з оренди колишнього ЄМК «Ізмаїльський винзавод» (будівлі, споруди, обладнання та устаткування промислового призначення, транспортні засоби), які передано на баланс Одеської філії ДП «Управління справами Фонду державного майна України».
Нерухоме майно: 125 зареєстрованих одиниць нерухомого майна та інфраструктури загальною площею 27 240,1 кв. м, що розташовані за адресами:
- Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Гагаріна, 44;
- Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Гагаріна, 54;
- Одеська область, Ізмаїльський район (колишній Ренійський район), с. Плавні, вул. Лиманська, 1А;
- Одеська область, Ізмаїльський район, смт Суворове, вул. Лиманська, 18;
-
Одеська область, Ізмаїльський район (колишній Кілійський район), с. Приморське, вул. Курортна, 64 (база відпочинку):
- основна будівля,
- їдальня,
- душова,
- навіс,
- вбиральня,
- ємність питної води,
- вимощення
До складу об’єкта входить: 614 інвентарних одиниць обладнання й інвентарю.
Транспортні засоби: 17 зареєстрованих одиниць транспортних засобів та спецтехніки (легкові та вантажні автомобілі, причіпи, автобус, автонавантажувач, автоцистерна тощо). Згідно наданих копії документів транспорті засобі зареєстровані за колишнім орендарем ПрАТ «Ізмаїльський винзавод» (ЗАТ «Ізмаїльський винзавод») код ЄДРПОУ 00412033.
Земля: 5 зареєстрованих земельних ділянок загальною площею 13,9222 га, що розташовані за адресами:
Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Гагаріна, 44; мапа
Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Гагаріна, 54; мапа
Одеська область, Ізмаїльський район, с. Плавні, вул. Лиманська, 1А; мапа
Одеська область, Ізмаїльський район, смт. Суворове, вул. Лиманська, 18; мапа
Ізмаїльський р-н (колишній Килійський р-н), с. Приморське, вул. Курортна, 64, мапа
Кількість працівників (на 31.03.2023 р.): 0 особ
Додаткові умови:
- погашення протягом 6 місяців боргів із заробітної плати та перед бюджетом у розмірі, що складеться на дату переходу права власності на ЄМК.
- недопущення звільнення працівників приватизованого підприємства з ініціативи покупця чи уповноваженого ним органу
Примітки. Активи об’єкта приватизації: майно повернутого з оренди колишнього ЄМК «Ізмаїльський винзавод» (будівлі, споруди, обладнання та устаткування промислового призначення, транспортні засоби), які передано на баланс Одеської філії ДП «Управління справами Фонду державного майна України».
Об’єкти нерухомого майна, що не підлягають приватизації:
- Житловий багатоквартирний будинок за адресою: м. Ізмаїл, вул. Авраамівська (28 червня), 115;
- Житловий багатоквартирний будинок за адресою: м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 65.
Інформація про обсяги викидів та скидів забруднюючих речовин: господарська діяльність не здійснюється.
Фото:



Аналіз Mind.ua:
Інвестиція у «Ізмаїльський винзавод», як і у будь яке виноробство і у світі, а тим більш в Україні у наш час, це у першу чергу інвестиція у майбутнє.
За оцінками французьких виноробів процес отримання продукту потребує близько 10 років, щоб виростити виноградник, отримати власну марку та налагодити виробництво.
У випадку із Ізмаїльським вин заводом цей строк може бути значно скорочено, але відбудова та відновлення виробництва потребуватиме часу та зусиль.
Але переваг чимало.
По перше – це світовий тренд. У грудні 2022 року найбагатша у світі людина, Бернар Арно, (169,8 мільярдів євро активів) придбав унікальний маєток із власним виноградником, який свого часу Лодовіко іль Моро подарував Леонардо да Вінчі. Нині це єдиний існуючий виноробний маєток у центрі Мілана.
Для спортсменів та акторів Голлівуду власні виноградники стали мало не обов'язковою принадою. Для азіатських промисловців винний завод у Європі є престижним трофейним активом. А для багатьох представників бізнесу – це не тільки корисне хобі, а й престижна перепустка у певні кола світової еліти.
Причому хобі не з дешевих. У італійському П'ємонті вартість 1 га виноградника із нерухомістю «під ремонт» коштує близько $0,5 млн, у каліфорнійській долині Напа – $0,4-0,5 млн за акр, або 1-1,2 млн за гектар. У Франції за будинок із виноградниками можна знайти дешевше ніж за мільйон євро, але середня ціна зазвичай коливається навколо €2 млн.
Україні до цих цифр далеко. 27 тис кв.м. майна та 14 га землі Ізмаїльського вин заводу оцінили на старті у 35,7 млн грн, - тобто менше ніж у $1 млн.
Підприємство знаходиться на Одещині, яке після тимчасової втрати Криму стало серцем виноробства України.
За даними Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин, сьогодні цей регіон виробляє близько 60% всього вина в Україні.
На Одеську область припадає:
- 70% загальної площі насаджень винограду України знаходяться саме в Одеській області;
- 24 тисячі гектар, з них 9 тис гектар - столових сортів винограду і 14 тис - технічних сортів для виробництва вина;
- від 5000 до 7000 постійних робочих місць у сільській місцевості, а в сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють майже 4500 людей.
Війна боляче вдарила по галузі. Через неї площі виноградників зменшилися на третину, також впали обсяги виробництва.
Загалом в країні зменшилось і споживання вина, з 5,3 млрд у першій половині 2021 року до 2,2 у аналогічний період 2022, за даними Pro-Consulting.
До війни було найбільш вживаним серед інших алкогольних напоїв в країні За даними групи Рейтинг 2021 році його найчастіше споживали 36% опитаних. Для порівняння - пиво пили 29%, горілку 20%, а коньяк 17%. Тому логічно припустити, що перспективи в українського виноробства досить великі.

Дані: група Рейтинг, 2021р.
Світовий бізнес також демонструє віру в українські виноробні перспективи.
У 2022 році на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства від Світового банку було залучено 322 млн грн, за інформацією голови Комітету ВР з питань агрополітики Олександра Гайду. «Цього (2023 – ред.) року ми продовжуємо підтримку, адже хочемо допомогти зберегти роботу виноробів та розвивати галузь. На цей рік заплановано гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у розмірі 1 млрд грн», - наголошує Гайду.
Державна підтримка галузі не тільки грошова. Минулого року Україна відновила членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine), до якої входила з 1997 по 2008 роки.
Попри загальну думку, що наше виробництво вина це продукція суто для внутрішнього ринку, українські вина здобувають міжнародні нагороди та рейтинги, навіть під час війни. На найбільшому у світі конкурсі "Decanter World Wine Awards" минулого року 4 українські виноробні з 14 винами здобули медалі, включаючи золото для Reserve Chardonnay від Beykush Winery.
До того ж придбання лоту – це можливість бути у тренді та поповнити «компанію» відомих виноробів - барона Філіпа Ротшильда, Руперта Мердока, Стенлі Кронке, Мадонни, П’єра Рішара, Антоніо Бандераса, Сари Джессіки Паркер, Девіда Бекхема, Ліонеля Мессі, Андреса Іньеста чи багатьох інших.
Аналоги
Минулого року непрацюючий Одеський завод шампанських вин приватизували за майже 195 мільйонів гривень.
Переваги
- Статусна галузь бізнесу, який можна залишити у спадок
- Доволі відомий український бренд
- Підприємство із понад 70-річною історією,
- Повний цикл виробництва продукції (від лози до бокала) на заводі. До складу активів винзаводу входять виносховище, цех переробки винограду, цехи розливу, цех виготовлення шампанських вин, склад готової продукції, виставковий комплекс та адмінбудівлі.
- Можливість випуску не тільки тихих, але й ігристих вин.
- Можливість випуску додаткової продукції. Так, Бред Пітт свого часу випустив серію косметики Le Domaine із додаванням масла та насіння винограду із своїх виноградників.
- Підприємство знаходиться на Одещині – сьогоднішньому серці виноробства України.
- Кліматичні умови на півдні України, де розташовано підприємство, можна порівняти з найкращими виноробними регіонами Європи - Бордо, Тосканою і Ріохою, за даними OIV, Міжнародної організації виноградарства і виноробства.
- Окремим бонусом є вдале розташування земельних ділянок
- Відстань від ділянки винзаводу (Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Гагаріна, 44) до порту в Ізмалілі – 5 км. Мапа.
- Друга (смт. Суворове, вул. Лиманська, 18), поруч із озером Катлабух, друга (с. Плавні, вул. Лиманська, 1А) у 10 км від (недіючого зараз) міжнародного аеропорту Ізмаїл та у 15 від відомої одеської виноробні Колоніст. Перед війною аеропорт планували реконструювати, щоби він міг приймати повітряні судна, що відповідають коду 3С за класифікацією ICAO – такі як, наприклад, Boeing 737, Airbus A320 і АТР-72.
- Ще одна, із базою відпочинку (с. Приморське, вул. Курортна,64) розташована на березі Будацького лиману.
- Шанс на диверсификацию бизнесу, а також можливість змінити спосіб життя, аявити про себе у новому статусі та обзавестися корисним хобі.
- Можна розраховувати на підтримку від держави.
Недоліки
- Використання майна за виноробним профілем потребуватиме зусиль та інвестицій для відновлення виробництва
- Приміщення заводу потребують ремонту
- Також при розширенні виробництва, вірогідно, потрібне буде збільшення площ під виноградники
- На території знаходяться об’єкти нерухомого майна, що не підлягають приватизації
- Необхідність виплати борів 0,3 млн грн.
- транспорті засобі зареєстровані за колишнім орендарем ПрАТ «Ізмаїльський винзавод»
- Падіння попиту на вино через війну, який вірогідно відновиться після перемоги
Юридична адреса: Одеська область, Ізмаїльський район, смт Суворове, вул. Лиманська, 18
Контактна особа по об'єкту: Ланова Юлія Віталіївна, +380487314043, [email protected]