11 жовтня 2022 переглянуто 13007

Керівниця ЦГС, випускниця kmbs Олександра Матвійчук закликала ООН створити гарантії миру для усіх країн незалежно від їх участі у військових блоках

Нещодавно очілюваний нею Український Центр Громадянських Свобод отримав Нобелівську премію миру

Спільнота випускників вітає учасницю Executive MBA Олександру Матвийчук та Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод, який вона очолює, з отриманням Нобелівської премії миру.

За словами представників спільноти, присудження цієї премії для України зараз – «це додатковий фактор привернення уваги до порушення прав людини, яке в умовах війни набуває жахливих форм, це сподівання на те, що загальнолюдські цінності людського життя, поваги до гідності, свободи, справедливості для цивілізованої частини світу мають панівне значення». Сама ж Олександра наголосила, що тішиться визнанням 20-тирічної праці очолюваного нею Центру разом з «друзями та партнерами із Меморіалу та Вясни».

«Це заслужене визнання колосальної багаторічної системної праці команди Центру Громадських Свобод з захисту прав людини, просування реформ з верховенства права і документування воєнних злочинів, але також і визнання всіх людей в Україні, які борються за свободу в усіх її сенсах, – наголосила Олександра.

Крім того, Олександра переконана, що «зараз говорять армії, тому що раніше голоси правозахисників у нашому регіоні не було чути». Такий стан речей слід зламати, для чого необхідно змінити ситуацію, коли світові може диктувати свою волю той, хто має більший військовий потенціал.

Це можна реалізувати за трьох умов:

  1. ООН та держави учасниці Організації мають виключити РФ з Ради безпеки ООН і паралельно провести реформу міжнародного миру та безпеки, щоб захистити усі країни та їхніх громадян незалежно від їхньої військової потужності, а також участі у військових блоках.
  2. ООН та державам-учасницям слід створити міжнародний трибунал та притягнути до віповідальності Путіна, Лукашенка та інших винних у розв’язанні війни, а також напрацювати такі дієві покарання для військових злочинців, які не залишать безкарними жоден військовий злочин та дадуть шанс на справедливість їхнім жертвам.
  3. Звичайні люди у всіх країнах світу повинні відчути і зрозуміти, що їхня мобілізація і спільний голос також можуть впливати на хід історії і змінювати її – навіть швидше, ніж інтервенція ООН.