Прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Ердоган «вийшов за лінію»

Прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Ердоган «вийшов за лінію»

Добрі стосунки Туреччини з Європою під загрозою

МЗС Туреччини 13 березня вручило представникові посольства Нідерландів дві письмові скарги: протест проти видворення свого міністра і проти «непропорційного» застосування сили до демонстрантів.

Про це повідомяє Reuters.

Туреччина обурилася після того, як влада Нідерландів видворила турецького міністра у справах сім’ї і не дозволила сісти на території країни літаку з міністром закордонних справ Туреччини. Обидва міністра мали агітувати громадян Туреччини, які проживають в Європі, голосувати 16 квітня на референдумі за перехід до президентської республіки і розширення повноважень президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

У суботу ввечері в Роттердамі представники турецької діаспори вийшли на акцію протесту проти ставлення влади Нідерландів до членів уряду Туреччини. Для розгону демонстрації поліція використовувала собак і водомети, учасники акції кидали в поліцію пляшки і каміння. В неділю протести відновилися з новою силою.

Ердоган заявив, що Нідерланди «нічого не розуміють у політиці та міжнародній дипломатії» і назвав країну «нервовими боягузами», «нацистськими покидьками» і «фашистами».

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим сказав, що на заборону його країна відповість санкціями.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте назвав епітети Ердогана «божевільними висловами» та наголосив, що той «вийшов за лінію».

МЗС Туреччини оголосило небажаним повернення в країну посла Нідерландів після відпустки.

Як зазначає агентство AFP, в Нідерландах проживають близько 400 тисяч вихідців із Туреччини.
Нагадаємо, перед поїздкою в Нідерланди голова турецького МЗС Мевлют Чавушоглу планував такий самий виступ перед турецькою діаспорою в Берліні. Німецька влада візит скасувала, водночас канцлер Ангела Меркель послалась на те, що це було рішення місцевої влади, а не уряду.

У відповідь Ердоган заявив, що методи німецької влади «нічим не відрізняються від методів нацистів».

Єдина країна, яка погодилась на візит та агітацію турецьких чиновників серед місцевої діаспори – Франція.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло