Прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Ердоган «вийшов за лінію»
Добрі стосунки Туреччини з Європою під загрозою
МЗС Туреччини 13 березня вручило представникові посольства Нідерландів дві письмові скарги: протест проти видворення свого міністра і проти «непропорційного» застосування сили до демонстрантів.
Про це повідомяє Reuters.
Туреччина обурилася після того, як влада Нідерландів видворила турецького міністра у справах сім’ї і не дозволила сісти на території країни літаку з міністром закордонних справ Туреччини. Обидва міністра мали агітувати громадян Туреччини, які проживають в Європі, голосувати 16 квітня на референдумі за перехід до президентської республіки і розширення повноважень президента Реджепа Тайіпа Ердогана.
У суботу ввечері в Роттердамі представники турецької діаспори вийшли на акцію протесту проти ставлення влади Нідерландів до членів уряду Туреччини. Для розгону демонстрації поліція використовувала собак і водомети, учасники акції кидали в поліцію пляшки і каміння. В неділю протести відновилися з новою силою.
Ердоган заявив, що Нідерланди «нічого не розуміють у політиці та міжнародній дипломатії» і назвав країну «нервовими боягузами», «нацистськими покидьками» і «фашистами».
Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим сказав, що на заборону його країна відповість санкціями.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте назвав епітети Ердогана «божевільними висловами» та наголосив, що той «вийшов за лінію».
МЗС Туреччини оголосило небажаним повернення в країну посла Нідерландів після відпустки.
Як зазначає агентство AFP, в Нідерландах проживають близько 400 тисяч вихідців із Туреччини.
Нагадаємо, перед поїздкою в Нідерланди голова турецького МЗС Мевлют Чавушоглу планував такий самий виступ перед турецькою діаспорою в Берліні. Німецька влада візит скасувала, водночас канцлер Ангела Меркель послалась на те, що це було рішення місцевої влади, а не уряду.
У відповідь Ердоган заявив, що методи німецької влади «нічим не відрізняються від методів нацистів».
Єдина країна, яка погодилась на візит та агітацію турецьких чиновників серед місцевої діаспори – Франція.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].