В Гаазі починається слухання справи Україна проти Росії

В Гаазі починається слухання справи Україна проти Росії

Україна представлятиме докази злочинів Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі

Сьогодні в міжнародному суді ООН в Гаазі розпочинається розгляд позову України проти Росії, повідомляють українські ЗМІ.

Перші слухання триватимуть з 6 по 9 березня.

«Історична мить: з 6 березня Україна представлятиме докази злочинів Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі», – написав президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

МЗС України доводить у позові, що Російська Федерація порушує дві міжнародні Конвенції.

Перша – про боротьбу з фінансуванням тероризму. Україна вважає, що це відбувається шляхом надання зброї та іншої допомоги незаконним формуванням «ДНР» та «ЛНР», які вчинили низку актів тероризму на території України.

Друга – щодо утисків прав людини в Криму. Україна стверджує, що РФ порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, порушуючи права неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, українців і кримських татар.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, яка очолює українську делегацію, коментуючи перспективи цієї справи, визнавала, що процедура розгляду ─ складна, тому може тривати не один рік.

Речниця МЗС Мар’яна Беца пояснила, чому позов щодо Криму не подавався раніше, передає ТСН.

«Перед тим, як подати позов до суду, обидві конвенції передбачають процедуру досудового врегулювання. Тобто треба було провести консультації з РФ», ─ сказала Беца, пояснивши, що слід було визначити, в яких місцях Росія визнає юрисдикцію міжнародного суду ООН.

Тому що в більшості випадків, ще з часів СРСР, у Росії не визнають обов'язкову юрисдикцію. Вона також зауважила, що фактично через невиконання процедурних елементів подібний позов проти РФ програла Грузія.

Сьогоднішнє слухання стосується не суті справи, а запобіжних заходів, яких вимагає Україна від РФ. Суд має ухвалити негайне рішення, яке може захистити цивільне населення, пояснила речниця МЗС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло