Швеція відновлює призов на військову службу через загрозу з боку Росії

Швеція відновлює призов на військову службу через загрозу з боку Росії

Країна скасувала обов'язкову військову службу сім років тому

Щонайменше 4 тисячі 18-річних юнаків може бути призвано до лав армії щороку, передає The Independent. При цьому на службу в армію можуть піти як хлопці, так і дівчата.

Скандинавська країна скасувала обов'язкову військову службу сім років тому, у 2010-му, але військова діяльність в Балтійському регіоні відтоді суттєво зросла. Зважаючи на анексію Криму Росією, Швеція активізує свою військову готовність.

Цьогорічних призовників оберуть із 13 тисяч молодих людей, яким виповнилося 17 років. Крім того, шведи, як і раніше, зможуть добровільно йти на військову службу.

Швеція, яка не є членом НАТО, останнім часом різко збільшила витрати на оборону і модернізацію військових сил.

У вересні Швеція відновила військовий гарнізон на острові Готланд, який розташований між Швецією і балтійськими країнами Литвою, Латвією та Естонією.

Нагадаємо, у липні 2016 року президент Росії В. Путін натякнув під час візиту в Гельсінкі, що в разі вступу Фінляндії в НАТО Росія підведе свої війська ближче до кордону.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло