НБУ ініціює санкції проти п’яти банків з російським капіталом

НБУ ініціює санкції проти п’яти банків з російським капіталом

Санкції не повинні вплинути на клієнтів банку

НБУ пропонує ввести санкції проти п'яти російських банків, які сьогодні працюють в Україні. Про це представники держрегулятора повідомили на брифінгу 15 березня.

«Ми пропонуємо такі санкції проти банків з російським держкапіталом. Це: Сбербанк, Промінвестбанк, банк ВТБ, БМ Банк, ВіЕс Банк», – повідомив заступник глави НБУ Яків Смолій.

Застосування таких санкцій буде означати заборону на проведення будь-яких фінансових операцій на користь материнських банків. Включаючи надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованого боргу, придбання цінних паперів, розміщення коштів на коррахунках, виплату дивідендів, відсотків, повернення міжбанківських кредитів та ін.

«Також ми пропонуємо заборонити розподіл прибутку і розподілу капіталу», – додав він.

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова додала, що банки з державним російським капіталом працюють в Україні в межах пруденційних норм, вони докапіталізовані, тому у регулятора претензій до них немає.

«Запропоновані Національним банком санкції не вплинуть на клієнтів – фізичних та юридичних осіб – які працюють в Україні. Санкції не зупинять розрахунків між контрагентами, навіть між контрагентами-нерезидентами наших клієнтів», – запевнила вона.

Рожкова висловила надію, що потенційний вихід цих банків з ринку пройде цивілізованим шляхом.

«Або шляхом продажу, або шляхом поступового виконання зобов'язань перед клієнтами», – сказала вона.

Нагадаємо, сьогодні представники «Національного корпусу» вимагали закрити відділення української «дочки» російського «Сбербанку» в Дніпрі.

7 березня стало відомо, що «Сбербанк» погодився обслуговувати клієнтів з невизнаними світовою спільнотою і Україною «паспортами» т. з. «ДНР» та «ЛНР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло