Україна оскаржує судове рішення про виплату британській JKX $12 млн

Україна оскаржує судове рішення про виплату британській JKX $12 млн

На думку Мін'юсту, арбітраж в ході розгляду допустив «серйозну помилку».

Україна оскаржує судове рішення про виплату британській JKX $12 млн
Фото RoyalDutchShell

Міністерство юстиції України звернулося до Високого суду Великобританії з проханням переглянути рішення лондонського арбітражу щодо суперечки з британською нафтогазовою компанією JKX Oil&Gas Plc, про це з посиланням на повідомлення компанії на сайті Лондонської фондової біржі пише Інтерфакс-Україна.

«Вчора вдень компанія отримала повідомлення Міністерства юстиції України в Високий суд Лондона про виклик JKX в якості відповідача в клопотанні, направленому на скасування недавнього арбітражного рішення проти України й на користь JKX», ─ повідомили в JKX Oil&Gas.

Зазначається, що підставою для подачі апеляції є те, що арбітражний суд, на думку українського Мін'юсту, зробив серйозну помилку при проведенні арбітражного розгляду.

У JKX розчаровані позицією української влади, особливо в контексті останніх заяв компанії про готовність до діалогу і про активізацію робіт на Руденківському родовищі в Україні.

Як повідомлялося, два роки тому британська компанія JKX Oil&Gas, яка володіє Полтавською газонафтовою компанією, подала позов до Стокгольмського арбітражу, оскаржуючи різке підвищення ренти на видобуток газу. Компанія мала намір відсудити в України 180 млн доларів, натомість відсудила $12 млн.

Найбільші акціонери JKX Oil&Gas ─ структури Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова (володіє 27,5% JKX, проте не контролює компанію), Олександра Жукова (володіє 11,45%). Крім того, російська Proxima Capital Group володіє 19,92% акцій JKX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло