СБУ обшукує офіс YouControl
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

СБУ обшукує офіс YouControl

Компанію звинувачують у використанні спеціальних технічних засобів отримання інформації

Служба безпеки України у четвер провела обшук у квартирі генерального директора онлайн-сервісу даних YouControl – Сергія Мільмана.

Про це організація повідомила у себе на сторінці у Facebook.

«Сьогодні зранку 23.03 пройшли обшуки у квартирі комерційного директора Олени Лапи, а зараз тривають у генерального директора YouControl – Сергія Мільмана. Співробітники СБУ не допустили адвоката у Олени Лапи, а зараз намагаються перешкодити і Сергієві», – написано в повідомлені.

Як стало відомо порталу Mind, СБУ проводить обшуки за статею 359 Кримінального кодексу України «Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації».

«Проведення слідчих дії є визначенням судді від 3 березня у Шевченківському районному суду по 359 статті Кримінального кодексу, це порушення роботи автоматизованих систем, і в даному випадку мова йде про те, що компанія YouControl використовує доступ до відкритих державних реєстрів. Сама по собі парадоксальна річ у тому, що законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстру будь-яких осіб, вільне копіювання, використання і поширення даної інформації, яка є відкритою і публічною. Це пряма норма закону і в даному випадку співробітники хочуть провести обшук і виявити всі носії інформації», – відповів на запит Mind адвокат компанії YouControl Данііл Глоба.

Зараз співробітники СБУ знаходяться в офісі компанії, адвоката туди не допустили.

«Мене, як адвоката не допустили спочатку до проведення слідчих дій у комерційного директора, не дали показати адвокатське посвідчення і договір про правову допомогу. Та ж ситуація повторилася у Мільмана і потім в офісі. Слідчий погодив мою присутність тільки в квартирі Мільмана, а у всіх інших місцях моя присутність неможлива. Абстрактна ситуація, так як у мене є всі документи і права там знаходитись. В даний час ми не знаємо, що там (в офісі, – ред) робиться з документами і комп'ютерами, з майном співробітників», – прокоментував він.

На сайті YouControl розміщуються відкриті дані з понад 30 держреєстрів.

Наразі співробітники СБУ знаходяться в квартирі Сергія Мільмана та одночасно в офісі. Бригада приїхала також до співробітника з відділу продажів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло