«Нафтогаз» повідомив про зменшення заборгованості за газ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

«Нафтогаз» повідомив про зменшення заборгованості за газ

За тиждень заборгованість підприємств-споживачів зменшилася на 3,2%. Загальна сума боргу – близько 32,1 млрд грн

За тиждень заборгованість підприємств-споживачів зменшилася на 3,2% (на 1,061 млрд грн). Загальна сума боргу – близько 32,1 млрд грн.

Як зазначають на сайті «Нафтогазу», ТКЕ та ТЕЦ заборгували за природний газ, що використовується для виробництва теплової енергії, 82% від загальної суми.

Сумарна заборгованість цих підприємств – близько 26,2 млрд грн, з них за 2017 рік – 8,5 млрд грн. За минулий тиждень їхня заборгованість зменшилася на 3,9% (1,060 млрд грн).

Найбільша заборгованість у поточному році за використання природнього газу ТЕЦ та ТКЕ спостерігається у Запорізькій (659 млн грн), Львівській (546 млн грн), Дніпропетровській (500 млн грн), Одеській (463 млн грн) і Харківській (446 млн грн) областях.

«Київенерго» заборгував «Нафтогазу» 4,664 млрд грн. За минулий тиждень компанія зменшила свою заборгованість на 6,6% (329 млн грн).

Заборгованість прямих споживачів порівняно з минулим тижнем зменшилась на 50 000 грн, зараз це близько 2,809 млрд грн.

Винними «Нафтогазу» залишаються також Одеський припортовий завод (1,518 млрд грн), Лисичанський склозавод «Пролетарій» (833 млн грн), Алчевський металургійний комбінат (186 млн грн) та «Енергомашспецсталь» (174 млн грн).

У «Нафтогазі» зазначають, що згідно чинного законодавства, компанія стягує борги з підприємств-боржників. Проводяться активні дії із призупинення постачання газу. Але деякі підприємства-боржники знаходяться на тимчасово непідконтрольних територіях, де судові рішення не виконуються. А це унеможливлює відключення компаній від газопостачання.

Нагадаємо, у ЗМІ активно розглядалася проблема невизначеного статусу газорозподільчих мереж. Переважною більшістю (77%) вони належать державі, але використовуються облгзами безкоштовно, на умовах господарської діяльності. При такій формі «власності» плата за користування не передбачена. Більш того, ГРМ знаходяться на балансі облгазів, приносячи їх власникам 0,4 млрд грн амортизаційних платежів на рік.

У НАК «Нафтогаз України» вважають таку ситуацію хибною і вимагають встановити контроль над мережами.

На думку глави ДК «Газ України» Олега Діденка, основними супротивниками унормування ситуації з ГРМ є структури Дмитра Фірташа. Але, окрім небажання введення плати, є ще дві суттєві проблеми, вважає Діденко.

Перша – інвентаризація майна: за роки керування кудись зникли 55 000 об'єктів. Друга – контроль над якістю і кількістю газу, що поставляється. Адже зараз НКРЕКУ сприймає дані, що  надаються облгазами, на віру, не маючи ніякої можливості перевірити реальні обсяги спожитого населенням (у т.ч. субсидіантами) газу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло