У Грузії відсьогодні почав діяти безвізовий режим

У Грузії відсьогодні почав діяти безвізовий режим

МЗС Грузії пояснило нові вимоги щодо подорожей у Європу

У Грузії відсьогодні почав діяти безвізовий режим
Фото УНIАН

Відсьогодні, 28 березня, починає діяти безвізовий режим між Грузією та Євросоюзом. Тепер грузини зможуть їздити у Європу на територію країн Шенгенської зони без оформлення візи.

Безвізовий режим дозволяє грузинам перебувати на території країн ЄС, за винятком Ірландії та Великобританії, протягом 90 днів кожні півроку. Безвіз поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не входять до Євросоюзу, але є частиною Шенгенської зони.

Як повідомляє канал Rustavi2, сьогодні, зважаючи на історичний характер події, першу безвізову поїздку здійснив прем’єр-міністр Гіоргі Квірікашвілі.

Він вилетів з аеропорту Тбілісі до Афін разом з групою студентів, викладачів, журналістів та членів уряду.

«Це історичний день. Відсьогодні для наших громадян нарешті відкриті безвізові подорожі до шенгенських країн, країн ЄС. Це велике досягнення і дуже гарна можливість для громадян познайомитися з ЄС, краще зрозуміти його цінності», ─ зазначив Квірікашвілі.

Як повідомляє DW, МЗС Грузії пояснило громадянам, що потрібно для подорожі у Європу:

  • ·         чітко сформулювати прикордонникам мету поїздки;

    ·         пред’явити квитки в обидва кінці;

    ·         наявність броні в готелі чи іншого місця для ночівлі в тій чи іншій європейській країні;

    ·         наявність медичного страхового поліса;

    ·         наявність грошей з розрахунку щонайменше 50 євро на добу.

У Грузії вже два дні святкують початок безвізу з Євросоюзом. Триденні урочистості розпочалися 26 березня і фінішують сьогодні ─ в день, коли новий режим набуває чинності.

Нагадаємо, Рада ЄС 27 лютого остаточно затвердила безвізовий режим для громадян Грузії. В Офіційному журналі Європейського союзу рішення про введення безвізового режиму для громадян Грузії було опубліковане 8 березня, і згідно з процедурою, набуло чинності через 20 днів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло