Клімат – все: Трамп скасував екологічну політику Барака Обами

Клімат – все: Трамп скасував екологічну політику Барака Обами

Підписаний президентом декрет дозволяє збільшити кількість викидів парникових газів

Клімат – все: Трамп скасував екологічну політику Барака Обами
Трамп підписує декрет в оточенні магнатів вуглевидобувної галузі
Фото: U.S. Department of Homeland Security (DHS)

У вівторок 28 березня президент США Дональд Трамп підписав декрет, який покладе край екологічній політиці Барака Обами, повідомляє CNN. Церемонія пройшла в будівлі федерального Агентства з охорони навколишнього середовища.

Декрет обмежує дію багатьох прийнятих раніше екологічних норм, спрямованих на боротьбу зі змінами клімату, і дає високі преференції вуглевидобувній галузі. Зокрема, декрет скасовує прийнятий адміністрацією Барака Обами «План чистої енегріі», відповідно до якого від штатів вимагали скорочення викидів в атмосферу двоокису вуглецю. Документ також скасовує мораторій на оренду земель з метою видобутку вугілля.

«Указ спрямований на те, щоб вивести вугілля на перше місце за конкурентністю з іншими джерелами енергії, при цьому демонстративно збільшуючи викиди вуглекислого газу, – зазначає Марк Лінас, британський журналіст і еколог, який спеціалізується на зміні клімату. ─ Цей указ ─ політичний. Ним Трамп демонструє, що всі напрацювання Обами можна просто скасувати».

«Трамп продає планету за кілька робочих місць у занепадаючій вугільній промисловості», – пишуть західні ЗМІ.

Адміністрація Трампа заявляє, що пріоритети створення нових робочих місць для американців вищі за проблеми зміни клімату.

Президент заявив, що його декрет розпочинає «нову еру» у сфері енерговиробництва і «покладе край війні з вугіллям».

«Все це для того, щоб повернути робочі місця, повернути наші мрії і знову зробити Америку великою», ─ заявив Трамп під час підписання декрету.

Раніше Трамп не раз називав глобальне потепління «фальшивкою», яку буцімто придумав Китай, щоб обмежити розвиток американської промисловості.

«Цей декрет спрямований як на збільшення викидів, так і на відмову від підготовки до майбутніх змін клімату. Декрет урізає кошти на підтримку наукових досліджень, які вивчають причини змін клімату і рішення цієї проблеми. Цей указ ставить під загрозу життя наших онуків», ─ вважає Майкл Джеррард, директор Центру вивчення кліматичних змін Колумбійського університету.

Нагадаємо, серед інших планів Трампа ─ бажання змінити «Правило використання водних ресурсів США», затверджене Обамою в 2015 році. Положення стосується 60% водних об'єктів країни і обмежує роботу підприємств, які можуть забруднювати навколишнє середовище.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло