Екс-президента Південної Кореї арештували

Екс-президента Південної Кореї арештували

За звинуваченням у корупції Пак Кин Хє загрожує 10 років ув’язнення

Екс-президента Південної Кореї арештували
Фото Hamed Malekpour/wikipedia

Влада Південної Кореї арештувала колишнього президента країни Пак Кин Хє за звинуваченням в корупції, повідомляє Bloomberg.

Прокуратура висунула звинувачення за 13 пунктами, у тому числі в хабарництві, зловживанні владою і розголошенні державної таємниці. Суд також зазначив, що вибрав арешт у якості запобіжного заходу через побоювання, що Пак Кин Хє може знищити докази.

Суд Сеула видав ордер на її арешт після 9-годинних слухань. Екс-президент відмовилася відповідати на питання журналістів. Разом із Пак Кин Хє на слуханні були присутні двоє її адвокатів.

Поліція Сеула мобілізувала близько 2 тис. своїх співробітників з метою забезпечення безпеки в місті під час слухань.

У камері під вартою Пак Кин Хє проведе до 20 днів, поки триватиме розслідування щодо справ, і прокуратура подасть звинувачення проти екс-президента. Їй можуть висунути обвинувачення в тому, що її близька подруга Чхве Сун Сіль вимагала гроші у великих фірм для двох фондів, створених для підтримки політичних ініціатив президентки.

Скандал почався ще в жовтні 2016 року ─ з того, що в ЗМІ були опубліковані дані про вплив на президента Південної Кореї її подруги Чхве Сун Сіль. Розслідування показало, що Чхве Сун Сіль багато років не тільки знала інформацію найвищого ступеня секретності, а й була в курсі всіх тонкощів управління державою ─ і активно брала участь у просуванні політичних рішень.

Також подруга Пак Кин Хє чинила тиск на багато комерційних компаній, вимагаючи перераховувати десятки мільйонів доларів на рахунки підконтрольних їй фондів. Як стверджувала опозиція, «пані президент» і сама брала участь у корупційних схемах.

Президент принесла вибачення через скандал, однак щосуботи сотні тисяч корейців продовжували протестувати біля стін президентського палацу, вимагаючи відставки Пак Кин Хє.

Наприкінці 2016 року парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент Пак Кин Хє. На початку березня 2017 року імпічмент затвердив Конституційний суд.

Якщо слідству вдасться довести провину Пак Кин Хє, їй може загрожувати від 10 років позбавлення волі.

Проти трьох колишніх президентів країни, коли вони залишали свій пост і втрачали президентську недоторканість, порушувалися кримінальні справи. Кримінальні переслідування стосувалися президентів Чон Ду Хвана, Ро Де У і Но Му Хена.

Чон Ду Хван і Ро Де У отримали реальні терміни ув'язнення. Йшлося навіть про смертну кару, яку потім змінили на довічне. Усі справи були пов'язані з корупцією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло