Польща звинуватила росіян в умисному провокуванні Смоленської трагедії
Кремль очікувано відкидає звинувачення

Прокуратура Польщі звинуватила російських диспетчерів в умисному провокуванні катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом у 2010 році.
Таким чином вона перекваліфікувала звинувачення на адресу російських контролерів руху на вежі «Смоленськ-Північний» із «несвідомого» на «свідоме» доведення ними екіпажу президентського літака Ту-154М до авіакатастрофи.
Про це в понеділок під час прес-конференції у Варшаві повідомила Національна прокуратура Польщі, передає Укрінформ.
Як заявив на прес-конференції у Варшаві заступник генерального прокурора Польщі Марек Пасьонек, аналіз речових доказів (результатів ексгумації рештків тіл) та 2 тисяч томів матеріалів у справі про катастрофу президентського Ту-154 дозволяє говорити про підозру в причетності до катастрофи двох смоленських авіадиспетчерів. Вирішальним стало проведення нової фоноскопічної експертизи, що стосується розшифровки змісту розмов з реєстратора П-500 – який реєстрував слова осіб, які працюють на контрольній вежі.
Пасьонек також зазначив, що в диспетчерській вежі знаходилася третя людина, її особа поки що не встановлена. Проти неї буде висунуто звинувачення у «допомозі щодо доведення до катастрофи».
Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на звинувачення польської прокуратури відповів, що не вважає за можливе погодитися з висунутими Польщею звинуваченнями на адресу російських диспетчерів. «Погоджуватися з такими висновками не видається можливим. Робота триватиме», ─ сказав Пєсков.
Раніше в уряді Польщі заявили, що готують скаргу до Міжнародного Суду ООН через російське розслідування у справі Смоленської катастрофи та через відмову Росії повертати уламки літака ТУ-154М.
Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 в Смоленську загинули 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму та Сенату, а також польського духовенства, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].