Польща звинуватила росіян в умисному провокуванні Смоленської трагедії
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Польща звинуватила росіян в умисному провокуванні Смоленської трагедії

Кремль очікувано відкидає звинувачення

Польща звинуватила росіян в умисному провокуванні Смоленської трагедії
фото Прес-служба СК РФ

Прокуратура Польщі звинуватила російських диспетчерів в умисному провокуванні катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом у 2010 році.

Таким чином вона перекваліфікувала звинувачення на адресу російських контролерів руху на вежі «Смоленськ-Північний» із «несвідомого» на «свідоме» доведення ними екіпажу президентського літака Ту-154М до авіакатастрофи.

Про це в понеділок під час прес-конференції у Варшаві повідомила Національна прокуратура Польщі, передає Укрінформ.

Як заявив на прес-конференції у Варшаві заступник генерального прокурора Польщі Марек Пасьонек, аналіз речових доказів (результатів ексгумації рештків тіл) та 2 тисяч томів матеріалів у справі про катастрофу президентського Ту-154 дозволяє говорити про підозру в причетності до катастрофи двох смоленських авіадиспетчерів. Вирішальним стало проведення нової фоноскопічної експертизи, що стосується розшифровки змісту розмов з реєстратора П-500 – який реєстрував слова осіб, які працюють на контрольній вежі.

Пасьонек також зазначив, що в диспетчерській вежі знаходилася третя людина, її особа поки що не встановлена. Проти неї буде висунуто звинувачення у «допомозі щодо доведення до катастрофи».

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на звинувачення польської прокуратури відповів, що не вважає за можливе погодитися з висунутими Польщею звинуваченнями на адресу російських диспетчерів. «Погоджуватися з такими висновками не видається можливим. Робота триватиме», ─ сказав Пєсков.

Раніше в уряді Польщі заявили, що готують скаргу до Міжнародного Суду ООН через російське розслідування у справі Смоленської катастрофи та через відмову Росії повертати уламки літака ТУ-154М.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 в Смоленську загинули 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму та Сенату, а також польського духовенства, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло