Найближчими днями Україна отримає $1 млрд від МВФ
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Найближчими днями Україна отримає $1 млрд від МВФ

НБУ очікує надходження фінансової допомоги в різних валютах – доларах, фунтах та евро

Четвертий транш кредиту Міжнародного валютного фонду в розмірі $1 млрд за програмою розширеного фінансування EFF надійдуть в Україну найближчими днями. Це дозволить збільшити міжнародні резерви країни до $16,1 млрд.

«Очікуємо, що кошти надійдуть найближчими днями в різних валютах, які входять в Спеціальні права запозичення (СПЗ) – як у доларах США, так й у фунтах та євро. Частина траншу надійде безпосередньо на рахунки НБУ у валюті СПЗ», – сказав на брифінгу заступник голови НБУ Олег Чурій.

За програмою EFF Україна отримає $8,7 млрд у рамках чотирьох траншів. Це дозволить збільшити резерви країни майже втричі.

Завдяки позитивному рішенню МВФ про виділення Україні четвертого траншу Нацбанк зможе активніше проводити політику валютної лібералізації та зняття обмежень, введених на початку кризи.

«Ми збираємося пом'якшити вимоги щодо обов'язкового продажу валютної виручки експортерів та можливості населення з купівлі готівкової іноземної валюти. Рішення щодо таких пом'якшень будуть прийняті найближчим часом», – сказав він на брифінгу в Києві у вівторок.

У 2018 році НБУ очікує отримати від Фонду $3,9 млрд фінансування і збільшити резерви до $25,9 млрд.
Нагадаємо, у 2017–2019 роках країні необхідно виплатити за зовнішнім боргом $12,8 млрд.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло