Бізнесу і населенню пом’якшили валютні обмеження
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Бізнесу і населенню пом’якшили валютні обмеження

Відтепер у день можна купувати валюту на суму до 150 000 гривень

Національний банк України пом'якшив валютні обмеження для населення. Про це написано на сайті НБУ. Відтепер юридичні особи мають продавати не 65%, а 50% своїх валютних надходжень

«У перше чергу цей крок спрямований на подальше сприяння експортній діяльності українських підприємств, які мають потребу в імпорті для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Це дозволить зменшити для таких підприємств курсові ризики і прискорити проведення зовнішньоторговельних операцій», – йде у повідомленні. 
Водночас це послаблення не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, адже сьогодні підприємства добровільно продають більше валютної надходжень, ніж зобов’язані, – понад 90%.
Досі населення мало можливість купувати валюту на суму не більше 12 000 в еквіваленті одній особі на день. Національний банк підвищив цю максимальну суму до 150 000 гривень, тобто до тієї суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу. 

Таке рішення стало можливим завдяки траншу Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, що 3 квітня МВФ вирішив виділити Україні транш у $1 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло