МЗС протестує проти намірів Росії забирати в армію кримчан

МЗС протестує проти намірів Росії забирати в армію кримчан

Навесні має бути відправлено в армію РФ 2000 мешканців Криму

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест Російській Федерації в зв'язку з її наміром провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території АР Крим та місті Севастополь. Про це повідомляє прес-служба відомства у вівторок, 4 квітня.

Українські дипломати цитують резолюцію ООН, яка «встановила факт незаконної окупації» Росією Криму. У резолюції ООН, яку прийняли ще в грудні 2016 року, Росію визнали «державою-окупантом», а Крим та місто Севастополь ─ «тимчасово окупованою територією».

Міністерство закликало агресора дотримуватися зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права та діяти за механізмами захисту прав людини.

Тобто – скасувати призов до війська громадянам, які тимчасово проживають на окупованій території, та забезпечувати їм належні права.

30 березня президент Росії В. Путін підписав Указ «Про призов у квітні-липні 2017 року громадян РФ на військову службу і про звільнення з військової служби громадян, які проходять військову службу за призовом».

Цієї весни на півострові в російську армію підуть більше кримчан, ніж у попередні роки. Про це в лютому повідомив російський військовий комісар Криму Анатолій Малолєтко. За його словами, в армію призвуть понад 2000 кримчан, частину з яких направлять служити до військових частин регіонів Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті