У світі на 13% подорожчали продукти

У світі на 13% подорожчали продукти

Водночас впали ціни на цукор і рослинні олії

Світові ціни на продовольство в березні цього року порівняно з березнем 2016-го зросли на 13,4%, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН.

У березні середнє значення індексу продовольчих цін ФАО склав 171 пункт, що на 20 пунктів (на 13,4%) вище за рівень березня минулого року.

Порівняно з лютим цього року індекс знизився на 5 пунктів (на 2,8%). Найбільше впали ціни на цукор і рослинні олії.

Індекс цін на зерно в березні склав 147,8 пункту, що на 2,7 пункту (на 1,8%) нижче показника лютого і практично відповідає рівню березня 2016 року.

«Наявність великих запасів в поєднанні зі сприятливими прогнозами виробництва призвело до зниження експортних котирувань. Світові ціни на рис змінилися мало, а котирування пшениці в цілому були нижче у зв'язку з поліпшенням погодних умов у основних регіонах виробництва», – йдеться в повідомленні.

Крім того, знизилися ціни на кукурудзу, головним чином у зв'язку з великими обсягами поставок зерна останнього врожаю в Південній Америці. Це призвело до загострення конкуренції експортерів на тлі відсутності розширення імпортного попиту.

Індекс цін на рослинні олії в березні склав 167,6 пункту, що на 11 пунктів (на 6,2%) нижче, ніж в лютому. Однак він, як і раніше, вище показників за останні два роки.

Зниження цін на цьому ринку відображає, у першу чергу, зміни у виробництві пальмової та соєвої олії. Ціни на пальмову олію в березні впали на 5,6%, це найнижчий показник за останні п'ять місяців. Зниження пов'язане з очікуванням зростання виробництва в країнах Південно-Східної Азії, зокрема в Індонезії, в умовах слабкого імпортного попиту на світових ринках.

Котирування соєвого масла впали на 3,5%, що стало найнижчим показником за останні вісім місяців. Це наслідок більш сприятливих прогнозів щодо врожаю в Південній Америці та очікуваного розширення посівних площ у США.

Індекс цін на молочну продукцію в березні склав 189,8 пункту, що на 4,4 пункту (на 2,3%) нижче показника минулого місяця, але на 60 пунктів (на 46%) вище за показник березня 2016 року.

Зниження порівняно з лютневим показником стало першим з квітня 2016 року. Воно пов'язане з великими обсягами поставок молока в північній півкулі та зростанням виробництва в країнах Океанії. Поєднання цих факторів призвело до підвищення прогнозів поставок сухого молока і сирів. Ціни на вершкове масло, навпаки, збільшилися на тлі зниження експортного пропозиції у зв'язку зі збереженням активного внутрішнього попиту в Європі та Північній Америці.

Індекс цін на м'ясо в березні склав 163,2 пункту, що на 1,2 пункту (на 0,7%) вище від показника за лютий і на 17 пунктів (на 12%) вище, ніж в березні 2016 року. Незначне зростання котирувань яловичини і свинини сталося, відповідно, під впливом зберігається дефіциту пропозиції в Океанії та сталого імпортного попиту в Азії, особливо в Китаї. При цьому ринки м'яса птиці та баранини залишалися добре збалансованими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті