У світі на 13% подорожчали продукти
Водночас впали ціни на цукор і рослинні олії
Світові ціни на продовольство в березні цього року порівняно з березнем 2016-го зросли на 13,4%, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН.
У березні середнє значення індексу продовольчих цін ФАО склав 171 пункт, що на 20 пунктів (на 13,4%) вище за рівень березня минулого року.
Порівняно з лютим цього року індекс знизився на 5 пунктів (на 2,8%). Найбільше впали ціни на цукор і рослинні олії.
Індекс цін на зерно в березні склав 147,8 пункту, що на 2,7 пункту (на 1,8%) нижче показника лютого і практично відповідає рівню березня 2016 року.
«Наявність великих запасів в поєднанні зі сприятливими прогнозами виробництва призвело до зниження експортних котирувань. Світові ціни на рис змінилися мало, а котирування пшениці в цілому були нижче у зв'язку з поліпшенням погодних умов у основних регіонах виробництва», – йдеться в повідомленні.
Крім того, знизилися ціни на кукурудзу, головним чином у зв'язку з великими обсягами поставок зерна останнього врожаю в Південній Америці. Це призвело до загострення конкуренції експортерів на тлі відсутності розширення імпортного попиту.
Індекс цін на рослинні олії в березні склав 167,6 пункту, що на 11 пунктів (на 6,2%) нижче, ніж в лютому. Однак він, як і раніше, вище показників за останні два роки.
Зниження цін на цьому ринку відображає, у першу чергу, зміни у виробництві пальмової та соєвої олії. Ціни на пальмову олію в березні впали на 5,6%, це найнижчий показник за останні п'ять місяців. Зниження пов'язане з очікуванням зростання виробництва в країнах Південно-Східної Азії, зокрема в Індонезії, в умовах слабкого імпортного попиту на світових ринках.
Котирування соєвого масла впали на 3,5%, що стало найнижчим показником за останні вісім місяців. Це наслідок більш сприятливих прогнозів щодо врожаю в Південній Америці та очікуваного розширення посівних площ у США.
Індекс цін на молочну продукцію в березні склав 189,8 пункту, що на 4,4 пункту (на 2,3%) нижче показника минулого місяця, але на 60 пунктів (на 46%) вище за показник березня 2016 року.
Зниження порівняно з лютневим показником стало першим з квітня 2016 року. Воно пов'язане з великими обсягами поставок молока в північній півкулі та зростанням виробництва в країнах Океанії. Поєднання цих факторів призвело до підвищення прогнозів поставок сухого молока і сирів. Ціни на вершкове масло, навпаки, збільшилися на тлі зниження експортного пропозиції у зв'язку зі збереженням активного внутрішнього попиту в Європі та Північній Америці.
Індекс цін на м'ясо в березні склав 163,2 пункту, що на 1,2 пункту (на 0,7%) вище від показника за лютий і на 17 пунктів (на 12%) вище, ніж в березні 2016 року. Незначне зростання котирувань яловичини і свинини сталося, відповідно, під впливом зберігається дефіциту пропозиції в Океанії та сталого імпортного попиту в Азії, особливо в Китаї. При цьому ринки м'яса птиці та баранини залишалися добре збалансованими.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].