Вчені: всі люди в стані сп’яніння поділяються на 4 типи

Вчені: всі люди в стані сп’яніння поділяються на 4 типи

Хто ви напідпитку - Мері Поппінс чи Ернест Хемінгуей?

Вчені: всі люди в стані сп’яніння поділяються на 4 типи
Фото National Archives and Records Administration / Walt Disney

Чи помічали ви під час вечірки чи, скажімо, корпоративу, що люди, випивши однакову кількість алкоголю, поводяться зовсім по-різному? Хтось неконтрольовано регоче, хтось розповідає славні історії про себе групі незнайомців, третій зав’язав бійку із колегою, а в четвертого взагалі не помітно жодних змін у поведінці?

Психологи з Університету Міссурі в Колумбії опублікували дослідження в Addiction Research&Theory, про яке розповідає видання TIME. Згідно з дослідженням, в якому брали участь 374 студентів-старшокурсників Університету Midwestern, існує 4 типи поведінки людей напідпитку ─ вони названі за образами з літератури і поп-культури для кращої ілюстрації: Ернест Хемінгуей, Мері Поппінс, Божевільний професор і містер Хайд.

Ернест Хемінгуей – 41%. Перша і найбільша група, названа так на честь відомого письменника, який не раз хвалився, що може випити «до чорта багато віскі» і при цьому не сп’яніти. Цей тип людей не демонструє якихось істотних змін в якостях особистості, коли переходить від стану тверезості до сп’яніння.

Мері Поппінс ─ 14%. «Практично досконалі в усіх сенсах», як і відома няня. На відміну від попереднього типу, ці люди напідпитку змінюються ─ на краще. Стають більш дружелюбними і поступливими, при цьому такі людські якості як сумлінність, інтелект та вміння йти на компроміс у них залишаються на найвищому рівні. Алкоголь робить їх приємнішими і щасливішими.

Божевільний професор ─ 20%. Отримав назву на честь персонажа однойменного фільму, увічненого Едді Мерфі, який в результаті лабораторних експериментів відкрив у собі другу особистість. Цей тип людей, ідеться в дослідженні, ─ природні інтроверти, які часто ховають свої емоції від широкого кола оточуючих. Алкоголь дозволяє їм зламати внутрішні бар’єри і продемонструвати свій більш привабливий і соціальний бік.

Містер Хайд ─ 25%. Люди, які, як і герой роману Р.Л.Стівенсона, мають «темну сторону» ─ за даними дослідження, вони під впливом алкоголю «менш відповідальні, менш розумні й більш агресивні». Рівень самоконтролю напідпитку в них найнижчих з усіх 4-х груп. Відповідно, соціальні наслідки від вживання алкоголю для них істотно важчі, ніж в інших типів.

Автори дослідження сподіваються використати його результати для особистісного підходу до кожної конкретної людини, яка має проблеми з алкоголем.

На побутовому рівні це дозволить спостерігати за власними друзями чи знайомими напідпитку, пише видання, і передбачати на крок вперед їхню поведінку. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло