Держдеп пояснив дивну заяву Тіллерсона щодо України

Держдеп пояснив дивну заяву Тіллерсона щодо України

Риторичне питання: навіщо Україна американським платникам податків?

Під час зустрічі «Великої сімки» у вівторок в місті Лукка,Італія, держсекретар США Рекс Тіллерсон одним недбалим зауваженням дуже спантеличив європейських дипломатів. Ситуацію описує видання Bloomberg.

«Чому платники податків США повинні бути зацікавлені в Україні?» ─ запитав Тіллерсон міністрів закордонних справ під час обговорення агресії Росії.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Айро згодом сказав журналістам, якою була його, міністра, відповідь: що американські платники податків мають бути зацікавлені в «сильному у політичному й економічному плані Європейському союзі».

Однак провокаційне зауваження припускає, що Тіллерсон, колишній глава Exxon Mobil Corp., як і раніше, маючи справу зі світом дипломатії, «слів на вітер не кидає» ─ адже тут навіть незначні зауваження можуть бути розібрані для більш глибокого сенсу.

На питання, що Тіллерсон хотів сказати своїми словами про Україну, прес-секретар Держдепартаменту Р.С.Хаммонд відповів двома словами: «Риторичний прийом».

Насправді, пише видання, Тіллерсон чітко давав зрозуміти, що США і Європа не повинні скасувати санкції, введені проти Росії за вторгнення в Україну і анексію Криму, поки залишаються невирішеними причини введення цих санкцій.

«Жодних змін щодо ситуації в Україні чи в Криму не відбулося. І ці санкції будуть залишатися на місці, поки ці проблеми не будуть вирішені», ─ сказав Тіллерсон в інтерв’ю телеканалу ABC.

Нагадаємо, Державний секретар США Рекс Тіллерсон прибув до Москви для вирішальних переговорів. Перед цим на зустрічі він поставив ультиматум Москві, заявивши, що їй слід вибрати або партнерство з США, або залишитися на стороні Асада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті