Boeing буде друкувати деталі літаків на 3D-принтері

Boeing буде друкувати деталі літаків на 3D-принтері

Таким чином компанія зекономить на використанні титану

Boeing буде друкувати деталі літаків на 3D-принтері
Boeing 787 Dreamliner
фото Boeing

Авіаконцерн Boeing почне встановлювати на свої літаки роздруковані на 3D-принтері деталі. Це дозволить скоротити вартість кожного літака 787 Dreamliner на два-три мільйони доларів, повідомляє Reuters.

Як пише видання, міцні й легкі титанові деталі у виробництві обходяться набагато дорожче за алюмінієві. Із $256 млн вартості серійного пасажирського літака 787 Dreamliner на виробництво титанових деталей витрачається $17 млн. Однак нові технології дозволяють суттєво зекономити ─ 3D-друк виявляється дешевшим за традиційне промислове виробництво.

Встановлювати на лайнерах такі деталі авіакомпанія зможе після схвалення Федеральним управлінням цивільної авіації США.

Зазначається, що такі запчастини Boeing розробив спільно з норвезькою компанією Norsk Titanium.

Boeing намагається заощадити саме на 787, тому що ця модель вимагає набагато більше металу в порівнянні з іншими. Фюзеляж і крила цього літака робляться з вуглецевого волокна. З урахуванням того, що за рік Boeing виробляє 114 таких літаків, економія зможе досягати $340 млн.

Як повідомляли ЗМІ, в даний час три американські приватні компанії, серед яких і Boeing, на замовлення NASA займаються розробкою космічних кораблів, призначених для доставки людей на Міжнародну космічну станцію. Дві інші компанії ─ Sierra Nevada та SpaceX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло