Грошова база в Україні зменшилася на 25 млрд грн (ОНОВЛЕНО)

Грошова база в Україні зменшилася на 25 млрд грн (ОНОВЛЕНО)

За останній місяць грошова база скоротилася на 1,3%

Обсяг грошової бази в Україні за березень зменшився на 4,57 млрд грн, до 356,914 млрд грн. Пре це НБУ пише у Макроекономічному та монетарному огляді.

За березень грошова база скоротилася на 1,3%, до 356,9 млрд грн.

З початку року обсяг грошової бази зменшився на 6,5%, або на 24,662 млрд грн. Згідно з наведеними даними, обсяг готівки поза банками знизився на 0,2% у березні та на 7,5% з початку року, до 290,922 млрд грн, грошовий агрегат М3 (монетарна маса) зріс на 1,3% у березні, але при цьому зменшився на 2,6% з початку року, до 1,074 трлн грн.

«Скорочення грошової бази на початку року і до перших літніх місяців має в Україні сезонний характер і відображає різкий ріст монетарних складових наприкінці року, коли починається атракціон небаченої щедрості від держави, а також період іншого розподілу грошей. Потім такі піки роздачі грошей країна видихає приблизно 3–5 місяців. Тобто зараз це суто сезонний чинник», – коментує інвестбанкір Іван Угляница.

На думку експерта, важливішою є «велика картинка», яка говорить про те, що в країні продовжує (окрім роздачі грошей банкам в 2014 році) домінувати стримуюча економічна і монетарна політика, а також те, що триває реальнее скорочення економічної активності попри всі переможні реляції державної влади.

«Легко показати на цифрах, що з жовтня 2013 року до лютого 2017 року грошова база в Україні зросла лише на 25,3%, тоді як інфляція за той самий період склала 110,6%. Тобто, за грубим рахунком, за три роки грошова база скоротилася в реальному вимірі більше ніж на три чверті», – каже Іван Угляница.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті