Парламент запровадив мораторій на банкрутство держшахт

Парламент запровадив мораторій на банкрутство держшахт

Термiн дiї – до 1 січня 2019 року

Верховна Рада ухвалила Закон про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств.

За відповідне рішення на засіданні у четвер проголосували 229 депутатів, утрималися – 31. Не голосували 97 парламентарів.

Згідно пояснювальної записки, закон прийнятий з метою недопущення подальшого повного розвалу вугільної промисловості України та припинення шляхом банкрутування роботи шахт, які при достатніх виробничих запасах вугілля не можуть самостійно забезпечувати економічну збалансованість та відтворення вугільного виробництва.

На думку розробників законопроекту, необхідно терміново призупинити банкрутство і блокування рахунків державних вугільних підприємств на період до 1 січня 2019 року.

Тож головна мета законопроекту – забезпечення стабільної роботи держшахт на перехідний період, проведення необхідного технічного переоснащення шахт та покращення їхніх техніко-економічних показників шляхом оптимізації за цей період – до 1 січня 2019 року – непрофільних активів вугледобувних підприємств, визначення конкретних заходів із зменшення собівартості готової товарної вугільної продукції.

Це надасть Міненерговугіллю необхідний час, щоб підготувати визначені ним до приватизації держшахти і модернізувати існуючий фонд для виходу державних підприємств на самоокупність.

Наголошується, що реалізація законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат із держбюджету та місцевих бюджетів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті