Школяр виявив протиракові речовини в зеленому чаї

Школяр виявив протиракові речовини в зеленому чаї

12-річний учень виграв безліч нагород за свій науковий проект

Школяр виявив протиракові речовини в зеленому чаї
Stephen Litt
кадр з відео

12-річний школяр Стівен Літт зі штату Джорджія, США, розробив для місцевої наукової ярмарки проект, пов’язаний із використанням антиоксидантів у зеленому чаї для пригнічення раку в черв'яків. Він виграв призи по всьому штату і привернув до себе увагу дослідників з усієї країни, повідомляє CNN.

Стівен, який живе в Атланті (Джорджія), зацікавився дослідженнями, пов'язаними з лікуванням онкології, після того, як у двох друзів сім'ї було діагностовано захворювання. Він відразу ж почав читати всі матеріали на цю тему і знайшов статтю про зниження рівня онкології у Японії у зв'язку з антиоксидантами в зеленому чаї.

Стівен і його батько замовили необхідні матеріали в Інтернеті і побудували імпровізовану лабораторію в своєму будинку. Він розділив 100 черв'яків виду Planaria на чотири групи, щоб перевірити свої гіпотези, що поліфеноли зеленого чаю можуть перешкоджати утворенню пухлин у черв'яків, які зазнали впливу канцерогенів.

Експеримент тривав 4 тижні. Перша група піддавалася дії тільки поліфенолів зеленого чаю (EGCG).

Друга – піддавалася EGCG на 24 години і потім решту часу – канцерогенам (з ними взаємодіяв батько Стівена, хімік, тому дитина не контактувала з отруйними речовинами).

Третя – тільки впливу канцерогенів, і четверта – тільки впливу джерельної води.

В результаті експерименту з’ясувалося, що черв’яки з другої групи (зелений чай+канцерогени) на відміну від третьої групи не показали ніякого зростання пухлин і залишилися «здоровими».

Проект Стівена виграв місцеві й державні нагороди, провідні науковці запросили його на екскурсію в лабораторію Університету Tuft. Раніше хлопчик не міг потрапити туди через вікові обмеження, тож ця екскурсія стала для нього справжньою подією.

«Це дивне почуття, коли ти в шоці від власної дитини, ─ ділиться Леслі Літт, батько школяра. ─ Я запитую себе, звідки він прийшов? У ньому є щось незбагненне».

Поза школою Стівен ще грає на гобої, любить теніс, займається карате, є бойскаутом ─ і «якось знаходить час, щоб грати у відеоігри», ─ каже його батько.

Після експерименту молодий дослідник не став убивати хворих черв’яків із 3-ї групи, прив’язавшись до них, а попросив батька заморозити їх. А решта відправилася жити в шкільну лабораторію до наступних проектів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло