Школяр виявив протиракові речовини в зеленому чаї
12-річний учень виграв безліч нагород за свій науковий проект

12-річний школяр Стівен Літт зі штату Джорджія, США, розробив для місцевої наукової ярмарки проект, пов’язаний із використанням антиоксидантів у зеленому чаї для пригнічення раку в черв'яків. Він виграв призи по всьому штату і привернув до себе увагу дослідників з усієї країни, повідомляє CNN.
Стівен, який живе в Атланті (Джорджія), зацікавився дослідженнями, пов'язаними з лікуванням онкології, після того, як у двох друзів сім'ї було діагностовано захворювання. Він відразу ж почав читати всі матеріали на цю тему і знайшов статтю про зниження рівня онкології у Японії у зв'язку з антиоксидантами в зеленому чаї.
Стівен і його батько замовили необхідні матеріали в Інтернеті і побудували імпровізовану лабораторію в своєму будинку. Він розділив 100 черв'яків виду Planaria на чотири групи, щоб перевірити свої гіпотези, що поліфеноли зеленого чаю можуть перешкоджати утворенню пухлин у черв'яків, які зазнали впливу канцерогенів.
Експеримент тривав 4 тижні. Перша група піддавалася дії тільки поліфенолів зеленого чаю (EGCG).
Друга – піддавалася EGCG на 24 години і потім решту часу – канцерогенам (з ними взаємодіяв батько Стівена, хімік, тому дитина не контактувала з отруйними речовинами).
Третя – тільки впливу канцерогенів, і четверта – тільки впливу джерельної води.
В результаті експерименту з’ясувалося, що черв’яки з другої групи (зелений чай+канцерогени) на відміну від третьої групи не показали ніякого зростання пухлин і залишилися «здоровими».
Проект Стівена виграв місцеві й державні нагороди, провідні науковці запросили його на екскурсію в лабораторію Університету Tuft. Раніше хлопчик не міг потрапити туди через вікові обмеження, тож ця екскурсія стала для нього справжньою подією.
«Це дивне почуття, коли ти в шоці від власної дитини, ─ ділиться Леслі Літт, батько школяра. ─ Я запитую себе, звідки він прийшов? У ньому є щось незбагненне».
Поза школою Стівен ще грає на гобої, любить теніс, займається карате, є бойскаутом ─ і «якось знаходить час, щоб грати у відеоігри», ─ каже його батько.
Після експерименту молодий дослідник не став убивати хворих черв’яків із 3-ї групи, прив’язавшись до них, а попросив батька заморозити їх. А решта відправилася жити в шкільну лабораторію до наступних проектів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].