НАБУ: сліди української корупції знайдено у 41 країні світу

НАБУ: сліди української корупції знайдено у 41 країні світу

Встановлено причетність іноземних суб’єктів до корупційних схем, реалізованих на низці українських держкомпаній

Детективи НАБУ встановили комерційні структури зі щонайменше 10 країн світу, за участі яких із України було виведено понад 2,27 млрд грн, $428 млн, 4,3 млн євро та 825 000 фунтів стерлінгів. Іноземні банки й компанії причетні до завдання більш як третини усіх збитків від злочинів, які розслідує Національне антикорупційне бюро України.

Слідством встановлено причетність іноземних суб’єктів до корупційних схем, реалізованих на низці українських державних компаній, підкреслюють у НАБУ.

Зокрема, йдеться про «Укргазвидобування», «Електроважмаш», «Об’єднану гірничо-хімічну компанію», «Державну продовольчо-зернову корпорацію України», «Адміністрацію морських портів України», Одеський припортовий завод та інші.

Повідомляється, що найчастіше кінцевими бенефіціарами закордонних компаній – учасників корупційних схем є громадяни України. А самі компанії виконують роль посередника, який за сприяння топ-менеджменту держпідприємства купує його продукцію за цінами, нижчими за ринкові. Або навпаки – поставляє обладнання чи сировину для потреб ДП за завищеними цінами.

Доходи, одержані злочинним шляхом, виводяться за кордон і використовуються як із метою створення в Україні нових корупційних схем, так і для фінансування приватних потреб їхніх організаторів (купівлю нерухомості, сплату за навчання дітей, медичне обслуговування тощо).

Найчастіше такі компанії-посередники зареєстровані у Великій Британії та Республіці Кіпр. У цих країнах – низьке оподаткування, спрощена фінансова звітність та високі гарантії конфіденційності. Банківські операції переважно здійснюються через фінустанови Латвії та Австрії, оскільки місцеві банки працюють швидко і мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці.

Нагадаємо, детективи НАБУ та прокурори САП скерували до суду 24 справи стосовно діяльності держкомпаній. Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 млрд грн.

Найбільш корумповані – компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті